Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjazne Magurskie lasy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjazne Magurskie lasy."— Zapis prezentacji:

1 Przyjazne Magurskie lasy

2 Kilka faktów… Magurski Park Narodowy chroni unikatowe krajobrazy w samym sercu Beskidu Niskiego. Ponad 90% powierzchni parku zajmują lasy.  Na jego terenie wyróżnić można dwa piętra roślinne: pogórza i regla dolnego. Piętro pogórza to głównie drzewostany sztuczne z przewagą sosny. Znajdują się tu też liczne łąki i pastwiska, a także torfowiska. Piętro regla dolnego to głównie naturalne lasy bukowe z domieszką jedlin i rzadko występujących w Karpatach jaworzyn. Istnieją tu trzy obszary ochrony ścisłej: Magura Wątkowska (1189 ha), Kamień (378 ha) i Zimna Woda (841 ha), jest rezerwat skalny Kornuty, i pomnik przyrody Diabli Kamień.

3 Jesienne skarby

4 W buczynie W lasach Magury buki królują, Piękne widoki przez cały rok malują. Rosną w swych strojach - całe się zielenią. Zmieniają na rude suknie jesienią. Wtedy uczta się rozpoczyna… Daje owoce piękna buczyna. Są tu wiewiórki, myszy, zlatują ptaki. Dziki wciąż ryją – przysmak to taki…

5 W zimowej szacie…

6 Diabli Kamień – pomnik przyrody
Wśród lasów Magury Diabli Kamień się wyłania - okazały. Tu diabły kościół zniszczyć chciały i ogromny głaz dźwigały. Lecz kogut donośnie zapiał … i nie zdążyły, więc go w lesie porzuciły. Dziś go wędrowcy odwiedzają i ślady diablich pazurów szukają.

7 Niepowtarzalne widoki

8 Zespół Szkół w Krempnej
KONIEC Opracował: Sebastian Kłosowski Zespół Szkół w Krempnej


Pobierz ppt "Przyjazne Magurskie lasy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google