Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gim. Im. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie 20 lat w Gminie Lipno Gmina Lipno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gim. Im. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie 20 lat w Gminie Lipno Gmina Lipno."— Zapis prezentacji:

1 Gim. Im. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie 20 lat w Gminie Lipno Gmina Lipno

2 1. Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pan w Górce Duchownej? W ciągu ostatnich 20 lat bardzo dużo się zmieniło m.in. zostały założone telefony stacjonarne, mieszkańcy wzbogacili się o komputery i Internet. Wyposażono salę wiejską oraz zakupiono sztandar OSP. 2. Jak zmieniała się estetyka naszej wsi? Estetyka naszej wsi zmieniła się bardzo, ponieważ wykonano chodniki, posadzono krzewy przy chodnikach oraz zmieniono kierunek jazdy na skrzyżowaniu obok kościoła. 3. Jak działa transport publiczny? Trzeba najpierw powiedzieć, że w naszej wsi mamy stację kolejową oraz przystanek autobusowy (kierunek Leszno-Kościan). Na autobusy nie ma co narzekać. Pociągi jeżdżą, ale brakuje megafonów. 4. Czy nasza wieś stała się bardziej atrakcyjna turystycznie? W naszej wsi mamy zabytkowe Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, kościół oraz pałac, w którym zlokalizowana jest szkoła podstawowa. Wywiad z sołtysem Górki Duchownej p. Lechem Knopem To miejsce na podanie źródła powyższego cytatu

3 6. Czy wprowadzono pojemniki do segregacji śmieci? Owszem wprowadzono. Duże pojemniki znajdują się przy sklepie, a specjalne worki do segregacji otrzymały wszystkie rodziny. 7. Czy są jakieś osiągnięcia ostatnich 20 lat z których jest Pan dumny? Bardzo jestem dumny z kupna sztandaru OSP oraz z pozyskania samochodu strażackiego. 8. Czy w naszej wsi odbywają się jakieś imprezy? Owszem odbywają się różne imprezy m.in. dożynki, rajd rowerowy, festyny, mikołajki, mecz piłki nożnej oraz turniej tenisa stołowego. 9. Czy jest pan zadowolony z działań gminy Lipno na rzecz Górki Duchownej? Tak, jestem zadowolony.

4 Farmy wiatrowe W najbliższych latach zaplanowano na obszarze jedenastu miejscowości gminy Lipno wybudowanie 64 elektrowni wiatrowych. Nasza gmina spełnia szereg kryteriów pozwalających na zlokalizowanie na jej terenie inwestycji tego typu. Są to między innymi korzystne warunki wiatrowe, stacja elektroenergetyczna 220/110/15 kV położona w niewielkiej odległości (GPZ Leszno Gronowo), skupiona zabudowa, dobre warunki geologiczne czy niewielkie zalesienie. Elektrownie wiatrowe są nieuciążliwe dla lokalnej społeczności, gdyż lokalizowane są na gruntach rolnych w odpowiednich odległościach od istniejącej i przyszłej zabudowy. Z tego też względu funkcjonują prawie bezgłośnie, nie wytwarzają żadnych produktów ubocznych (zanieczyszczeń), a ich funkcjonowanie jest nieuciążliwe dla otoczenia. Wszystkie lokalizacje elektrowni wiatrowych projektuje się z zachowaniem wszystkich wymaganych odległości od zabudowy, dróg i napowietrznych linii energetycznych. Elektrownie wiatrowe wykorzystywać będą ruch powietrza do obrotu wirnika i w ten sposób wytwarzać energię elektryczną.

5 Kaplica w Lipnie

6 Gimnazjum w Lipnie

7 Stadion w Wilkowicach

8 Weronika Samelczak 1995, klasa II b Dawid Wojdowski 1995, klasa II b Gimnazjum im. gen. D. Chłapowskiego w Lipnie Iwona Lorenc-Zimniak Anna Markiewicz W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego u


Pobierz ppt "Gim. Im. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie 20 lat w Gminie Lipno Gmina Lipno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google