Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOLONTARIAT.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOLONTARIAT."— Zapis prezentacji:

1 WOLONTARIAT

2 A co to właściwie jest wolontariat?
Wolontariat to bezpłatna i dobrowolna praca na rzecz innych ludzi lub danego społeczeństwa .

3 Poradnik dla przyszłych
wolontariuszy Wolontariuszem może zostać każdy z wyjątkiem poszczególnych miejsc gdzie potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Na początku musisz się zastanowić jakim wolontariatem chciałbyś się zajmować ( podpowiedz na kolejnym slajdzie) i ile czasu mógłbyś na niego poświecić. Przy wyborze profilu należy zastanowić się co lubisz robić, bo bezcelowe jest robienie czegoś, czego się nie lubi. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej wejdź na

4 Profile wolontariatu :
Rodzaje wolontariatu Wolontariat dzieli się na kilka rodzajów, to nie tylko zbieranie pieniędzy czy pomaganie chorym dzieciom. Profile wolontariatu : Dziennikarski Sportowy Pomoc w Domach Dziecka Muzyczny Teatralny Pomaganie chorym dzieciom Organizowanie imprez okolicznościowych Pomoc w schroniskach Informatyczny Porządkujący( rowy, cmentarze) Pomoc w nauce

5 Uśmiechnij się do innych !
Wolontariat naprawdę daje mnóstwo frajdy. To jest bardzo miłe uczucie, kiedy widzisz uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Tak mało wysiłku, a tyle radości. Bo przeczytałeś książkę, czy pomogłeś w rozwiązaniu zadania domowego. Chciałybyśmy bardzo zachęcić innych do wolontariatu. Dodatkową zachętą są również 3 punkty na koniec ukończenia Gimnazjum. Naprawdę warto pomagać. Uśmiechnij się do innych !

6 Nasze pomysły Jesteśmy uczennicami klasy trzeciej i bierzemy udział w XVII Sesji Dzieci i Młodzieży, której tematem jest „Wolontariat na rzecz aktywności społecznej”. Naszym zadaniem było utworzenie 5 pomysłów na wolontariat w naszej okolicy. Na kolejnych slajdach mogą Państwo zobaczyć wyniki naszej pracy ( Na pierwszym slajdzie nasze logo)

7 Zielony Ludek Członkowie tego stowarzyszenia mają na celu sprzątanie okolicy – zaśmieconych rowów, przystanków i Lasu Wiączyńskiego oraz popularyzację wśród młodych i starszych ekologicznego trybu życia. Nie wystarczy sprzątanie okolicy raz na rok, należy tępić śmiecenie i szerzyć sprzątanie.

8 Więc chodź, pomaluj mój świat
Projekt ten rozwija uzdolnienia dzieci i młodzieży, które zapoznałyby się z nowymi technikami rysowania, nauczyły się tworzyć dekoracje z filcu, bibuły, papieru, gliny i zajęły się robieniem świec lub malowaniem na szkle. Dzięki temu programowi dzieci mogą rozwijać swoje talenty.

9 Z komputerem za pan brat
Projekt ten ma na celu bezpłatną naukę obsługi komputera i podstawowych programów komputerowych dla osób dojrzałych i starszych. Wolontariusze udowodnią, że komputer nie jest taki straszny i można się z nim „zaprzyjaźnić”.

10 Tajemnice Zdrowia Celem tej akcji jest zainteresowanie młodych ludzi zdrowym trybem życia, pogłębienie wiedzy o zachowaniach prozdrowotnych oraz pokazanie sposobów łączenia pasji z dbałością o siebie. Chcemy odciągnąć młodzież od komputera i nakłonić ich do uprawiania sportu. My bardzo lubimy się ruszać i grać w siatkówkę czy koszykówkę, to daje dużo frajdy.

11 Szeroki uśmiech Akcja zrzesza gimnazjalistów, którzy wykorzystując swoje talenty aktorskie i muzyczne uatrakcyjniają codzienność wychowanków domu małego dziecka, jednocześnie ucząc się wrażliwości i empatii. Wiele dzieci nie docenia tego co ma, dzięki tej akcji mamy nadzieję, że będą bardziej szanować rodziców i drugiego człowieka.

12 Wykonały: Aleksandra Sośnicka i Roksana Majewska


Pobierz ppt "WOLONTARIAT."

Podobne prezentacje


Reklamy Google