Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAJPOPULARNIEJSZE ŚWIĘTA W USA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAJPOPULARNIEJSZE ŚWIĘTA W USA"— Zapis prezentacji:

1 NAJPOPULARNIEJSZE ŚWIĘTA W USA

2 JAK PRACOWALIŚMY NAD PROJEKTEM

3 Klasa była podzielona na grupy
Klasa była podzielona na grupy . Każda grupa przygotowała prezentacje o jednym święcie . (Valentines Day , Christmas, Easter, Halloween, Presidents Day, Groundhog Day, Independence Day) Oto niektóre z nich:

4 Święto Prezydentów Presidents’ Day

5 Barack Obama

6 Pieczęć prezydencka

7 Informacje o świecie Prezydent Stanów Zjednoczonych – głowa państwa, szef administracji federalnej, naczelny dowódca sił zbrojnych, szef rządu, a także lider swojej partii. Konstytucja nadała mu wiele prerogatyw, co sprawia iż zajmuje on kluczowe miejsce w systemie politycznym Stanów Zjednoczonych.

8 Informacje o świecie Trzeci poniedziałek lutego jest w USA tradycyjnie obchodzony jako Presidents’Day. Święto zostało ustanowione w 1879 roku dla upamiętnienia przypadających 22 lutego urodzin pierwszego amerykańskiego prezydenta Georga Washingtona.

9 słówka Biały dom –white house Pieczeć przezydencka – seal president
Prezydent -president

10 Dziękuję za uwagę z :wikipedia.org, google grafiki. Google tumacz

11 Valentine‘s day!

12 Słowa związane z tym świętem.
love-miłość cupid-kupidyn valentines-walentynki lover-ukochany heart-serce valentine cards-kartki walentynkowe kiss-pocałunek feeling-uczucie

13 Święto zakochanych! Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. htthttp://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynkip://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki

14 Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek jak również bardziej osobistych elementów garderoby. Tradycja ta wywodzi się z XIV- wiecznej Anglii.

15 Wykres

16 Strony, z których korzystałem

17 CHRISTMAS

18 SŁOWNICTWO: CHRISTMAS TREE-CHOINKA ANGEL- ANIOŁ STAR- GWIAZDA
REINDEER- RENIFER FATHER CHRISTMAS- ŚW.MIKOŁAJ CHRISTMAS EVE- WIGILIA SNOW- ŚNIEG

19 Tradycja Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, rozpoczynają się w Stanach zaraz po Święcie Dziękczynienia, które zawsze wypada w czwarty czwartek listopada. Amerykanie tłumnie udają się na świąteczne zakupy w piątek, który jest dla nich również dniem wolnym od pracy. Najważniejsze przygotowania trwają również wokół domów. Tradycją jest ozdabianie ich bardzo dużą ilością świątecznych światełek, co prowadzi wręcz do osiedlowej konkurencji świątecznej! Świąteczne prezenty rozdawane są w poranek 25-go grudnia, a nie jak w Polsce, w Wigilię Bożego Narodzenia.

20 Źródła informacji Httpps://www.google.pl Camp America Google grafika

21

22 Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIXw przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.

23 Z Halloween związane jest wiele zabaw
Z Halloween związane jest wiele zabaw. Najpopularniejszą jest łapanie jabłek (boobing for apples), w której za pomocą zębów należy wyłowić pływające w wannie lub misce jabłka.

24 SYMBOLE HALLOWEEN Symbole Halloween to oczywiście wszystko co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem, a więc duchy, zjawy, upiory, wampiry, czarownice, kostuchy, demony, trupie czaszki, piszczele, zombie 

25 czarownica witch duch ghost dynia pumpkin cukierek albo psikus trick or treat Czarny kot black cat

26 STRONY WWW www.halloween.frico.net pl.wikipedia.org Google grafika
dreamstime.com


Pobierz ppt "NAJPOPULARNIEJSZE ŚWIĘTA W USA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google