Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpisz swoje imię oraz nazwisko. Ogólne informacje Historia Najciekawsze miejsca Gospodarka Podsumowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpisz swoje imię oraz nazwisko. Ogólne informacje Historia Najciekawsze miejsca Gospodarka Podsumowanie."— Zapis prezentacji:

1 Wpisz swoje imię oraz nazwisko

2 Ogólne informacje Historia Najciekawsze miejsca Gospodarka Podsumowanie

3 Londyn to stolica Anglii oraz ca ł ych Wysp Brytyjskich. Jest trzecim najwi ę kszym miastem Europy. Posiada oko ł o 7 mln i 800 tysi ę cy mieszka ń ców. Powierzchnia to 1572 km2.

4 Pierwsze ślady odnotowano 70-80 roku n.e. W 313 roku założono tutaj biskupstwo, a na początku VII wieku stolicę królestwa Essexu. Już w XI wieku Londyn zaczął pełnić funkcję prawdziwej stolicy kraju. W XII wieku rozpoczął się dynamiczny rozwój tego miasta. Stolica Anglii została przeniesiona z Winchesteru do Londynu.W 1666 roku wybuch wielki pożar, przy czym została stracona większa część miasta. 13 tysięcy domów mieszkalnych oraz około 90 kościołów spaliło się w ciągu kilku dni. W czasie odbudowy, zaczęto wprowadzać i ustanawiać nowe prawa by coś podobnego lub inne nie przyjemne dla miasta sprawy nie miały zajścia. W XVIII wieku, zburzono średniowieczne mury przez co miasto się rozrosło. W około 1700 roku Londyn liczył już ponad 700 tysięcy mieszkańców dzięki czemu stał się największym miastem Europy. W XIX wieku zanotowano, aż 7-krotny wzrost liczby ludności.W 1851 roku w Londyn gościł Wystawę Przemysłu Wszystkich Narodów. Parę lat później w tym ogromnym mieście nastąpiło otwarcie pierwszej na świecie linii kolei podziemnej. W tej że Ceremonii uczestniczyła sama królowa Wiktoria. Już w 1908 roku odbyły się jedne z pierwszych nowożytnych Letnie Igrzyska Olimpijskie. Podczas II wojny światowej miasto było bombardowane, przez co zostało w części znów zniszczone. Po II wojnie wprowadzono nowe prawa, zasady, oczyszczono wody Tamizy oraz podjęto wysiłki zmierzające do usunięcia smogu londyńskiego.

5 Tower of London – budynek pełniący funkcję obronne jak i pałacowe. Założona w 1078 roku przez Wilhelma Zdobywcę. Big Ben – zwana również wieżą zegarową. Wieża z ogromnym zegarem, który ma średnicę 7 metrów. Tower Bridge – przecina Tamizę, stał się symbolem Londynu. Jest to ogromny most. Pałac Buckingham – od 1837 oficjalna siedziba monarchów. Jest to również pałac królewski. Jeden z symboli całej Wielkiej Brytanii. London Eye – największy diabelski młyn o wysokości 135 metrów, widziany z odległości 40 kilometrów.

6 Londyn to wielki ośrodek handlowy całej Europy. Znajduje się tam wiele banków, domów maklerskich, firm doradczych oraz ponad 100 filii banków zagranicznych. Jest również największym na świecie rynkiem usług ubezpieczeniowych w tym siedzibą korporacji Lloyd’s of London. Największy ośrodek przemysłowy Wielkiej Brytanii. Znajduje się tam wiele firm, które są ważnymi producentami na rynku światowym.

7 Londyn to stolica Anglii. Znajduje się tam wiele zabytków i atrakcji czekających na turystów. Jest to jedno z głównych miast Europy, które można zwiedzać i podziwiać.


Pobierz ppt "Wpisz swoje imię oraz nazwisko. Ogólne informacje Historia Najciekawsze miejsca Gospodarka Podsumowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google