Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim Katowice 4 grudnia 2012 r. Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim Katowice 4 grudnia 2012 r. Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim."— Zapis prezentacji:

1 Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim Katowice 4 grudnia 2012 r. Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim Katowice 4 grudnia 2012 r.

2 I miejsce Gospodarstwo Agroturystyczne U GAZDY Aneta i Marcin Nogowczykowie Wisła pow. Cieszyn II miejsce Agroturystyka PROMYCZEK PROMYCZEK Helena Małysz Brenna pow. Cieszyn

3 III miejsce Agroturystyka U ANDRZEJA Andrzej Dobija Łodygowice pow. Żywiec Wyróżnienie Gospodarstwo Agroturystyczne Iwona i Bernard Zychowie Słupsko pow. Gliwice

4 I miejsce Aneta i Marcin Nogowczykowie, Wisła Obiekt posiada duży, pełen zieleni ogród, w którym przygotowano kąciki wypoczynkowe. Rozciąga się widok na góry, pola, lasy i łąki. Gospodarstwo rolne o powierzchni 7 ha - produkcja roślinna i zwierzęca. Gospodarstwo ekologiczne z certyfikatem. Należy do Stowarzyszeń agroturystycznych Natura i Agrogościna.

5 Do dyspozycji gości jest kuchnia, aneks kuchenny oraz pokój dzienny - jadalnia z wydzieloną częścią wypoczynkową z kominkiem. Jest pokój zabaw dla dzieci. Można skorzystać z posiłków przygotowywanych z produktów pochodzących z gospodarstwa.

6 Dla gości przygotowano duże pokoje sypialne 2, 3 - osobowe z możliwością dostawki lub łóżeczka dla dzieci. Oferta jest aktualna przez cały rok – nocleg z wyżywieniem i różnymi atrakcjami, kierowana jest do rodzin z dziećmi.

7 II miejsce Helena Małysz, Brenna Gospodarstwo położone jest na skraju wsi, nad strumykiem, w pobliżu pól i lasu, z dala od ruchliwych ulic. Wokół rozciąga się widok na góry. W 10 ha gospodarstwie rolnym - produkcja roślinna i zwierzęca. Oferta dla gości to nocleg z całodziennym wyżywieniem i różnymi atrakcjami. Oferta całoroczna skierowana jest do rodzin z dziećmi i lubiących wędrówki po górach.

8 Dla gości przygotowano pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, dużą salę jadalną, pokój dzienny z kominkiem i aneks kuchenny. Posiłki przygotowywane są na bazie produktów z gospodarstwa. Gospodyni oferuje jadłospisach również dania regionalne. Produkty takie jak mleko, jajka, sery są dla gości bez ograniczeń.

9 Przygotowano plac zabaw dla dzieci, kąciki wypoczynkowe, miejsce na ognisko, grill. Atrakcje w okolicy to liczne szlaki turystyczne po górach i trasy rowerowe. W pobliżu znajdują się wyciągi krzesełkowe i narciarskie, lasy bogate w grzyby i owoce leśne.

10 III miejsce - Gospodarstwo Agroturystyczne U Andrzeja Łodygowice Gospodarstwo rolne o powierzchni 14 ha, w którym dominuje produkcja roślinna. W gospodarstwie jest 9 koni. Gospodarstwo położone jest w cichej, spokojnej okolicy.

11 Atrakcją jest jazda konna - nauka jazdy konnej i wycieczki po okolicy. Są tu doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Gospodarze sami organizują wycieczki piesze i rowerowe, a także spotkania integracyjne. Zimą oferują przejazdy saniami, kuligi, naukę jazdy na nartach.

12 Dla gości przygotowano kącik wypoczynkowy na tarasie i w ogrodzie miejsce na ognisko i grill. Duża sala jadalna, pełni funkcję pokoju dziennego. Gospodarze oferują całodzienne wyżywienie. Podawane są też potrawy regionalne.

13 Oferta jest całoroczna, skierowana do rodzin z dziećmi, lubiących wędrówki po górach, a zimą jazdę na nartach. A także do lubiących jazdę konną. Dla gości przygotowano – 5 pokoi 2, 3 osobowych z widokiem na góry.

14 Gospodarstwo Agroturystyczne Iwona i Bernard Zychowie Słupsko Wyróżnienie 8 ha gospodarstwo prowadzące produkcję roślinną i zwierzęcą. Położone jest w cichej, spokojnej okolicy, na obrzeżu wsi.

15 Dla gości przygotowano 3 pokoje dwuosobowe, aneks kuchenny i pokój dzienny. Oferta dla gości to nocleg ze śniadaniem, a na życzenie domowe posiłki, obiadokolacje przygotowane z produktów pochodzących z gospodarstwa.

16 GOGO Dla zainteresowanych gospodyni prowadzi warsztaty plastyczne – malowanie, tkactwo, układanie kompozycji kwiatowych, haft. Oferta jest całoroczna kierowana do rodzin z dziećmi. Atrakcją są też zwierzęta w gospodarstwie - kozy, kury, kaczki, gęsi, drób ozdobny. Jest możliwość uczestniczenia w pracy w gospodarstwie.

17 Jednym z atutów gospodarstwa jest duży, bogaty w zieleń ogród, z kącikiem wypoczynkowym, miejscem na ognisko i grill. Okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi – liczne ścieżki piesze i rowerowe. Gospodarze organizują wycieczki po okolicy. Niedaleko gospodarstwa jest zbiornik wodny, gdzie można wędkować. W pobliskich Pławniowicach jest zalew można korzystać z kąpieli i sportów wodnych. W pobliżu gospodarstwa lasy bogate w grzyby i jagody.

18 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Barbara Majnusz b.majnusz@odr.net.pl tel. 32 325 01 43 Fot. K. Baron Dział Przedsiębiorczości, WGD i Agroturystyki


Pobierz ppt "Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim Katowice 4 grudnia 2012 r. Konkurs na Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w woj. śląskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google