Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonały:: Natalia Marciniak Małgorzata Panek. Co to jest Dzie ń Ziemi ? Nazwa akcji prowadzonych wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonały:: Natalia Marciniak Małgorzata Panek. Co to jest Dzie ń Ziemi ? Nazwa akcji prowadzonych wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych."— Zapis prezentacji:

1 Wykonały:: Natalia Marciniak Małgorzata Panek

2 Co to jest Dzie ń Ziemi ? Nazwa akcji prowadzonych wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

3 kiedy ? W innych krajach Dzień Ziemi odbywa się w dniach 20-21 marca w Polsce jest to data 22 kwietnia. : )

4 Czyja to sprawka ?! Denis Hayes - działacz na rzecz ochrony środowiska i upowszechnienia energii słonecznej. Był pierwszym koordynatorem obchodów Dnia Ziemi.

5 Tegoroczny temat to: ’’RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS.,,

6 BIORÓŻNORODNOŚĆ Różnorodność biologiczna to zróżnicowanie wszystkich żywych organizmów występujących na Ziemi w ekosystemach lądowych, morskich i słodkowodnych oraz w zespołach ekologicznych, których są częścią.

7 Ciekawostki W Polsce bardziej popularna stała się data 22 kwietnia ze względu na kapryśną aurę, która często zniechęcała w marcu do udziału w imprezach plenerowych! Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

8 Dziękujemy za czas poświęcony na obejrzenie naszej prezentacji. Koniec


Pobierz ppt "Wykonały:: Natalia Marciniak Małgorzata Panek. Co to jest Dzie ń Ziemi ? Nazwa akcji prowadzonych wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google