Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Organ roboczy jest przeznaczony do skrawania, przemieszczania gruntu i śniegu oraz do oczyszczania terenu z krzewów, drzew i kamieni. Składa się z następujących.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Organ roboczy jest przeznaczony do skrawania, przemieszczania gruntu i śniegu oraz do oczyszczania terenu z krzewów, drzew i kamieni. Składa się z następujących."— Zapis prezentacji:

1 Organ roboczy jest przeznaczony do skrawania, przemieszczania gruntu i śniegu oraz do oczyszczania terenu z krzewów, drzew i kamieni. Składa się z następujących zespołów : - ramy - skrzydeł odkładnicy (prawego i lewego) - popychaczy skrzydeł - noży skrawających - płozy Rama ma dwa popychacze z których lewy jest zamocowany do ramy przegubowo. Popychacze mają na końcach widełki do połączenia z uniwersalnymi przegubami mechanizmu pochylania. Do środkowej części ramy przyspawano stałą część odkładnicy organu roboczego z uchwytami z otworami, przez które za pomocą sworzni zamocowuje się ramię płozy, i otworami na sworznie do zamocowania skrzydeł odkładnicy. Do górnej ścianki ramy przyspawano dwa ucha do zamocowania siłowników podnoszenia odkładnicy, hak i ucha, które wykorzystuje się do wprowadzania i zamocowywania organu roboczego w położeniu transportowym. ORGAN ROBOCZY BAT-M Na tylnej pionowej ściance ramy przyspawano dwa łańcuszki do podwieszania organu roboczego w położeniu pół transportowym. Skrzydła zamocowuje się do środkowej części organu roboczego za pomocą wsporników i sworzni.

2 prawe skrzydło odkładnicy popychacz nóż środkowy płoza ramię płozy rama strzemię ucho hak sworzeń ucho lewy popychacz ramy uchwyt widełkowy lewe skrzydło odkładnicy prawy popychacz ramy ORGAN ROBOCZY BAT-M

3 Schemat ustawienia skrzydeł odkładnicy I - odkładnica w położeniu dwuskrzydłowym II - odkładnica w położeniu spycharkowym III - odkładnica w położeniu równiarkowym Do wykonywania różnych prac skrzydła odkładnicy można ustawiać w położenia: - dwuskrzydłowe - spycharkowe - równiarkowe Po ustawieniu skrzydeł w położenie pługa dwuskrzydłowego przymocowuje się je bezpośrednio do ramy sworzniami. Po ustawieniu ich w położenie spycharkowe łączą je z ramą popychacze. Po ustawieniu skrzydeł w położenie równiarkowe Przymocowuje się skrzydła za pomocą wydłużonego popychacza.

4 Płoza służy do regulacji głębokości skrawania gruntu, zapewnia równomierne ścinanie warstwy, ułatwia sterowanie organem roboczym oraz odciąża dwie przednie pary kół nośnych w czasie pracy spycharki. Płozę można ustawiać przed odkładnicą lub za odkładnicą. płoza przegub uniwersalny rura wysuwana siłownik rura stała suwak śruba korba ramię rozpórka uchwyt z otworami odkładnica

5 sworzeń do zamocowania skrzydła odkładnicy


Pobierz ppt "Organ roboczy jest przeznaczony do skrawania, przemieszczania gruntu i śniegu oraz do oczyszczania terenu z krzewów, drzew i kamieni. Składa się z następujących."

Podobne prezentacje


Reklamy Google