Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa?"— Zapis prezentacji:

1 1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa?
Pytanie za 100 punktów 1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa? a) na dziedzińcu arcykapłana, b) na dziedzińcu Heroda, c) na dziedzińcu Piłata, d) w pałacu arcykapłana.

2 Pytanie za 500 punktów 2. Jaki ptak się odezwał, gdy spełniła się zapowiedź Jezusa, że Piotra trzykrotnie się Go zaprze? a) bażant, b) orzeł, c) kura, d) kogut.

3 a) rachunek sumienia i postanowienie poprawy,
Pytanie za punktów 3. Który z warunków dobrej spowiedzi zrealizował Piotr, gdy zapiał kogut? a) rachunek sumienia i postanowienie poprawy, b) spowiedź i żal za grzechy, c) rachunek sumienia i żal za grzechy, d) spowiedź i zadośćuczynienie.

4 4. Dlaczego Judasz się powiesił? a) bo zmusili go do tego kapłani,
Pytanie za punktów 4. Dlaczego Judasz się powiesił? a) bo zmusili go do tego kapłani, b) bo nie wierzył, że Jezus mu wybaczy, c) bo było mu wstyd przed innymi uczniami, d) ze strachu przed karą.

5 5. Co uczynił Piotr w samotności? a) rwał włosy z głowy,
Pytanie za punktów 5. Co uczynił Piotr w samotności? a) rwał włosy z głowy, b) popadł w depresję, c) gorzko zapłakał, d) gromko przeklinał.

6 6. Jaką kwotę zapłacono Judaszowi za zdradę Jezusa? a) 30 denarów,
Pytanie za punktów 6. Jaką kwotę zapłacono Judaszowi za zdradę Jezusa? a) 30 denarów, b) 30 srebrników, c) 30 groszy, d) 300 srebrników.

7 7. Którego z uczniów Jezus nie kochał?
Pytanie za punktów 7. Którego z uczniów Jezus nie kochał? a) Jezus nie nawiązywał więzi emocjonalnych z nikim, b) Piotra, c) Judasza, d) kochał każdego.

8 8. Kiedy Judasz się opamiętał, że zdradził niewinnego Jezusa?
Pytanie za punktów 8. Kiedy Judasz się opamiętał, że zdradził niewinnego Jezusa? a) gdy zobaczył, jak mało dostał pieniędzy za zdradę, b) gdy zobaczył Jezusa ukrzyżowanego, c) gdy skazano Jezusa na śmierć, d) gdy Jezus umarł.

9 Pytanie za punktów 9. Co odpowiedzieli arcykapłani Judaszowi, gdy ten oznajmił im, że Jezus był niewinny? a) „Co nas to obchodzi? To twoja sprawa”, b) „Idź i nie grzesz więcej”, c) „Oddaj zapłatę, tylko za winnych się należy”, d) „Nie martw się, ludzie zapomną”.


Pobierz ppt "1. Gdzie przebywał Piotr, gdy zaparł się Jezusa?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google