Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie 20 lat pracy samorządowej w Ostródzie Samorząd ostródzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie 20 lat pracy samorządowej w Ostródzie Samorząd ostródzki."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie 20 lat pracy samorządowej w Ostródzie Samorząd ostródzki

2 RADNI RADY MIEJSKIEJ

3 Dnia 13 maja w naszym gimnazjum zorganizowaliśmy spotkanie z mieszkańcem Ostródy, panem Józefem Koziełło. Nasz gość urodził się w Wilnie, mieszka 60 lat w Ostródzie, z zawodu jest ekonomistą, jest również wicedyrektorem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych,,Alfa’’. Ma dwóch synów, jeden z nich pozostał w Ostródzie, natomiast drugi jest pułkownikiem w Warszawie. Sprawozdanie z wywiadu

4 Pan Koziełło opowiedział nam o zmianach w Ostródzie, które zaszły przez ostatnie 20 lat. Nasz gość porównywał Ostródę przed pierwszą sesją rady samorządu oraz po 20 latach jego działalności.

5 Zanieczyszczenia środowiska Z inicjatywy samorządów naszej gminy oraz współpracy sąsiednich samorządów powołano zakład w Rudnie, który pełni funkcję oczyszczalni ścieków oraz jest miejscem utylizacji zanieczyszczeń. Pomysłem naszej gminy było również zorganizowanie w szkołach miejskich specjalnych zajęć poświęconych środowisku oraz ekologii. Dzięki temu w naszym mieście jest o wiele mniej zanieczyszczeń niż przed działaniem Samorządu.

6 Wandalizm Wandalizm jest coraz bardziej znanym problemem w całej Polsce. Przechodząc, często widzimy połamane ławki, czy też wyniszczone trawniki. W Ostródzie jednak zjawisko to zachodzi (na szczęście) w o wiele mniejszym stopniu. Możemy szczerze przyznać, że władze ostródzkie bardzo dobrze radzą sobie z tym problemem.

7 Niedostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych W naszym mieście praktycznie nie ma takiego problemu. Ku pomocy niepełnosprawnym działają organizacje takie jak: stowarzyszenie Alfa (nasz gość jest wicedyrektorem tego stowarzyszenia), Polski Związek Niewidomych. Jednak nie możemy zapomnieć o tym, że samorząd także pomaga ludziom niepełnosprawnym, pomaga w organizacji udogodnień.

8 Niedożywienie dzieci w szkołach Niegdyś taki problem był bardzo popularny, lecz teraz jest dobrze i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Otóż, istnieją organizacje, które poprawiają życie dzieci z ubogich rodzin, zawsze można zwrócić się do takowej organizacji o pomoc. Organizowane są różne akcje, aby dzieci niedożywione i pochodzące z ubogich rodzin miało w miarę normalne życie. Można śmiało powiedzieć, iż niedożywienie dzieci w ostródzkich szkołach to już historia...

9 Spędzanie wolnego czasu No cóż... Co tu dużo mówić – wystarczy tylko spojrzeć:

10 Oznakowanie ulic Problem ze złym oznakowaniem ulic jest raczej nikły i nie wpływa na jakość prowadzenia pojazdów. Dzięki temu, że zostały zorganizowane skrzyżowania ze sygnalizacją świetlną, na ostródzkich drogach jest bezpieczniej. Miał w tym niewątpliwie duży udział Samorząd i w jego stronę należy słać podziękowania.

11 Problem sprzedaży papierosów i alkoholu nieletnim Takiego problemu w ostródzkich marketach nie ma. Bezwzględnie w naszym mieście przestrzegane jest prawo i nawet w zakładach prywatnych respektuje się ustawę stanowiącą zakaz sprzedawania alkoholu, papierosów i innych używek osobom nieletnim. Oczywiście – nie można powiedzieć, iż taki problem nie istnieje zupełnie, jednak prowadzone są działania, aby liczbę sklepów sprzedających nieletnim alkohol i papierosy zostały zmniejszone lub w ewentualności zupełnie zlikwidowane.

12 Bezpańskie psy i inne zwierzęta Zastanawiając się nad takowym zagadnieniem, można stwierdzić z przykrością, że liczba zaniedbanych i samotnych psów (w szczególności) wcale się nie zmniejsza. Prowadzone są jednakże działania Samorządu, a sami mieszkańcy starają się zwracać uwagę na zwierzęta pozostawione bez opieki i, jeśli zachodzi potrzeba, informują o tym odpowiednie organy.

13 Brak ścieżek rowerowych Na terenie Ostródy znajduje się tylko jedna ścieżka rowerowa. Według aktualnych informacji są organizowane prace, aby poprowadzić również drugą, jednak natenczas trwają prace przygotowawcze. Na terenie Ostródy znajduje się tylko jedna ścieżka rowerowa. Według aktualnych informacji są organizowane prace, aby poprowadzić również drugą, jednak natenczas trwają prace przygotowawcze. Na terenie naszego miasta są również liczne szlaki rowerowe wzdłuż jeziora Drwęckiego. Na terenie naszego miasta są również liczne szlaki rowerowe wzdłuż jeziora Drwęckiego.

14 Brak sygnalizacji świetlnej W naszym mieście nie ma z tym dużego problemu. Główne skrzyżowania są oznakowanie poprawne i nie stanowią zagrożenia dla pieszych i prowadzących pojazdy. Sygnalizacja świetlna ułatwia ruch na ul. Jana Pawła oraz obok na ul. Stefana Czarnieckiego.

15 Zuzanna Bandurska Rok urodzenia:1995, numer telefonu: klasa II „B” Marcin Szczepański Rok urodzenia:1995, numer telefonu: 509 956 716, klasa II „B” Tomasz Dyrmo Rok urodzenia:1995, numer telefonu: 517 670 819, klasa II „B” Dariusz Mirosław Rok urodzenia:1995, adres e-mail: darek1210@vp.pl, klasa II „B” Joanna Stempniak Rok urodzenia:1995, numer telefonu: klasa II „B” Imię i nazwisko Opiekuna Zespołu: mgr Aneta Pietrzyk Numer telefonu: 604 904 134 W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakogo 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie 20 lat pracy samorządowej w Ostródzie Samorząd ostródzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google