Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cazusy-spółki. Cazus A.Pani X jest wspólnikiem w spółce jawnej do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki ? A.Pani X jest wspólnikiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cazusy-spółki. Cazus A.Pani X jest wspólnikiem w spółce jawnej do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki ? A.Pani X jest wspólnikiem."— Zapis prezentacji:

1 Cazusy-spółki

2 Cazus A.Pani X jest wspólnikiem w spółce jawnej do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki ? A.Pani X jest wspólnikiem w spółce jawnej do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki ?

3 A.Całym swoim majątkiem osobistym

4 Cazus B.Pan Y wniósł do spółki z o.o.udział w wysokości 100000 zł do jakiej wysokości odpowiada za zobowiązania spółki ? B.Pan Y wniósł do spółki z o.o.udział w wysokości 100000 zł do jakiej wysokości odpowiada za zobowiązania spółki ?

5 B. Do wysokości 100 000 zł

6 C.Pan X jest posiadaczem akcji Spółki Akcyjnej Exbudo wartości C.Pan X jest posiadaczem akcji Spółki Akcyjnej Exbudo wartości 500 zł do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiazania tej spółki? 500 zł do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiazania tej spółki?

7 C.Do wysokości 500 zł C.Do wysokości 500 zł Do wysokości 500 zł

8 Formy organizacyjno prawne działalnosci gospodarczej: Formy organizacyjno prawne działalnosci gospodarczej: Spółka jawna Spółka jawna Spółka partnerska Spółka partnerska Spółka komandytowa Spółka komandytowa Spółka komandytowo-akcyjna Spółka komandytowo-akcyjna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka akcyjna Spółka akcyjna

9 Pytanie Twoim zdaniem,która ze spółek prawa handlowego jest bardzo popularna jako forma organizacyjno-prawna prowadzenia działalności gospodarczej-odpowiedz uzasadnij ? Twoim zdaniem,która ze spółek prawa handlowego jest bardzo popularna jako forma organizacyjno-prawna prowadzenia działalności gospodarczej-odpowiedz uzasadnij ?

10 Wymień formy organizacyjno prawne działalności gospodarczej Wymień formy organizacyjno prawne działalności gospodarczej


Pobierz ppt "Cazusy-spółki. Cazus A.Pani X jest wspólnikiem w spółce jawnej do jakiej wysokości ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki ? A.Pani X jest wspólnikiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google