Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STYLIZACJA I WIZAŻ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STYLIZACJA I WIZAŻ."— Zapis prezentacji:

1 STYLIZACJA I WIZAŻ

2 Wiele młodych dziewcząt marzy o pracy wizażystki
Wiele młodych dziewcząt marzy o pracy wizażystki. Oto kilka refleksji jak wygląda praca wizażystki z punktu widzenia osoby pracującej w zawodzie od wielu lat. Wizaż czy też mniej popularna nazwa makijaż, towarzyszy kobietom od dziecka. Wraz z wiekiem kobiety zaczyna nabierać coraz większego znaczenia stając się niezbędnym elementem jej wizerunku i przez to cenioną umiejętnością. Pamiętajmy o tym, że subtelne czy też symboliczne ozdabianie twarzy nie jest niczym nowym, to wielowiekowa historia i niegdyś praktyka zarezerwowana tylko dla elit.

3 Wizaż i Stylizacja przygotowuje do wykonywania pracy WIZAŻYSTY I STYLISTY

4 Zgodnie ze specyfikacją zawodową, wizażysta to osoba, która kreuje pozytywny wizerunek klienta. Dba o estetykę pracy i swojego wyglądu. Potrafi dobrać odpowiednie kosmetyki do typu cery. Zna tajniki makijażu i stylizacji. Przeprowadza analizę kolorystyczną i określa typ urody. Maluje twarz podkreślając jej najistotniejsze cechy. Wykonuje korektę kształtu oka i ust. Dopasowuje makijaż do oświetlenia, typu urody i okoliczności w taki sposób aby efekt końcowy był zadowalający. Makijażystka musi znać obowiązujące trendy i nowinki kosmetyczne.

5 Na całym świecie wizażysta to zawód bardzo popularny i dobrze opłacalny. W Polsce jest zjawiskiem nowym dlatego urzędniczo naszą profesję przypisuje się pod usługi kosmetyczne – upiększające. Aby zdobyć umiejętności zawodowe w tym zakresie najlepiej rozpocząć od nauki w szkole kosmetycznej. Dobry wybór to dwuletnie policealne studium kosmetyczne ze specjalizacją wizaż i stylizacja. Możesz też udać się na studia kosmetologiczne chociaż szkoły tego typu oferują tylko niewielką wiedzę na temat wizażu.

6 Po kursie wizażu możesz rozpocząć pracę w tym zawodzie, jeśli tylko czujesz się na siłach pod względem posiadanej wiedzy. Pamiętaj, że ta profesja wymaga ciągłego doszkalania się i obycia z najnowszymi trendami.

7 Wizażysta może pracować w telewizji, teatrze, prasie kobiecej, na planach filmowych, w agencjach modelek, przy sesjach zdjęciowych, w gabinetach kosmetycznych, dla firm kosmetycznych oraz przez samozatrudnienie wykonując prywatne usługi. Uzyskanie funkcji wizażysty popularnego pracodawcy nie zawsze pokrywa się z posiadaną wiedzą i jak wszędzie największe szanse mają osoby z silną protekcją. Pozostałym wizażystkom stanowiącym większość, pozostaje ciężka droga budowania sukcesu własnym wysiłkiem w postaci usług prywatnych. Różnica pomiędzy pracą dla korporacji a własną działalnością leży w statusie materialnym ale również w ocenie własnej wartości. Jeśli twoja praca jest wyzwaniem artystycznym, pracodawca narzucający własną politykę może szybko wypalić twoje ambicje. I często jest to powodem, niedoborów umiejętności sławnych medialnie wizażystów, którym odcina się drogę eksperymentowania z własnymi kreacjami i podporządkowania się stylistom.

8 Miesięczne zarobki netto wizażysty wahają się średnio od 2000 PLN do 5000 PLN a nawet więcej. Jest to uzależnione od firmy, przez którą jesteśmy zatrudnione. W przypadku własnej działalności niestety wszystko jest zależne od ilości zleceń płatnych o które samemu trzeba zadbać. . Wykonując makijaż dla osób indywidualnych zł za jeden makijaż, choć są i tacy, którzy biorą 600 zł.

9

10

11

12

13

14 Wykonały: Sylwia Pietrzak Aneta Szczebak


Pobierz ppt "STYLIZACJA I WIZAŻ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google