Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest Wybór Konsumenta? Badanie konsumenckie, którego celem jest wyłonienie najlepszych marek dostępnych na rynku polskim. Wybór Konsumenta Jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest Wybór Konsumenta? Badanie konsumenckie, którego celem jest wyłonienie najlepszych marek dostępnych na rynku polskim. Wybór Konsumenta Jest."— Zapis prezentacji:

1

2 Czym jest Wybór Konsumenta?

3 Badanie konsumenckie, którego celem jest wyłonienie najlepszych marek dostępnych na rynku polskim. Wybór Konsumenta Jest to pierwszy na rynku polskim projekt, w którym we wszystkich etapach decyduje konsument – najważniejsza jest jego rzetelna opinia, a nie z góry określone przez innych aspekty takie jak: cena, innowacja, zaufanie, świadomość.

4 Decydujący głos ma konsument używa produktów lub usług i wie co jest dla niego najważniejsze jest wymagający i szczery wpływa na opinię innych chętnie dzieli się swoją opinią

5 Kto może wziąć udział? Każda firma niezależnie od tego jaki segment rynkowy reprezentuje Opinii podlega również najbliższa konkurencja z tego samego segmentu branżowego co marka, która zgłosiła chęć udziału w projekcie

6 Na czym polega badanie? System oceny i klasyfikacji Kilka etapów rzetelnej oceny

7 Etapy badania Etap I Po wyłonieniu wszystkich marek, chcących wziąć udział w projekcie organizowane są badania fokusowe, podczas których wybierane są najwyżej ocenione cechy produktów i usług w opinii konsumentów Etap II Wywiad online - konsumenci szeregują cechy od najważniejszych do najmniej istotnych, które wpływają na ich decyzje o dokonaniu zakupu Etap III Wybór najważniejszych cech, które uzyskały od 80 do 90 proc. i analizowane są w kontekście danej kategorii

8 Etapy badania Etap IV Badania szczegółowe - do każdego produktu lub usługi dobierana jest najbardziej optymalna technika badawcza, która pozwala na zachowanie obiektywnej oceny (ślepy test sensoryczny, home test, mystery shopper, online, call center lub techniki mieszane) Etap V Ogłoszenie wyników zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom projektu

9 Zagraniczne sukcesy Projekt Wybór Konsumenta został opracowany i wdrożony w Portugalii w 2012 roku, gdzie odniósł ogromny sukces. W krótkim czasie stał się najpopularniejszym badaniem konsumenckim w tym kraju.

10 Przykłady zwycięskich marek w Portugalii

11 W jaki sposób dołączyć? Prosta rejestracja na stronie www.wyborkosnumenta.com.plwww.wyborkosnumenta.com.pl Firma zgłaszająca chęć uczestnictwa otrzymuje komplet dokumentów, które należy wypełnić i podpisać Marki mogą zgłaszać swoje produkty do udziału w badaniu wielokrotnie.

12 Ul. K.Żegockiego 4 61-693 Poznań Tel. +48 668 356 455 www.wyborkonsumenta.com.pl


Pobierz ppt "Czym jest Wybór Konsumenta? Badanie konsumenckie, którego celem jest wyłonienie najlepszych marek dostępnych na rynku polskim. Wybór Konsumenta Jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google