Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hans Christian Andersen

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hans Christian Andersen"— Zapis prezentacji:

1 Hans Christian Andersen
Wiktor Kaszczyszyn

2 Urodził się w najbiedniejszej dzielnicy Odense jako syn szewca Hansa Andersena i niepiśmiennej praczki Anne Marie z domu Andersdatter (1774–1833). Ojciec umarł z powodu komplikacji zdrowotnych po udziale w wojnie napoleońskiej w 1816 roku, matka z powodu alkoholizmu. ŻYCIORYS .( część1)

3 W dniu urodzenia został ochrzczony w domu, ze względu na to, że w tamtych czasach wiele noworodków umierało zaraz po urodzeniu. 17 kwietnia został ochrzczony w kościele św. Jana w Odense. ŻYCIORYS (część2)

4 Debiutował w 1822 zbiorem utworów Młodzieńcze próby wydanych pod pseudonimem William Christian Walter. Pierwszy zbiór baśni (Eventyr fortalte for Børn – Baśnie opowiedziane dla dzieci), został wydany w Kopenhadze w roku 1835, a kolejne tomy ukazały się w latach 1836 i Zachęcony powodzeniem pierwszej serii, pisarz wydawał kolejne aż do roku 1872.

5 To jego dom

6 A oto jedna z baśni…

7 A oto reszta baśni: ,,Królewna Na Ziarnku Grochu” ,,Królowa Śniegu”
,,Nowe Szaty Cesarza” ,,Dziewczynka Z Zapałkami”

8 Królowa śniegu

9 Nowe szaty cesarza (fragment baśni)
Przed wielu laty żył sobie cesarz, który tak bardzo lubił nowe, wspaniałe szaty, że wszystkie pieniądze wydawał na stroje. Nie dbał o swoich żołnierzy, nie zależało mu na teatrze ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje. Na każdą godzinę dnia miał inne ubranie, i tak samo, jak się mówi o królu, że jest na naradzie, mówiono o nim zawsze: "Cesarz jest w garderobie". Nowe szaty cesarza (fragment baśni)

10 Królewna na ziarnku grochu

11 Dziewczynka z zapałkami

12 Źródła: google image KONIEC


Pobierz ppt "Hans Christian Andersen"

Podobne prezentacje


Reklamy Google