Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedsiębiorczość Tematy do pracy w grupach. 1.Wybór formy prawnej przedsięwzięcia w kontekście najkorzystniejszego sposobu opodatkowania Formy prawne,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedsiębiorczość Tematy do pracy w grupach. 1.Wybór formy prawnej przedsięwzięcia w kontekście najkorzystniejszego sposobu opodatkowania Formy prawne,"— Zapis prezentacji:

1 Przedsiębiorczość Tematy do pracy w grupach

2 1.Wybór formy prawnej przedsięwzięcia w kontekście najkorzystniejszego sposobu opodatkowania Formy prawne, Sposoby opodatkowania, Możliwe sposoby opodatkowania przy danej formie prawnej, Najkorzystniejsze formy opodatkowania, Wymagana księgowość, Możliwości pozyskania dofinansowania – krajowe, unijne itd.

3 Tematy do pracy w grupach 2.Centrum brazylijskie w Warszawie – analiza wszystkich nakładów /przy założeniu braku własnych zasobów ludzkich i lokalowych/ Oszacowanie nakładów niezbędnych do uruchomienia centrum brazylijskiego w Warszawie, świadczącego usługi: szkoły gotowania, nauki samby, nauki podstaw capoeiry, sklepu z brazylijskimi kosmetykami, sklepu z brazylijskimi produktami żywnościowymi, Przedstawienie nakładów w ujęciu całościowym (cały biznes od razu) i wariantowym (uruchamianie przedsięwzięcia krok po kroku) np: 1.Sklep internetowy z kosmetykami plus magazyn 2.Szkoła gotowania 3.Nauka samby itd.

4 Tematy do pracy w grupach 3.Centrum tajskie w Warszawie – analiza rynku i wybór lokalizacji Oszacowanie rynku na usługi świadczone przez projektowane centrum tajskie: sklep z kosmetykami, sklep z produktami spożywczymi i świeżymi owocami tropikalnymi, szkoła gotowania, salon tajskiego masażu (coś jeszcze?). Popyt na wybrane usługi i kompleks usług. Wybór lokalizacji dla takiego centrum uwzględniając m.in. popyt na poszczególne usługi centrum (lokal duży-mały, możliwości stopniowego uruchamiania usług), dostępność lokali, wysokość czynszu itd.

5 Tematy do pracy w grupach 4.Całościowa procedura formalna importu spoza UE: Czipsów z alg – Tajlandia, Silikonowych form do ciast – Chiny, Kosmetyków koreańskich z pereł – Korea W tym: Rodzaje, koszty i procedury rejestracji produktu w Polsce/UE, wybór partnera biznesowego po stronie eksportera (jak znaleźć, jak nawiązać współpracę), wybór środka transportu, wybór portu przeładunkowego (koszt, czas transportu, procedura odpraw), wymagana dokumentacja celna, cło, niezbędne tłumaczenia dokumentacji itd. (krok po kroku)


Pobierz ppt "Przedsiębiorczość Tematy do pracy w grupach. 1.Wybór formy prawnej przedsięwzięcia w kontekście najkorzystniejszego sposobu opodatkowania Formy prawne,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google