Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa? a) na dziedzińcu arcykapłana, b) na dziedzińcu Heroda, c) na dziedzińcu Piłata, d) w pałacu arcykapłana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa? a) na dziedzińcu arcykapłana, b) na dziedzińcu Heroda, c) na dziedzińcu Piłata, d) w pałacu arcykapłana."— Zapis prezentacji:

1 1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa? a) na dziedzińcu arcykapłana, b) na dziedzińcu Heroda, c) na dziedzińcu Piłata, d) w pałacu arcykapłana. Pytanie za 100 punktów

2 Pytanie za 500 punktów 2. Jaki ptak się odezwał, gdy spełniła się zapowiedź Jezusa, że Piotra trzykrotnie się Go zaprze? a) bażant, b) orzeł, c) kura, d) kogut.

3 Pytanie za 1 000 punktów 3. Który z warunków dobrej spowiedzi zrealizował Piotr, gdy zapiał kogut? a) rachunek sumienia i postanowienie poprawy, b) spowiedź i żal za grzechy, c) rachunek sumienia i żal za grzechy, d) spowiedź i zadośćuczynienie.

4 Pytanie za 10 000 punktów 4. Dlaczego Judasz się powiesił? a) bo zmusili go do tego kapłani, b) bo nie wierzył, że Jezus mu wybaczy, c) bo było mu wstyd przed innymi uczniami, d) ze strachu przed karą.

5 Pytanie za 100 000 punktów 5. Co uczynił Piotr w samotności? a) rwał włosy z głowy, b) popadł w depresję, c) gorzko zapłakał, d) gromko przeklinał.

6 Pytanie za 250 000 punktów 6. Jaką kwotę zapłacono Judaszowi za zdradę Jezusa? a) 30 denar ó w, b) 30 srebrnik ó w, c) 30 groszy, d) 300 srebrnik ó w.

7 Pytanie za 500 000 punktów 7. Kt ó rego z uczni ó w Jezus nie kochał? a) Jezus nie nawiązywał więzi emocjonalnych z nikim, b) Piotra, c) Judasza, d) kochał każdego.

8 Pytanie za 750 000 punktów 8. Kiedy Judasz się opamiętał, że zdradził niewinnego Jezusa? a) gdy zobaczył, jak mało dostał pieniędzy za zdradę, b) gdy zobaczył Jezusa ukrzyżowanego, c) gdy skazano Jezusa na śmierć, d) gdy Jezus umarł.

9 Pytanie za 1 000 000 punktów 9. Co odpowiedzieli arcykapłani Judaszowi, gdy ten oznajmił im, że Jezus był niewinny? a) „Co nas to obchodzi? To twoja sprawa”, b) „Idź i nie grzesz więcej”, c) „Oddaj zapłatę, tylko za winnych się należy”, d) „Nie martw się, ludzie zapomną”.


Pobierz ppt "1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa? a) na dziedzińcu arcykapłana, b) na dziedzińcu Heroda, c) na dziedzińcu Piłata, d) w pałacu arcykapłana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google