Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

-opis polskiej szkoły nowych czasów..  Podczas lekcji można korzystać z tablicy interaktywnej, komputerów i innych urządzeń elektronicznych tylko w celach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "-opis polskiej szkoły nowych czasów..  Podczas lekcji można korzystać z tablicy interaktywnej, komputerów i innych urządzeń elektronicznych tylko w celach."— Zapis prezentacji:

1 -opis polskiej szkoły nowych czasów.

2  Podczas lekcji można korzystać z tablicy interaktywnej, komputerów i innych urządzeń elektronicznych tylko w celach edukacyjnych, zgodnie z określonymi przez nauczyciela zasadami.  Na sprawdzianach uczeń nie może korzystać z żadnych urządzeń elektronicznych, chyba, że testy są przygotowane w wersji elektronicznej.  Każdy uczeń ma możliwość skorzystania w szkole z komputera, także podczas przerw, ale tylko po uprzednim uzgodnieniu tego z nauczycielem i według jego warunków.

3  Uczniowi nie wolno kopiować informacji, a jedynie wykorzystywać je do samodzielnego tworzenia tekstu.

4  Jeśli korzysta się z materiałów ze stron internetowych, zawsze należy podawać źródło informacji - tworzyć bibliografię.  Nie można kopiować informacji lub ściągać plików ze stron, na których autor zastrzega swoje prawa.

5  Uczniowie i nauczyciele mają obowiązek wyciszyć telefony komórkowe w czasie lekcji i mogą z nich korzystać jedynie w celu wyszukania lub sprawdzenia informacji.  Uczeń ma zakaz korzystania z portali społecznościowych w szkole.  Po lekcjach uczniowie mogą kontaktować się z nauczycielami drogą mailową.

6  Każdy uczeń ma możliwość korzystania z Internetu w szkole.  Szkolna bezprzewodowa sieć internetowa, zabezpieczona odpowiednimi hasłami, jest dostępna zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

7  Uczeń nie loguje się na niesprawdzonych portalach, nie podaje danych osobowych, nie udostępnia swoich haseł itp.  W szkole zakazane jest wchodzenie na strony dozwolone od 18 lat.  Wyrażając w sieci swoje poglądy, ćwiczymy umiejętność poprawnego pisania, nie używamy wulgaryzmów, staramy wypowiadać się z szacunkiem do samego siebie i innych.  Po skończonej pracy należy pamiętać, aby za każdym razem się wylogować.

8  Uczniowie powinni zapoznać członków swojej rodziny ze szkolną stroną internetową.

9  Do zasad prawidłowego i bezpiecznego korzystania z Internetu należy stosować się nie tylko w szkole, lecz także w życiu codziennym.

10 Prezentację multimedialną opracowała klasa III a.


Pobierz ppt "-opis polskiej szkoły nowych czasów..  Podczas lekcji można korzystać z tablicy interaktywnej, komputerów i innych urządzeń elektronicznych tylko w celach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google