Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RÓWNOLEGŁOŚĆ I PROSTOPADŁOŚĆ W MOIM OTOCZENIU. Równoległość skrót II – w geometrii relacja między obiektami takimi jak proste, odcinki, półproste.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RÓWNOLEGŁOŚĆ I PROSTOPADŁOŚĆ W MOIM OTOCZENIU. Równoległość skrót II – w geometrii relacja między obiektami takimi jak proste, odcinki, półproste."— Zapis prezentacji:

1 RÓWNOLEGŁOŚĆ I PROSTOPADŁOŚĆ W MOIM OTOCZENIU

2 Równoległość skrót II – w geometrii relacja między obiektami takimi jak proste, odcinki, półproste.

3 1. 2. 3.

4 Obliczenia równoległe – forma wykonywania obliczeń, w której wiele instrukcji jest wykonywanych jednocześnie. Taka forma przetwarzania danych była wykorzystywana przez wiele lat, głównie przy wykorzystaniu superkomputerów, a szczególne zainteresowanie zyskała w ostatnich latach, z uwagi na fizyczne ograniczenia uniemożliwiające dalsze zwiększanie częstotliwości taktowania procesorów. Obliczenia równoległe stały się dominującym wzorcem w architekturze komputerowej, głównie za sprawą upowszechnienia procesorów wielordzeniowych.

5 Książka Szafa Lustro Akwarium Przykłady:

6 Prostopadłość skrót – cecha geometryczna dwóch prostych,które tworzą przystające kąty przyległe. Stąd, w geometrii euklidesowej, każde dwie proste prostopadłe do trzeciej są równoległe, o czym mówi postulat równoległości. Odwrotnie, jeżeli prosta jest prostopadła do innej, jest prostopadła do każdej prostej równoległej do tej drugiej.

7 1. 2. lub

8 Przykłady: Okno Trzepak Zeszyt

9


Pobierz ppt "RÓWNOLEGŁOŚĆ I PROSTOPADŁOŚĆ W MOIM OTOCZENIU. Równoległość skrót II – w geometrii relacja między obiektami takimi jak proste, odcinki, półproste."

Podobne prezentacje


Reklamy Google