Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizujący : Klasa 3a Opiekunowie : Ewelina Wawrzyńczyk i Radosław Gruchacz Planujemy wycieczkę trzydniową.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizujący : Klasa 3a Opiekunowie : Ewelina Wawrzyńczyk i Radosław Gruchacz Planujemy wycieczkę trzydniową."— Zapis prezentacji:

1 Realizujący : Klasa 3a Opiekunowie : Ewelina Wawrzyńczyk i Radosław Gruchacz Planujemy wycieczkę trzydniową

2 Nasz projekt obejmował organizację całej trzydniowej wycieczki, od wyboru miejsca podróży przez środek transportu, miejsce noclegu, wyżywienie, odszukanie atrakcji turystycznych, po obliczanie kosztu wyjazdu Nasz projekt obejmował organizację całej trzydniowej wycieczki, od wyboru miejsca podróży przez środek transportu, miejsce noclegu, wyżywienie, odszukanie atrakcji turystycznych, po obliczanie kosztu wyjazdu. W ramach projektu spotkaliśmy się pięć razy z opiekunami, każdy miał swoje przydzielone zadania indywidualne lub w grupie

3 Na pierwszym spotkaniu wybraliśmy wstępny termin wyjazdu 27-29 maja, mieliśmy także termin rezerwowy 3-5 czerwca oraz miejsce wyjazdu. Nasz wychowawca zaproponował nam Beskid Śląski, po analizie mapy turystycznej wstępnie ustaliliśmy, że zwiedzimy trzy miejscowości: Istebną, Wisłę i Ustroń.

4 Na drugim spotkaniu podzieliliśmy się na grupy. Dziewczyny odpowiedzialne były za transport, nocleg i wyżywienie (przygotowaliśmy prezentację, która była przedstawiona i omówiona z pozostałą częścią klasy). Grupa chłopców odpowiedzialna była za plan dnia wycieczki i odszukanie atrakcji w tych miejscowościach oraz ich opisanie (również przygotowana została prezentacja).

5 Na trzecim spotkaniu po prezentacji efektów pracy każdej grupy wspólnie z opiekunami zdecydowaliśmy, że nocować będziemy w Wiśle z uwagi na możliwość dojazdu najtańszym i najszybszym środkiem transportu jak się okazało – pks-em. Najkorzystniejszą ofertę noclegu i wyżywienia otrzymaliśmy z Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego Skalnica.

6 Na czwartym spotkaniu ustaliliśmy szczegółowy harmonogram wycieczki. W skrócie: w pierwszym dniu zdobywamy pieszo Czantorię i robimy wieczór kinowy. W drugim dniu zdobywamy Stożek Wielki, odwiedzamy Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim i robimy ognisko. W ostatnim dniu korzystamy z atrakcji Przygoda Parku w Wiśle.

7 Na ostatnim spotkaniu zajęliśmy dokładnym się kosztorysem wycieczki.

8 Relacja z naszego wyjazdu

9 Dzień pierwszy

10 W ośrodku zameldowaliśmy się około godziny 10:15.

11 Planowo o 11:00 mieliśmy pieszo szlakiem turystycznym zdobyć Czantorię, niestety niepewna pogoda zmusiła nas do skorzystania z wyciągu krzesełkowego…

12

13

14 Dalej z wyciągu krzesełkowego pieszo podeszliśmy szlakiem (35min.) na szczyt Czantorii (995 m n.p.m.) Dokładnie Wielkiej Czantorii, która jest najwyższym wzniesieniem w Paśmie Czantorii w Beskidzie Śląskim, jednocześnie jest szczytem granicznym między Polską a Czechami. Różnica wysokości względnej między podnóżem góry a szczytem to 630 metrów. Na szczycie znajduje się 29 metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać piękne widoki.

15

16

17

18 Na Czantorii korzystaliśmy z atrakcji takich jak tor saneczkowy. Na szczęście nie padało i mogliśmy pieszo zejść czerwonym szlakiem do stacji dolnej.

19

20

21 Pod wieczór po obiadokolacji zaczął padać deszcz, więc pozostaliśmy w ośrodku i zrobiliśmy sobie wieczór kinowy w jednym z pokoi.

22 Dzień drugi

23 Po śniadaniu, wyruszyliśmy na podbój Stożka Wielkiego (979 m n.p.m.)

24

25 Charakterystycznego kształtem szczytu Beskidu Śląskiego. Pogoda dopisała nie padał deszcz, upału też nie było, wiec mogliśmy pieszo wejść na szczyt. Dla bardziej leniwych lub z mniejszą kondycją fizyczną jest dwuosobowy wyciąg krzesełkowy na Stożek.

26

27 Na szczyt szliśmy żółtym szlakiem turystycznym, który w górnej części biegnie wzdłuż granicy z Czechami. Na szczycie odpoczęliśmy w schronisku turystycznym, które zostało oddane do użytku w 1922 roku (jest to chronologicznie drugie powstałe schronisko w polskiej części Beskidu Śląskiego, istniejące do dnia dzisiejszego – najstarsze schronisko jest na Szyndzielni).

28

29

30

31

32

33

34 Do ośrodka wracaliśmy tą samą trasą. Po obiadokolacji relaksowaliśmy się w Parku Wodnym w Hotelu Gołębiewskim, który był 10 minut spacerkiem od naszego ośrodka. Na miejscu skorzystaliśmy z basenu z falą, zjeżdżalni, różnego rodzaju saun i jacuzzi oraz z tężni i groty solnej nie małą atrakcją była także jaskinia lodowa. Po powrocie z basenu zrobiliśmy ognisko.

35

36

37 Dzień ostatni

38 W środę, ostatnim dniu wycieczki po śniadaniu, około godziny 10 opuściliśmy ośrodek i udaliśmy się do centrum Wisły do Przygoda Parku, gdzie bawiliśmy się w parku linowym

39

40

41

42 KONIEC 


Pobierz ppt "Realizujący : Klasa 3a Opiekunowie : Ewelina Wawrzyńczyk i Radosław Gruchacz Planujemy wycieczkę trzydniową."

Podobne prezentacje


Reklamy Google