Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy to obszary porośnięte nie tylko drzewami iglastymi lecz także drzewami liściastymi,wtedy mówimy na nie, że są to lasy mieszane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy to obszary porośnięte nie tylko drzewami iglastymi lecz także drzewami liściastymi,wtedy mówimy na nie, że są to lasy mieszane."— Zapis prezentacji:

1

2 Lasy to obszary porośnięte nie tylko drzewami iglastymi lecz także drzewami liściastymi,wtedy mówimy na nie, że są to lasy mieszane.

3 Ściółka to „podłoże” lasu. Składa się ona z obumarłej materii, roślin, liści, szyszek, owoców oraz igieł drzew. Zamieszkują ją np. mrówki, dżdżownice itp.

4 Kolejnym poziomem lasu jest podszyt tworzą go małe drzewka, jarzębina, leszczyna, głóg, bez czarny. Zamieszkują tu muchołówki, zięby, sikorki, owady i pajęczaki.

5 Ostatnim, najwyższym punktem lasu są drzewa wysokie takie jak sosny, brzozy, dęby, świerki, jodły, klony oraz olchy. Żyją tu głównie ptaki drapieżne : sokół, jastrząb, myszołów, orzeł bielik. Lecz na drzewach można również spotkać ssaki a mianowicie wiewiórki i kuny leśne.

6 Las jest miejscem bardzo wilgotnym, dzięki temu umożliwia to rozwijanie się mchu lecz także różnego rodzaju grzybów.

7 Rosną tu krzewy owocowe np. jagoda i żurawina lecz wczesną wiosną niestety nie ma na nich owoców


Pobierz ppt "Lasy to obszary porośnięte nie tylko drzewami iglastymi lecz także drzewami liściastymi,wtedy mówimy na nie, że są to lasy mieszane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google