Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła w Ruchu”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła w Ruchu”"— Zapis prezentacji:

1 Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła w Ruchu”

2

3 OBSZAR nr 7 zajęcia niezorganizowane

4 Odkrywamy … … zainteresowania, pasje i talenty

5 ARKADIUSZ URBANIAK (ur. 19 styczeń 1998 w Nowej Dębie) – uczeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ślęzakach uprawiający Lekkoatletykę. Reprezentant naszej szkoły biorący udział w wielu imprezach sportowych, specjalizujący się w biegach na długich dystansach (1000m, 1500m, 2000m). Zwycięzca szkolnych zawodów w biegach przełajowych oraz biegów ulicznych odbywających się na terenie naszej gminy. Na co dzień również zawodnik MKS Stal Nowa Dęba, który pod okiem trenera Juliana Zięby odnosi sukcesy na mistrzostwach wojewódzkich, międzywojewódzkich i ogólnokrajowych. NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA: Złoty medal w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na dystansie 1500m w kategorii młodzików (13.04.2013r. Ustrzyki Dolne) Złoty medal w Mistrzostwach Podkarpacia w biegach przełajowych na dystansie 2000m w kategorii młodzików (07.03.2013r. Stalowa Wola) Złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych na dystansie 2000m (06.04.2013r. Tarnów) Złoty medal w 55 Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej atletyce na dystansie 1000m (01.05.2013r. Stalowa Wola) Złoty medal w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych w kategorii młodzików na dystansie 1500m (02.03.2013r. Stalowa Wola)

6 REKORDY ŻYCIOWE: 600 m 1:28.92 2013-05-25 Stalowa Wola 800 m 2:05.70 2012-06-30 Kielce 1000 m 2:43.47 2013-05-01 Stalowa Wola 1500 m 4:13.24 2013-05-19 Rzeszów 2000 m 5:59.04 2013-05-05 Rzeszów

7 Osiągnięciami nauczyciela są przede wszystkim sukcesy jego uczniów… Praca nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach nie ogranicza się tylko do zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego, ale również jest to prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z osobami uzdolnionymi, które chętnie rozwijają swoje zainteresowania i talenty w określonych dziedzinach sportowych i dążą do uzyskiwania coraz lepszych wyników. Nasi uczniowie uzyskują znaczące sukcesy między innymi w takich dyscyplinach sportowych jak piłka nożna i lekkoatletyka. Na szczególną uwagę zasługuje jeden z naszych uczniów, który swoją pracą i zamiłowaniem do biegania osiąga duże sukcesy (m.in. tytułu Mistrza Polski młodzików w biegach górskich na 1500m) na różnych imprezach sportowych reprezentując naszą szkołę. Arek już na pierwszych zajęciach z lekkiej atletyki wykazywał wysoki poziom umiejętności sportowych. Wspólnie z nauczycielami WF postanowiliśmy pracować nad rozwojem jego talentu. W tym celu zorganizowaliśmy zajęcia pozalekcyjne (SKS), podczas których chłopiec miał możliwość trenowania i doskonalenia swoich umiejętności. Zauważając duże i szybkie postępy w jego pracy, postanowiliśmy stworzyć mu szansę dalszego rozwoju. Po konsultacji z trenerem lekkoatletyki w Miejskim Klubem Sportowym „STAL Nowa Dęba” wspólnie zachęciliśmy Arka do udziału w treningach sekcji lekkoatletycznej. Początkowo chłopak nie był zainteresowany taką propozycją, ale ostatecznie zdecydował się na udział w tego typu zajęciach. Przeanalizowaliśmy warunki logistyczne związane z dojazdem na trening i po rozmowie z rodzicami, którzy wspierają Arka w jego zainteresowaniach rozpoczęliśmy proces kształtowania umiejętności i talentu ich syna. Po udziale w pierwszych oficjalnych zawodach i odniesieniu sukcesu w postaci Złotego Medalu w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych w kategorii młodzików na dystansie 1500m chłopiec jeszcze bardziej uwierzył w swoje możliwości. Udział w kolejnych zawodach na szczeblu powiatu i województwa tylko potwierdził bardzo dobrą dyspozycję ucznia, który wygrywał lokalne zawody w biegach przełajowych i zachwycał formą sportową na trasach biegowych na etapie wojewódzkim i ogólnokrajowym. Aktualnie chłopiec nadal trenuje biegi w MKS „STAL Nowa Dęba”. Jeździ na różnego rodzaju obozy sportowe i zgrupowania o czym informuje prasa lokalna a on sam opowiada o tym kolegom z klasy, którzy niewątpliwie zazdroszczą mu jego przygody z lekkoatletyką.

8 KONIEC Opracował: Marek Mrzygłód – nauczyciel wychowania fizycznego


Pobierz ppt "Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła w Ruchu”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google