Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ"— Zapis prezentacji:

1 KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ
Wykonały : Klaudia Michalska Agnieszka Spyra Kl. 3 BTż4

2 KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ
Podstawowe znaczenie w nowoczesnym biurze mają komputery, które stanowią specjalną grupę maszyn elektronicznych. Wykonują one w biurze wielorakie funkcje związane z przyjmowaniem, przetwarzaniem, gromadzeniem i przesyłaniem informacji.

3 W zależności od używanego oprogramowania komputer może mieć zastosowanie
- do obliczeń - do księgowości - do opracowania tekstów - do sporządzania kalkulacji i kosztorysów - gromadzenia danych.

4 Komputer w zależności od ich mocy obliczeniowej można podzielić na:
- komputery duże, - mikrokomputery, - minikomputery, Komputery duże są wykorzystywane w dużych ośrodkach informatycznych do prowadzenia baz danych (banków informacji).

5 Minikomputery Minikomputery są to komputery o małej mocy obliczeniowej, wyspecjalizowanymi do spełniania określonych zadań np: wprowadzania danych, sterowania produkcją, organizowaniem komunikacji między systemami komputerowymi. Mikrokomputery są to komputery osobiste i główne narzędzie pracy biurowej. Coraz nowocześniejsze układy elektroniczne stwarzają coraz większe możliwości techniczne ich wykorzystanie zależy od odpowiedniego oprogramowania. Komputer wykonuje pewne z góry ustalone funkcje. Funkcje te, ustawione w różnej kolejności i zestawiane w odmienne grupy, tworzą programy komputerowe. Według tych programów współczesne komputery mogą wykonywać kilkadziesiąt milionów operacji na sekundę.

6 Wykorzystuje się cały szereg programów gotowych, bądź pisanych na specjalne życzenie użytkownika są to: - programy użytkowe z zakresu kadr, płac, gospodarki materiałowej, działalności finansowo- księgowej, - programy redagowania tekstów - programy do obliczeń tablicowych - programy obsługi baz danych - programy graficznej prezentacji danych - programy komunikacyjne - programy obliczeń matematycznych i statystycznych - programy wspomagające projektowanie.

7 Mikrokomputery Mikrokomputery mają coraz szersze zastosowanie przy redagowaniu tekstów i w tym zakresie wspiera on maszynę do pisania. Programy do redagowania tekstów tzw. edytor tekstu umożliwiają układanie coraz bardziej skomplikowanych tekstów . Nowoczesne edytory tekstu pracują w trybie graficznym, ukazując na ekranie dokładny obraz redagowanego tekstu. Oferują kilkanaście czcionek o różnej wielkości, pogrubionych i pochyłych oraz szereg dodatkowych znaków graficznych. Jest możliwość używania alfabetu greckiego, hebrajskiego i cyrylicy. Pozwalają na umieszczanie w tekście wzorów matematycznych i chemicznych, tabel, rysunków o bogatej grafice, dzielić teksty na łamy, umieszczanie przypisów i indeksów. Również umożliwiają formatowanie tekstu oraz jego przemieszczanie, uzupełnianie, korygowanie i archiwowanie .

8 Drukarki umożliwiają przeniesienie tekstu i grafiki z komputera na papier. W biurach używane są: - drukarki mozaikowe - drukarki laserowe - drukarki termiczne - drukarki atramentowe

9 Rodzaje drukarek : Drukarki mozaikowe tworzą obraz z punktów zrobionych przez igły głowicy poprzez taśmę barwiącą. Drukują na papierze zwykłym i wielowarstwowym, umożliwiającym otrzymywanie oryginału i kilku kopii. Drukarki laserowe tworzą obraz z matrycy naświetlanej promieniem lasera. Umożliwiają otrzymywanie wysokiej jakości druku. Drukarki termiczne tworzą obraz na specjalnie termoczułym papierze za pomocą mikrogrzałek. Drukarki atramentowe tworzą obraz poprzez nanoszenie kropek atramentu za pomocą dysz.


Pobierz ppt "KOMPUTER JAKO ŚRODEK TECHNIKI BIUROWEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google