Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Paulina Barycza II rok SUM DiKS. Czas trwania obserwacji: od 01. 11.2012 do 31.01.2013 Analizowane media: TVP 1, TVN, Gazeta Wyborcza wyd. internetowe,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Paulina Barycza II rok SUM DiKS. Czas trwania obserwacji: od 01. 11.2012 do 31.01.2013 Analizowane media: TVP 1, TVN, Gazeta Wyborcza wyd. internetowe,"— Zapis prezentacji:

1 Paulina Barycza II rok SUM DiKS

2 Czas trwania obserwacji: od 01. 11.2012 do 31.01.2013 Analizowane media: TVP 1, TVN, Gazeta Wyborcza wyd. internetowe, Rzeczpospolita, Internet (http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/konferencje.xsp) Analizowane programy: „Wiadomości” – główne wydanie „Polityka przy kawie”, „Minęła 20”, „Tomasz lis na żywo” „Fakty” – główne wydanie „Fakty po faktach” „Kawa na ławę” „Kropka nad i”

3 Przewodniczący Leszek Miller W listopadzie wystąpił 41 razy W grudniu 51 razy W styczniu 35 razy razem = 127 razy

4 Listopad – 19 Grudzień – 21 Styczeń – 18 razem = 58 razy

5 Listopad – 13 Grudzień – 9 Styczeń – 11 razem = 33 razy

6 Listopad – 5 Grudzień – 6 Styczeń – 6 razem= 17 razy

7 Listopad – 8 Grudzień – 4 Styczeń – 3 razem= 15 razy

8 Listopad – 7 Grudzień – 14 Styczeń – 31 Ogólnie na temat samej partii można było usłyszeć lub przeczytać 52 razy

9 Próba zamachu w Sejmie Delegalizacja ONR i Młodzieży Wszechpolskiej Porozumienie z Ruchem Palikota „Razem przeciw faszyzmowi” Budżet UE Ustawa przeciw GMO Ranking zaufania do polityków Wizyta francuskiego prezydenta Kompetencje i reforma służb specjalnych Zamieszki podczas Marszu Niepodległościowego

10 Odejście z SLD Europosła Marka Siwca Janusz Piechociński ministrem gospodarki 90 rocznica śmierci Gabriela Narutowicza Wotum nieufności dla Ministra Zdrowia Przystąpienie Polski do strefy Euro Kongres Lewicy Społecznej Krytyka polityki informacyjnej prokuratury Mowa nienawiści w polskim rządzie Zmniejszenie praw mniejszości niemieckiej Ściągnięcie wraku Tupolewa do Polski i strategia negocjacyjna polskiej dyplomacji Rocznica wprowadzenia stanu wojennego Nowelizacja ustawy śmieciowej

11 Walka z fotoradarami Odrzucenie projektów ustaw o związkach partnerskich Wypowiedzi posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dot. homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej Wejście Polski do strefy Euro Premie dla Prezydium Sejmu Krytyka Ministra Zdrowia Wyrok i słowa sędziego Igora Tulei uzasadniających ten wyrok

12 Zarówno w listopadzie, jak i w grudniu 2012 r. polityk SLD Ryszard Kalisz znajdował się na drugim miejscu rankingu zaufania do polityków (listopad 48%, grudzień 52%) Z kolei Przewodniczący Leszek Miller znajdował się na 6 miejscu z poparciem 38% w listopadzie i 6 miejscu z poparciem 40% społeczeństwa w grudniu.

13 Listopad 2012 Poparcie oscylowało W granicach 9-10%

14 W listopadzie obserwujemy wyraźną zmianę w układzie sił między dwoma najbardziej liczącymi się ugrupowaniami – PO i PiS. Po dwóch miesiącach spadków, poparcie dla rządzącej partii wyraźnie wzrosło – zamiar głosowania na ugrupowanie premiera Donalda Tuska zapowiedziała jedna trzecia zdeklarowanych uczestników wyborów (34%). To w porównaniu z październikiem wzrost aż o 6 punktów procentowych i najlepszy wynik PO od sierpnia. Natomiast PiS po trzech miesiącach minimalnego trendu wzrostowego równie wyraźnie stracił. Chęć poparcia w wyborach ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 18% głosujących, o 6 punktów mniej niż w ubiegłym miesiącu. Wyniki pozostałych ugrupowań w porównaniu z październikiem niewiele się zmieniły. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się obecnie, swoich przedstawicieli w parlamencie miałyby jeszcze SLD (9%, wzrost o 1 punkt) oraz PSL (7%, wzrost o 2 punkty).

15

16 W grudniu 2012 SLD odnotowało spadek o 1 punkt %. Było to spowodowane odejściem Europosła Marka Siwca i nieprzychylnych wypowiedzi na jego temat przez władze ugrupowania. Nietrafionym strzałem było też świętowanie przez SLD 13 grudnia - jako daty zakończenia negocjacji dotyczących wejścia Polski do UE. Ten dzień kojarzy się jednak z gen. Jaruzelskim, nawet jeśli spora część Polaków uważa, że stan wojenny był konieczny, mało kto będzie tego dnia fetował radosne wydarzenia.

17

18 22.01 Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów - 29 proc. uzyskałaby PO; na drugim miejscu uplasowałoby się PiS z 23-procentowym poparciem - wynika ze styczniowego sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłyby też: SLD, RP i PSL. Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymałby 10 proc. głosów, Ruch Palikota - 7 proc., a PSL - 6 proc. Poparcia. Poparcie dla SLD wzrosło od grudnia o 3 pkt proc 31 01 Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ubiegły weekend na PiS postawiłoby 30 proc. ankietowanych, na PO - 29 proc. - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej". Według badania w Sejmie znalazłyby się też: SLD (13 proc.), RP i PSL - po 7 proc. Wzrost o kilka punktów procentowych to efekt walki Sojuszu o związki partnerskie oraz przedstawienia projektu ustawy dotyczącej fotoradarów, czyli angażowanie się w tematy budzące niezwykle silne emocje w społeczeństwie.

19 Sojusz Lewicy Demokratycznej pojawia się w mediach niemal codziennie. W badanym okresie zorganizowali ponadto ok. 40 konferencji prasowych, poruszając najważniejsze dla obywateli kwestie, nie tylko polityczne.


Pobierz ppt "Paulina Barycza II rok SUM DiKS. Czas trwania obserwacji: od 01. 11.2012 do 31.01.2013 Analizowane media: TVP 1, TVN, Gazeta Wyborcza wyd. internetowe,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google