Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odpowiedzialna Turystyka!. Odpowiedzialna turystyka Odpowiedzialna turystyka to światowy trend, który zyskuje coraz większą popularność. Termin odnosi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odpowiedzialna Turystyka!. Odpowiedzialna turystyka Odpowiedzialna turystyka to światowy trend, który zyskuje coraz większą popularność. Termin odnosi."— Zapis prezentacji:

1 Odpowiedzialna Turystyka!

2 Odpowiedzialna turystyka Odpowiedzialna turystyka to światowy trend, który zyskuje coraz większą popularność. Termin odnosi się do sposobu, w jaki zarówno branża turystyczna (biznes), jak i sami podróżujący (turyści) praktykują podróżowanie i organizowanie wypraw oraz wycieczek

3 Odpowiedzialna turystyka Odpowiedzialna turystyka definiuje sposób działania wszystkich jednostek i organizacji zaangażowanych w działania o charakterze turystycznym.

4 Odpowiedzialna turystyka W największym skrócie celem odpowiedzialnej turystyki jest zrównoważony rozwój, a więc zachowanie właściwych proporcji między sferą ekonomiczną, środowiskową i społeczną. Zasady odpowiedzialnej turystyki zostały sformułowane w 2002 roku w Deklaracji z Cape Town (Declaration on Responsible Tourism in Destinations)

5 Główne założenia Podróżuj dla siebie Przygotuj się Znaj ograniczenia Nie oczekuj Bądź otwarty

6 Główne założenia Okazuj szacunek Pamiętaj o „mniejszych braciach” Pytaj Bądź uczciwy Pomagaj mądrze

7

8

9

10 Dziękuję

11 Źródła http://www.exorientelux.pl/odpowiedzialna- turystyka http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi http://www.ceo.org.pl/


Pobierz ppt "Odpowiedzialna Turystyka!. Odpowiedzialna turystyka Odpowiedzialna turystyka to światowy trend, który zyskuje coraz większą popularność. Termin odnosi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google