Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu klasa II b Barbara Baranowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu klasa II b Barbara Baranowska."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu klasa II b Barbara Baranowska

2 Poznajemy zasady zdrowego żywienia Kilka lekcji poświęciliśmy na poznanie piramidy żywieniowej – czyli zasad zdrowego odżywiania oraz na próbowanie tego co najzdrowsze WARZYW I OWOCÓW i najsmaczniejsze czyli WARZYW I OWOCÓW Kilka lekcji poświęciliśmy na poznanie piramidy żywieniowej – czyli zasad zdrowego odżywiania oraz na próbowanie tego co najzdrowsze WARZYW I OWOCÓW i najsmaczniejsze czyli WARZYW I OWOCÓW

3 Staramy się stosować poznane zasady Na szkolnej tablicy pojawiły się Zasady Zdrowego Odżywiania Zasady Zdrowego Odżywiania. Aż 12 ! A wydaje się, że jedzenie to coś łatwego. Mleko, owoce i warzywa dostajemy w szkole. Teraz musimy zapamiętać tylko całą resztę… Na szkolnej tablicy pojawiły się Zasady Zdrowego Odżywiania Zasady Zdrowego Odżywiania. Aż 12 ! A wydaje się, że jedzenie to coś łatwego. Mleko, owoce i warzywa dostajemy w szkole. Teraz musimy zapamiętać tylko całą resztę…

4 Odkręcamy kran w łazience i myjemy ręce Na zdjęciu są tylko Nikola i Natalka, ale przed śniadaniem wszyscy umyliśmy ręce. Tak jak to robimy na co dzień. Na zdjęciu są tylko Nikola i Natalka, ale przed śniadaniem wszyscy umyliśmy ręce. Tak jak to robimy na co dzień.

5 Zaczynamy od wyłożenia produktów Ale te mamy się postarały… na naszym stole pojawiło się mnóstwo pysznych śniadaniowych smakołyków. Nawet nasza pani przyniosła własnoręcznie robione wiśniowe konfitury. Ale te mamy się postarały… na naszym stole pojawiło się mnóstwo pysznych śniadaniowych smakołyków. Nawet nasza pani przyniosła własnoręcznie robione wiśniowe konfitury.

6 Smacznie, zdrowo, kolorowo Jajka, wędliny, żółte sery, miód, serki topione, jogurty. Pomidory i pomidorki, ogórki, papryka, rzodkiewki, sałata i szczypiorek. Owoce. Jajka, wędliny, żółte sery, miód, serki topione, jogurty. Pomidory i pomidorki, ogórki, papryka, rzodkiewki, sałata i szczypiorek. Owoce. CIEKAWE KTO TO WSZYSTKO ZJE?

7 Nareszcie jemy… Już zgłodnieliśmy Smacznego !

8 Chłopaki to głodomory… To Michał, Patryk i Mikołaj. Jedzą i jedzą, kanapka za kanapką. Pewnie chcą mieć więcej siły na lekcje wychowania fizycznego. To Michał, Patryk i Mikołaj. Jedzą i jedzą, kanapka za kanapką. Pewnie chcą mieć więcej siły na lekcje wychowania fizycznego.

9 Proszę - dziękuję Iza, gospodarz naszej klasy, podaje talerzyki z produktami. Do każdego pięknie się uśmiecha i mówi PROSZĘ. Iza, gospodarz naszej klasy, podaje talerzyki z produktami. Do każdego pięknie się uśmiecha i mówi PROSZĘ.

10 Konfitury to pychotka owocowa i słodka Mniam, mniam. Nikola je konfitury naszej pani. Ciekawe, czy zostało ich jeszcze trochę dla Martynki? Mniam, mniam. Nikola je konfitury naszej pani. Ciekawe, czy zostało ich jeszcze trochę dla Martynki?

11 Kanapkowa fantazja Podczas śniadania, które trwa całą lekcję jest czas na kanapkowy konkurs. Było wiele pomysłów i wszystkie … zostały zjedzone Podczas śniadania, które trwa całą lekcję jest czas na kanapkowy konkurs. Było wiele pomysłów i wszystkie … zostały zjedzone

12 Na zakończenie coś bardzo zdrowego Smaczne owoce jemy więc nie chorujemy! Natalia i Nikodem jedzą a Amadeusz i Julia chyba troszeczkę zazdroszczą. Smaczne owoce jemy więc nie chorujemy! Natalia i Nikodem jedzą a Amadeusz i Julia chyba troszeczkę zazdroszczą.

13 Wielkie sprzątanie, gdy skończone śniadanie Michał nie zabieraj mi jedzenia! Ja jeszcze jem! Idziemy wyrzucić śmieci.

14 Mądre dzieci segregują śmieci Papierowe talerzyki do niebieskiego pojemnika, a plastikowe sztućce do żółtego. Brawo ! Papierowe talerzyki do niebieskiego pojemnika, a plastikowe sztućce do żółtego. Brawo !

15 Wspólne śniadanie jest fajne i DAJE MOC


Pobierz ppt "Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu klasa II b Barbara Baranowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google