Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Numer z klasyfikacji zawodów: 514102.  Spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania,  Pomaga w doborze fryzury pasującej do twarzy i figury klienta,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Numer z klasyfikacji zawodów: 514102.  Spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania,  Pomaga w doborze fryzury pasującej do twarzy i figury klienta,"— Zapis prezentacji:

1 Numer z klasyfikacji zawodów: 514102

2  Spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania,  Pomaga w doborze fryzury pasującej do twarzy i figury klienta,  Strzyże, pielęgnuje włosy oraz modeluje fryzurę,  Farbowanie, rozjaśnianie włosów czy też odbarwianie włosów farbowanych,  Wykonuje zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze włosów i skóry głowy: masaż, nacieranie, okłady i kąpiele,

3  Ostrzenie,  Czyszczenie,  Odkażanie narzędzi i przyborów,  Konserwowanie używanego sprzętu,  Usuwanie drobnych usterek.

4  Wykonuje trwałą ondulację,  Utrwala fryzurę np. przy użyciu lakieru,  Wczesuje zrobione z naturalnych włosów uzupełnienia (ogony, treski i tupety).

5  Zajmuje się zarostem klienta: strzyżenie brody i wąsów, dobieraniem kształtu zarostu i modelowaniem żelazkiem płaskim.

6  Przygotowuje aktora do wystąpienia na scenie lub planie filmowym,  Wykonuje większość zabiegów właściwych fryzjerowi w prywatnym zakładzie, nie są one tak czasochłonne, a misterne układanie włosów zastępuje się perukami.

7  Umiejętne dobieranie odpowiedniej peruki stosowanej( zaprojektowanie peruki-> sortowanie-> oczyszczanie-> wiązanie w pasma),  W pracy tej wykorzystane jest czesadło i kartacze (dwa złożone kawałki skóry, pomiędzy którymi znajdują się ustawione w jednym kierunku igły, ułatwiające oddzielnie krótszych włosów od dłuższych), pletniaki i kołowrotek (umożliwiające łączenie ze sobą pojedynczych włosów),  Przygotowuje czepiec, dopasowany do kształtu głowy,

8  Umieszcza czepiec na głowie zrobionej z drzewa lipowego,  Następnie zakłada na głowie klienta za pomocą kleju i strzyże.

9  Zakład fryzjerski,  Garderoby teatru,  Pomieszczenie oddane na użytek ekipy filmowej jak również na wolnym powietrzu,  Fryzjer damski i męski pracuje 8 godzin dziennie co prowadzi do schorzeń koniczyn dolnych,  Fryzjer perukarz pracuje przy stole perukarskim 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej.

10  Zorientowanie się jakie życzenie ma klient,  Udzielanie odpowiedzi na pytania klienta,  Doradzanie w sprawie fryzury,  Fryzjer teatralny i filmowy ma dobrze zrozumieć kostiumologa,  Na stanowisku fryzjera perukarza kontakt z klientem nie jest ciągły, ogranicza się do przyjmowania zamówień i dopasowywania peruk,  Pracuje w towarzystwie swoich kolegów, ewentualnie przełożonych i uczniów jednak jego praca jest indywidualna.

11  Godziny pracy są stałe,  Czas pracy wynosi 8 godzin,  Czasem wykonuje swoja pracę w domu klienta,  Praca fryzjera teatralnego i filmowego nie jest stała, ale zależna od terminów prób, przedstawień i zdjęć.

12  Dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa,  Wrażliwy zmysł dotyku, zręczne palce i ręce,  Spostrzegawczość,  Rozróżnianie barw,  Umiejętność nawiązywania kontaktów i postępowania z ludźmi,  Zamiłowanie do porządku,  Wytrwałość i cierpliwość.

13  Musi mieć co najmniej wykształcenie podstawowe,  Zawodu można nauczyć się w szkołach zawodowych lub technikum o stosowanym profilu,  Odbywanie praktyk u mistrza,  Po ukończeniu szkoły uczeń zdobywa tytuł robotnika wykwalifikowanego,

14  Inna drogą zdobycia zawodu jest odbycie 2,5 do 3,5 roku praktyki i zdobycie wiedzy z zakresu materiałoznastwa, wiadomości o włosach i ich chorobach, historii fryzjerstwa na teoretycznych kursach organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą bądź Zakład Doskonalenia Zawodowego,  Po zdaniu egzaminu uzyskuje się tytuł czeladnika.

15  Charakteryzator,  Kosmetyczka.


Pobierz ppt "Numer z klasyfikacji zawodów: 514102.  Spełnia życzenia klienta dotyczące uczesania,  Pomaga w doborze fryzury pasującej do twarzy i figury klienta,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google