Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Szkoła z Klasą 2.0, domena publiczna CC0Szkoła z Klasą 2.0CC0.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Szkoła z Klasą 2.0, domena publiczna CC0Szkoła z Klasą 2.0CC0."— Zapis prezentacji:

1 Autor: Szkoła z Klasą 2.0, domena publiczna CC0Szkoła z Klasą 2.0CC0

2 Co to jest TIK? T echnologie I nformacyjno K omunikacyjne fot. OpenClips, domena publiczna CC0OpenClipsCC0

3 Kodeks 2.0 Mamy do stworzenia klasowy Kodeks 2.0. Ma on zawierać pare punktów jak i w jaki sposób technologie informatyczne mogą nam się przydać do nauki w szkole i w domu. 18 grudnia odbędzie się szkolna debata w której będą uczestniczyć przedstawiciele wszystkich klas.

4 Przykładowe tematy do omówienia Jakie narzędzia komputerowe mogą się przydać na różnych przedmiotach i do różnych zadań? Co to jest dobre i złe ściąganie? Jak odróżnić informacje od komentarzy czy opinii?

5 Jak rozpoznawać wiarygodne strony i źródła? Jak zgodnie z prawem korzystać z dostępnych w sieci materiałów – tekstów, zdjęć, filmów? Jak używać TIK do komunikacji w szkole i z rodzicami? Jak e-maile oraz portale społecznościowe mogą ułatwić kontakty nauczycieli, uczniów i rodziców?

6 Jaka powinna być strona internetowa szkoły? Na czym polega bezpieczne korzystanie z sieci? Jak korzystać z portali społecznościowych? W jaki sposób uczniowie przy wsparciu nauczycieli mogą szkolić innych, np. swoich rodziców, dziadków czy sąsiadów, w dziedzinie TIK?

7 Do roboty pszczółki;) fot. OpenClips, domena publiczna CC0OpenClipsCC0


Pobierz ppt "Autor: Szkoła z Klasą 2.0, domena publiczna CC0Szkoła z Klasą 2.0CC0."

Podobne prezentacje


Reklamy Google