Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łasuszka W małym miasteczku Cukierkowo mieszkała ze swoimi rodzicami dziewczynka o imieniu Dominika, ale wszyscy nazywali ją Domisią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łasuszka W małym miasteczku Cukierkowo mieszkała ze swoimi rodzicami dziewczynka o imieniu Dominika, ale wszyscy nazywali ją Domisią."— Zapis prezentacji:

1

2 Łasuszka

3 W małym miasteczku Cukierkowo mieszkała ze swoimi rodzicami dziewczynka o imieniu Dominika, ale wszyscy nazywali ją Domisią.

4 Była wielkim łasuchem, na śniadanie, obiad i kolację jadła tylko słodycze. Lubiła cukierki, czekoladki, lizaki, batony i lody waniliowe. Nie znosiła żadnych owoców, warzyw i surówek, nie jadła też serków i nie piła mleczka.

5

6 Wszyscy się o nią martwili, a najbardziej babcia. Codziennie przynosiła Domisi zdrowe, słodziutkie jabłuszka ze swojego ogrodu. Ale dziewczynka nie chciała nawet na nie spojrzeć.

7

8

9 Pewnego dnia Domisię rozbolał brzuszek, a na buzi pojawiły się czerwone kropki. Mamusia zadzwoniła do doktora Słoneczko. Pan Słoneczko powiedział, że Domisia zachorowała na „łasuszkę”, to taka choroba, na którą chorują wszystkie łakomczuchy. Przepisał receptę i kazał Domisi zjadać tylko to, co jest zdrowe.

10

11 Na śniadanko wypijać mleczko i jeść kanapki z sałatką i szczypiorkiem, na obiadek zupę warzywną i surówkę z marchewki, na podwieczorek sałatkę owocową, a na kolację kanapki z serem i pomidorkiem. Domisia posłuchała pana doktora i zaczęła jeść zdrowe potrawy.

12 Kiedy wyzdrowiała miała dużo sił, żeby bawić się ze swoimi przyjaciółmi w ogrodzie babci i zajadać się jej pyszną szarlotką.


Pobierz ppt "Łasuszka W małym miasteczku Cukierkowo mieszkała ze swoimi rodzicami dziewczynka o imieniu Dominika, ale wszyscy nazywali ją Domisią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google