Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Naszej Szkoły. Początki Nazwa Banino została zapisana w 1283 r. i wywodzi sie od słowa "bania", którego znaczenie pierwotne dotyczyło dołu, kopalni. Pochodzenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Naszej Szkoły. Początki Nazwa Banino została zapisana w 1283 r. i wywodzi sie od słowa "bania", którego znaczenie pierwotne dotyczyło dołu, kopalni. Pochodzenie."— Zapis prezentacji:

1 Naszej Szkoły

2 Początki Nazwa Banino została zapisana w 1283 r. i wywodzi sie od słowa "bania", którego znaczenie pierwotne dotyczyło dołu, kopalni. Pochodzenie nazwy tej wsi jest związane z istnieniem na tym terenie kopalni kruszców i żwirowni. Od 1789 r. na miejscowość tę mówiono Banin lub Bullenbrock.

3 NASZ PATRON ks. prałat Józef Bigus urodził się 3 lutego 1908 r. w Gowidlinie koło Kartuz, w kaszubskiej rodzinie rolników Jana Bigusa i Pauliny z domu Gruba. Ochrzczony został w kościele parafialnym w Gowidlinie w sześć dni po urodzeniu, tj. 9 lutego 1908 r.

4 NASZ PATRON c.d. W 1928 r. ukończył gimnazjum staroklasyczne w Wejherowie. Naukę kontynuował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, w którym przez studia filozofii i teologii oraz formację seminaryjną w latach 1929-1932 przygotowywał się do kapłaństwa. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 listopada 1932r. z rąk Biskupa Chełmińskiego Stanisława Wojciecha Okoniewskiego. Jako kapłan diecezji chełmińskiej pracował w latach 1932-1939 jako wikariusz w parafiach: Raciąż k/ Tucholi, Wąbrzeźno, Skarszewy, Toruń-Mokre.

5 Symbole Godło ma kształt tradycyjnej tarczy szkolnej. W jej centralnej części na białym tle umieszczono książkę i pióro, jako odwieczne atrybuty związane ze zdobywaniem wiedzy. Poniżej, na granatowym polu, znajduje się element haftu kaszubskiego z żukowskiej szkoły norbertanek.

6 Hymn Chociaż mało mamy lat, lat naprawdę niewiele, choć lubimy w piłkę grać i pojeździć rowerem, choć na wszystko mamy czas tyle zabaw nas czeka. Wiemy, że każdy z nas, wyrośnie, każdy z nas, na wielkiego, wielkiego na człowieka. Ref. Bo co może, co może mały człowiek tak jak ja albo ty Ktoś powiedział, że robiąc to co robi właśnie uczy się żyć. Także tyle lat co my miał Mickiewicz i Szopen, a więc może znajdzie się ich następca w naszej szkole Albo któryś będzie kimś najważniejszym na świecie. Bedzie miał tyle sił, dołoży wszystkich sił aby były szczęśliwe wszystkie dzieci. Ref. Bo co może, co może mały człowiek tak jak ja albo ty Kto powiedział, że robiąc to co robi właśnie uczy się żyć, właśnie uczy się żyć, właśnie uczy się żyć.

7 Ta krótka prezentacja… …miała na celu pogłębienia waszej wiedzy o naszej kochanej szkole. Wykonał: Jacek Walczak


Pobierz ppt "Naszej Szkoły. Początki Nazwa Banino została zapisana w 1283 r. i wywodzi sie od słowa "bania", którego znaczenie pierwotne dotyczyło dołu, kopalni. Pochodzenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google