Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC Dnia 8.11.11 klasa Ic wzięła udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie przynieśli różne produkty. Natalia przyniosła ciemne pieczywo,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC Dnia 8.11.11 klasa Ic wzięła udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie przynieśli różne produkty. Natalia przyniosła ciemne pieczywo,"— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC Dnia 8.11.11 klasa Ic wzięła udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie przynieśli różne produkty. Natalia przyniosła ciemne pieczywo, które piekła wraz z dziadkiem. Po klasie rozniósł się zapach świeżego pieczywa.

2 PRODUKTY ZBOŻOWE, MLECZNE, WARZYWA, OWOCE… Uczniowie segregują przyniesione przez siebie produkty według składu i wartości odżywczych. Pomagają im w tym napisy na tabliczkach rozłożone na stole.

3 PIRAMIDA ŻYWIENIOWA Dzieci zapoznały się z piramidą żywieniową. Poznały te produkty, które powinny dominować w ich diecie i te które należy ograniczyć. Zdobytą wiedzę sprawdziły wykonując swoje piramidy żywieniowe.

4 SZWEDZKI STÓŁ Następnie uczniowie uczyli się wycinać rzodkiewkowe kwiaty i przygotowywać ogórkowe smoki. Przygotowano szwedzki stół. Uczniowie starali się w sposób estetyczny wyeksponować produkty.

5 ŚNIADANIE NAJWAŻNIEJSZYM POSIŁKIEM Odwiedziła nas pani pielęgniarka B. Jura. Wyjaśniła dzieciom, dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Wszyscy słuchali jej z zainteresowaniem. Już teraz nigdy nie zapomną o drugim śniadaniu.

6 ZARAZ BĘDZIE ŚNIADANIE, ALE NAJPIERW… Każdy uczeń podchodził do stołu i wybierał te produkty, z których zamierzał przygotować sobie śniadanie.

7 PRACA WRE Uczniowie przygotowują sobie kanapki na śniadanie. Musi być kolorowo, smacznie i zdrowo.

8 ALE PACHNIE, AŻ ŚLINKA CIEKNIE Przygotowanie kanapek to niełatwe zadanie, ale będziemy umieli zrobić je sami. Może zrobimy wkrótce niespodziankę mamie?

9 ŚNIADANIE!!! Nadszedł czas na wspólne śniadanie. Kanapki są piękne, kolorowe i smaczne, aż ślinka cieknie.

10 ŚNIADANIE DAJE MOC, A WSPÓLNE JEDZENIE RADOŚĆ Wspólne śniadanie jest bardzo przyjemne, dopisuje dzieciom apetyt. Uczą się kulturalnie spożywać posiłki. To nie koniec zajęć. Po śniadaniu dzieci dzieliły się wrażeniami ze wspólnego jedzenia. Potem nadszedł czas na taniec. Bawiliśmy się i tańczyliśmy śpiewając piosenkę Majki Jeżowskiej „Owocowy karnawał”. Później rozmawialiśmy o potrzebie uzupełniania diety owocami. Następnie przyszedł czas na owocową ucztę. To był bardzo udany dzień


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC Dnia 8.11.11 klasa Ic wzięła udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie przynieśli różne produkty. Natalia przyniosła ciemne pieczywo,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google