Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drukarki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drukarki."— Zapis prezentacji:

1 Drukarki

2 Erę drukarek zapoczątkował Chester Carlson który w 1937 roku wynalazł proces kserografią. Odkryty sposób wykorzystania ładunków elektrostatycznych do nanoszenia druku na papier został wykorzystany w 1950 roku przez niejaką firmę Xerox. Dzięki wynalezieniu przez nią ksera możliwe było stworzenie pierwszej drukarki.

3 Ten wynalazek został opatentowany przez firmę Remington-Rang która przez kilka lat była jedynym producentem.

4 W 1964 roku za sprawą firmy Seikoshia Co. Ltd
W 1964 roku za sprawą firmy Seikoshia Co. Ltd. do sklepów trafiła natomiast pierwsza kompaktowa drukarka igłowa. Na tym jednak nie poprzestano. W roku 1971 inżynier Xerox'a, Gary Starkweather wykorzystał mechanizm kserografii wynaleziony przez Chestera Carlsona dokładając do niego laser, który naświetlał wałek drukujący. Dzięki temu urozmaiceniu powstały pierwsze na świecie drukarki laserowe. W odróżnieniu od drukarek igłowych, drukarka laserowa potrafiła uzyskać do 120 odbitek w ciągu minuty. Produkt ten był jednak bardzo drogi a zarazem bardzo duży, dlatego drukarki laserowe nie cieszyły się uznaniem prywatnych odbiorców. To sprawiło, że zaczęto się zastanawiać nad wprowadzeniem na rynek urządzenia, które każdy mógł posiadać w swoim domu. W roku 1976 korporacja Hewlett-Packard wynalazła pierwszą drukarkę atramentową.

5 Definicja drukarki- Podłączane do komputera urządzenie, które pobiera z niego dane (grafikę lub tekst), by następnie odwzorować (wydrukować) je na kartce papieru odpowiedniego formatu. Drukarki komputerowe dzielimy na uderzeniowe i bezuderzeniowe. Do tych pierwszych zaliczamy: drukarki rozetowe (działały na podobnej zasadzie jak maszyny do pisania) i drukarki mozaikowe (zwane również drukarkami igłowymi). Do drukarek bezuderzeniowych zalicza się: drukarki atramentowe, drukarki laserowe i drukarki termosublimacyjne. O jakości drukarki decydują cztery parametry: możliwość drukowania koloru, rozdzielczość drukarki, szybkość wydruku (liczba stron na minutę) oraz wielkość pamięci


Pobierz ppt "Drukarki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google