Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer Jako Ś rodek Techniki Biurowej Wykonała: Sonia Ratka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer Jako Ś rodek Techniki Biurowej Wykonała: Sonia Ratka."— Zapis prezentacji:

1 Komputer Jako Ś rodek Techniki Biurowej Wykonała: Sonia Ratka

2 Komputery stanowią specjalną grupę maszyn elektronicznych. Wykonują one w biurze wielorakie funkcje związane z przyjmowaniem, przetwarzaniem, gromadzeniem i przesyłaniem informacji. Komputery stanowią specjalną grupę maszyn elektronicznych. Wykonują one w biurze wielorakie funkcje związane z przyjmowaniem, przetwarzaniem, gromadzeniem i przesyłaniem informacji.

3 Zastosowanie komputerów W zależności od stosowanego oprogramowania: - do obliczeń - do księgowości - do opracowania tekstów - do sporządzania kalkulacji i kosztorysów - gromadzenia danych.

4 Podzia ł komputerów Komputery duże Komputery duże Są wykorzystywane w dużych ośrodkach informatycznych do prowadzenia baz danych (banków informacji). Są wykorzystywane w dużych ośrodkach informatycznych do prowadzenia baz danych (banków informacji). Minikomputery Minikomputery To komputery o małej mocy obliczeniowej, wyspecjalizowanymi do spełniania określonych zadań np: wprowadzania danych, sterowania produkcją, organizowaniem komunikacji między systemami komputerowymi. To komputery o małej mocy obliczeniowej, wyspecjalizowanymi do spełniania określonych zadań np: wprowadzania danych, sterowania produkcją, organizowaniem komunikacji między systemami komputerowymi. Mikrokomputery Mikrokomputery Mają coraz szersze zastosowanie przy redagowaniu tekstów i w tym zakresie wspiera on maszynę do pisania. Mają coraz szersze zastosowanie przy redagowaniu tekstów i w tym zakresie wspiera on maszynę do pisania.

5 Edytory Tekstów Programy do redagowania tekstów tzw. edytor tekstu umożliwiają układanie coraz bardziej skomplikowanych tekstów. Programy do redagowania tekstów tzw. edytor tekstu umożliwiają układanie coraz bardziej skomplikowanych tekstów. Nowoczesne edytory tekstu pracują w trybie graficznym, ukazując na ekranie dokładny obraz redagowanego tekstu. Oferują kilkanaście czcionek o różnej wielkości, pogrubionych i pochyłych oraz szereg dodatkowych znaków graficznych. Jest możliwość używania alfabetu greckiego, hebrajskiego i cyrylicy. Pozwalają na umieszczanie w tekście wzorów matematycznych i chemicznych, tabel, rysunków o bogatej grafice, dzielić teksty na łamy, umieszczanie przypisów i indeksów. Również umożliwiają formatowanie tekstu oraz jego przemieszczanie, uzupełnianie, korygowanie i archiwowanie. Na podstawie bazy danych edytor tekstu sporządza seryjną korespondencje z ustalonym jednolitym tekstem lub wybranych adresatów, uzupełniając tekst o indywidualne dane. Edytor tekstów zawierają słowniki ortograficzne i wyrazów bliskoznacznych umożliwiające sprawdzenie poprawności pisowni i ułatwiające redagowanie tekstu. Edytory mogą współpracować z wieloma rodzajami drukarek. Nowoczesne edytory tekstu pracują w trybie graficznym, ukazując na ekranie dokładny obraz redagowanego tekstu. Oferują kilkanaście czcionek o różnej wielkości, pogrubionych i pochyłych oraz szereg dodatkowych znaków graficznych. Jest możliwość używania alfabetu greckiego, hebrajskiego i cyrylicy. Pozwalają na umieszczanie w tekście wzorów matematycznych i chemicznych, tabel, rysunków o bogatej grafice, dzielić teksty na łamy, umieszczanie przypisów i indeksów. Również umożliwiają formatowanie tekstu oraz jego przemieszczanie, uzupełnianie, korygowanie i archiwowanie. Na podstawie bazy danych edytor tekstu sporządza seryjną korespondencje z ustalonym jednolitym tekstem lub wybranych adresatów, uzupełniając tekst o indywidualne dane. Edytor tekstów zawierają słowniki ortograficzne i wyrazów bliskoznacznych umożliwiające sprawdzenie poprawności pisowni i ułatwiające redagowanie tekstu. Edytory mogą współpracować z wieloma rodzajami drukarek.

6 Drukarki W biurach używane są: W biurach używane są: - drukarki mozaikowe - drukarki laserowe - drukarki termiczne - drukarki atramentowe - drukarki mozaikowe - drukarki laserowe - drukarki termiczne - drukarki atramentowe

7 Drukarki mozaikowe Drukarki mozaikowe Tworzą obraz z punktów zrobionych przez igły głowicy poprzez taśmę barwiącą. Drukują na papierze zwykłym i wielowarstwowym, umożliwiającym otrzymywanie oryginału i kilku kopii. Tworzą obraz z punktów zrobionych przez igły głowicy poprzez taśmę barwiącą. Drukują na papierze zwykłym i wielowarstwowym, umożliwiającym otrzymywanie oryginału i kilku kopii. Drukarki laserowe Tworzą obraz z matrycy naświetlanej promieniem lasera. Drukarki laserowe Tworzą obraz z matrycy naświetlanej promieniem lasera. Umożliwiają otrzymywanie wysokiej jakości druku. Drukarki termiczne Drukarki termiczne tworzą obraz na specjalnie termoczułym papierze za pomocą mikrogrzałek. Drukarki atramentowe Drukarki atramentowe tworzą obraz poprzez nanoszenie kropek atramentu za pomocą dysz.

8 Drukarki laserowe Drukarki laserowe Tworzą obraz z matrycy naświetlanej promieniem lasera. Umożliwiają otrzymywanie wysokiej jakości druku.

9 Drukarki termiczne tworzą obraz na specjalnie termoczułym papierze za pomocą mikrogrzałek.


Pobierz ppt "Komputer Jako Ś rodek Techniki Biurowej Wykonała: Sonia Ratka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google