Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ PRZEWODNICZĄCA RADY GMINY- HALINA SZTYPKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ PRZEWODNICZĄCA RADY GMINY- HALINA SZTYPKA."— Zapis prezentacji:

1

2 WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ PRZEWODNICZĄCA RADY GMINY- HALINA SZTYPKA PRZEWODNICZĄCA RADY GMINY- HALINA SZTYPKA SEKRETARZ GMINY- KRZYSZTOF KALKA SEKRETARZ GMINY- KRZYSZTOF KALKA SKARBNIK GMINY-BOŻENA BIELICKA SKARBNIK GMINY-BOŻENA BIELICKA

3 Obszar Gminy Wielgie to 133,83kilometry kwadratowe w tym: Obszar Gminy Wielgie to 133,83kilometry kwadratowe w tym: - użytki rolne to :73% - użytki rolne to :73% - użytki leśne to :20% - użytki leśne to :20% Gmina stanowi 13,18% powierzchni powiatu. Gmina znajduje się w południowej części ziemi dobrzyńskiej, ma typowo rolniczy charakter. W gminie jest tylko 1 gimnazjum i 3 szkoły podstawowe oraz 3 biblioteki. Odpowiednia infrastruktura, pobliskie lasy i jeziora stanowią dogodną bazę do rozwoju turystyki. Powierzchnia gminy rozciąga się na obszarze 135 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje ją około 7 tysięcy mieszkańców. Obszar gminy podzielono na 17 sołectw: Gmina stanowi 13,18% powierzchni powiatu. Gmina znajduje się w południowej części ziemi dobrzyńskiej, ma typowo rolniczy charakter. W gminie jest tylko 1 gimnazjum i 3 szkoły podstawowe oraz 3 biblioteki. Odpowiednia infrastruktura, pobliskie lasy i jeziora stanowią dogodną bazę do rozwoju turystyki. Powierzchnia gminy rozciąga się na obszarze 135 kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje ją około 7 tysięcy mieszkańców. Obszar gminy podzielono na 17 sołectw: Bętlewo Bętlewo Nowa Wieś Nowa Wieś Płonczyn Płonczyn Rumunki Tupadelskie Rumunki Tupadelskie Teodorowo Teodorowo Tupadły Tupadły Wielgie Wielgie Zakrzewo Zakrzewo Oleszno Oleszno Witkowo Witkowo Zaduszniki Zaduszniki Złowody Złowody Czarne Czarne Rumunki Czerskie Rumunki Czerskie Piaseczno Piaseczno Suradówek Suradówek Suszewo Suszewo

4 OpisOgółemKobietyMężczyźniJednostkaOsóbOsóbOsób Populacja680034003400 Gęstośćzaludnienia mieszk./ km² 48,924,524,5

5 W roku szkolnym 1988/89 Szkoła Podstawowa została przeniesiona z pałacu do nowo wybudowanej placówki. W latach 1997/98 szkoła i przedszkole zostały połączone w Zespół Placówek Oświatowych w Wielgiem. Uchwałą Rady Gminy z dnia 11 marca 1999 roku powołane zostało Publiczne Gimnazjum w Wielgiem. Wchodzi ono w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem. Dyrektorem szkoły jest Kazimierz Godlewski. W roku szkolnym 1988/89 Szkoła Podstawowa została przeniesiona z pałacu do nowo wybudowanej placówki. W latach 1997/98 szkoła i przedszkole zostały połączone w Zespół Placówek Oświatowych w Wielgiem. Uchwałą Rady Gminy z dnia 11 marca 1999 roku powołane zostało Publiczne Gimnazjum w Wielgiem. Wchodzi ono w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem. Dyrektorem szkoły jest Kazimierz Godlewski. Według urzędowego spisu opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych (KNMiOF) nazwa tego jeziora to Jezioro Orłowskie. W różnych publikacjach jezioro to występuje pod nazwą Piaseczno Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 89,7 ha przez 96,0 ha do 97,8 ha potrzebne źródło. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 108,9 m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 9,0 m, natomiast głębokość maksymalna 32,2 m. W oparciu o badania przeprowadzone w 1998 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości.

6 Wielgie - Kościół drewniany z XVIII w. o wystroju barokowym, rokokowym i klasycystycznym z XIX w. pw. św. Wawrzyńca. Wielgie - Kościół drewniany z XVIII w. o wystroju barokowym, rokokowym i klasycystycznym z XIX w. pw. św. Wawrzyńca. Czarne - Kościół drewniany z 1793 r. pw. św. Michała Archanioła. Jest to kościół drewniany o konstrukcji zrębowej na kamiennym podmurowaniu. Klasycystyczny. Zachowany w stanie pierwotnym. Czarne - Kościół drewniany z 1793 r. pw. św. Michała Archanioła. Jest to kościół drewniany o konstrukcji zrębowej na kamiennym podmurowaniu. Klasycystyczny. Zachowany w stanie pierwotnym.

7 Wylazłowo- Dwór murowany 1942 r. Wylazłowo- Dwór murowany 1942 r. Witkowo - Dwór murowany po połowie XIX wieku. Eklektyczny. Pozostałości parku krajobrazowego, założonego w końcu XIX w. - starodrzew. Witkowo - Dwór murowany po połowie XIX wieku. Eklektyczny. Pozostałości parku krajobrazowego, założonego w końcu XIX w. - starodrzew.

8 1. Jakie zmiany zaszły w naszej gminie w czasie 20 lat? 1. Jakie zmiany zaszły w naszej gminie w czasie 20 lat?.W czasie dwudziestu lat w naszej gminie zaszły zmiany takie jak:.W czasie dwudziestu lat w naszej gminie zaszły zmiany takie jak: - mieszkańcy gminy korzystają z wodociągu - mieszkańcy gminy korzystają z wodociągu - wybudowane zostały drogi - wybudowane zostały drogi i doprowadzone do gospodarstw i doprowadzone do gospodarstw - są chodniki - są chodniki - jest nowa szkoła - jest nowa szkoła - została wybudowana nowa oczyszczalnia ścieków - została wybudowana nowa oczyszczalnia ścieków - powstało wiele zakładów pracy - powstało wiele zakładów pracy - są nowe parkingi - są nowe parkingi - został wybudowany kościół - został wybudowany kościół 2.Jakie zmiany są planowane na rok 2010? 2.Jakie zmiany są planowane na rok 2010? - Park-nowe drzewa i aleje, oczyszczenie jeziora, ścieżki edukacyjne dla dzieci. - Park-nowe drzewa i aleje, oczyszczenie jeziora, ścieżki edukacyjne dla dzieci. - Boisko „Orlik”. - Boisko „Orlik”. - Budowa kanalizacji. - Budowa kanalizacji. - Drogi osiedlowe. - Drogi osiedlowe. 1.Jak wyglądała nasza gmina w czasach komunistycznych? 1.Jak wyglądała nasza gmina w czasach komunistycznych? Nie było dobrych dróg na terenie naszej gminy. Ogólnie było gorzej. Nie było dobrych dróg na terenie naszej gminy. Ogólnie było gorzej. 2.Czego brakuje w naszej gminie? 2.Czego brakuje w naszej gminie? Brakuje utwardzonych dróg. Brakuje utwardzonych dróg. 3.Z czego najbardziej jest pani zadowolona w naszej gminie? 3.Z czego najbardziej jest pani zadowolona w naszej gminie? Zadowolona jestem z remizy strażackiej w Płonczynie. Zadowolona jestem z remizy strażackiej w Płonczynie. 4.Co pani sądzi o bezpańskich psach? 4.Co pani sądzi o bezpańskich psach? Myślę,że jest ich zbyt dużo, psy te mogą być niebezpieczne. Myślę,że jest ich zbyt dużo, psy te mogą być niebezpieczne.

9 1. Co zmieniło się podczas 20 lat w naszej gminie? 1. Co zmieniło się podczas 20 lat w naszej gminie? Myślę,że w naszej gminie zmieniło się bardzo dużo. Na pewno w ostatnim roku zmienił się obraz naszej gminy i okolicy. Cieszę się, że w Płonczynie zostało wybudowane Centrum Kulturalno - Oświatowo - Rekreacyjne. Myślę,że w naszej gminie zmieniło się bardzo dużo. Na pewno w ostatnim roku zmienił się obraz naszej gminy i okolicy. Cieszę się, że w Płonczynie zostało wybudowane Centrum Kulturalno - Oświatowo - Rekreacyjne. 2. Jak wyglądała nasza gmina w czasach komunistycznych? 2. Jak wyglądała nasza gmina w czasach komunistycznych? Nie mieszkałam na terenie naszej gminy w czasach komunistycznych. Nie mieszkałam na terenie naszej gminy w czasach komunistycznych. 3. Co jest problemem w naszej gminie? 3. Co jest problemem w naszej gminie? Myślę, że problemem w naszej gminie jest mała ilość dróg. Myślę, że problemem w naszej gminie jest mała ilość dróg. 4. Czego brakuje w naszej gminie? 4. Czego brakuje w naszej gminie? Według mnie w naszej gminie brakuje dróg asfaltowych. Według mnie w naszej gminie brakuje dróg asfaltowych. 5. Z czego najbardziej jest pani zadowolona w naszej gminie? 5. Z czego najbardziej jest pani zadowolona w naszej gminie? Najbardziej jestem zadowolona z dużej ilości chodników, którymi można bezpiecznie się poruszać i z nowo wybudowanego Domu Kultury. Najbardziej jestem zadowolona z dużej ilości chodników, którymi można bezpiecznie się poruszać i z nowo wybudowanego Domu Kultury. 6. Co pani sądzi o bezpańskich psach? 6. Co pani sądzi o bezpańskich psach? Bardzo szkoda mi bezpańskich psów, ponieważ wałęsają się głodne, bez schronienia. Bardzo szkoda mi bezpańskich psów, ponieważ wałęsają się głodne, bez schronienia.

10 Natalia Grzegorzewska ur. 01.05.1997r. Bałdowo 35a tel.600-979-043 Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem ul. Szkolna 5 87-603Wielgie Paulina Nowińska ur. 15.04.1997r. Rumunki Oleszeńskie 3 tel.054-289-72-25 Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem ul. Szkolna 5 87-603 Wielgie Monika Pęszyńska ur. 12.04.1997r. Płonczyn 29 tel.698-239-391 Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem ul. Szkolna 5 87-603 Wielgie Anna Błaszczyk - Kwaśniewska Nauczycielka historii e-mail- annamaria0207@vp.pl Oleszno 19 87-603 Wielgie


Pobierz ppt "WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI WÓJT GMINY-TADEUSZ WIEWIÓRSKI ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ ZASTĘPCA WÓJTA- JAN WADOŃ PRZEWODNICZĄCA RADY GMINY- HALINA SZTYPKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google