Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wojska Napoleońskie w Polsce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wojska Napoleońskie w Polsce"— Zapis prezentacji:

1 Wojska Napoleońskie w Polsce

2 Podróż Napoleona

3 Napoleon Bonaparte Podstawowe informacje
ur. 15 sierpnia 1769 w Ajaccjo na Korsyce Zm. 5 maja 1821 w Longwood na wyspie świętej Heleny Francuski wojskowy, Pierwszy Konsul Republiki francuskiej od 1799r do 1804r Cesarz Francuzów w latach r Król Włoch r

4 Młodość i początki kariery wojskowej Napoleona
W styczniu 1779 roku został zapisany do szkoły religijnej w Autun, gdzie uczył się Francuskiego. W maju 1779 roku został przyjęty do szkoły wojskowej w Brienne-le-Château. W 1786 roku został przydzielony do służby w artylerii. W kwietniu 1791 roku został awansowany na porucznika. Za zasługi w zwycięskim oblężeniu został generałem brygady.

5 Wojska Napoleońskie w Polsce, Księstwo Warszawskie
Maria Walewska Kochanka Napoleona, za jej namową zostało utworzone Księstwo Warszawskie w r. Formalnie wolne jednak w rzeczywistości podporządkowane Napoleońskiej Francji.

6 Upadek Napoleona Upadek Napoleona nastąpił w wyniku klęski, jakiej doznał w wojnie z Rosją w 1815 roku. Armia połączonych sił Belgii, Austrii, Rosji i Prus liczyła ponad 500 tysięcy żołnierzy zaś armia Napoleona liczyła 270 tysięcy. 18 czerwca 1815 r. doszło do bitwy pod Waterloo, która zakończyła się klęską Napoleona.

7 Nieznane ciekawostki z życia Napoleona Bonaparte
Bonaparte był też łakomczuchem, uwielbiał zajadać się ciastkiem , które specjalnie dla niego wymyślił cesarski cukiernik – ciastko zyskało światową sławę a nazywa się napoleonka. Napoleon Bonaparte uwielbiał kobiety , jedną ze sławnych miłości wodza Francji, była urocza 21- letnia polska hrabina Maria Walewska. Miał 168 cm wzrostu.

8 Dzięki za oglądanie Prezentacje wykonali : Dawid Broś Mateusz Szurlej
Kasjan Koczwara Źródła: Wikpedia Google Grafika


Pobierz ppt "Wojska Napoleońskie w Polsce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google