Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Edukacyjny Ul. Witolda Pileckiego, ul. Witolda Pietkuna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Edukacyjny Ul. Witolda Pileckiego, ul. Witolda Pietkuna"— Zapis prezentacji:

1 Projekt Edukacyjny Ul. Witolda Pileckiego, ul. Witolda Pietkuna
Patroni Naszych Ulic Projekt Edukacyjny Ul. Witolda Pileckiego, ul. Witolda Pietkuna

2 Witold Pilecki Był polskim wojskowym, żołnierzem armii krajowej (żołnierz podziemia), stopień rotmistrza. Organizator ruchu oporu w Auschwitz – Birkenau. Sam dał się złapać na łapankę Auschwitz, by następnie jako pierwszy człowiek na świecie napisać stamtąd wiarygodny raport. Został skazany na karę śmierci za bycie w armii krajowej.

3 Sonda uliczna Z ok. 20 pytanych osób na pytania odpowiedziało nam 14 osób. Większość ludzi wiedziało, że: był rotmistrzem, walczył z Niemcami i oddał się w ich ręce, został uznany za szpiega, skazany na karę śmierci, był w więzieniu, był zamordowany w więzieniu, do dziś szukane jest jego ciało. Pewna pani powiedziała: ,,Może był to młody, przystojny młodzieniec”. ;)

4 Witold Pietkun Był Litwinem. Osiadł w Białymstoku w 1945 roku. Został absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Wilnie. Był wykładowcą Diecezjalnego Seminarium w Białymstoku i księdzem. Został skazany na półtora roku więzienia za kazanie obrony krzyży w szkołach. Pochodził z ubogiej rodziny.

5 Sonda uliczna Z ok.15 pytanych osób na pytania odpowiedziało nam 7. Większość ludzi wiedziała, że: był księdzem, opiekunem solidarności, wielkim patriotą, był skazany na pozbawienie wolności, bardzo przeżywał, że nie mógł pojechać na beatyfikacje. Jedno małżeństwo powiedziało, że osobiście go widziało i pamięta go.

6 Źródła: Zdjęcia pobrałyśmy z Google Grafika i z Wikipedii.
Encyklopedia Solidarności (http://www.encyklopedia- solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Witold_Pietkun) Ulica, na której nie byłem (http://magazynkontakt.pl/ulica-na-ktorej-nie-bylem.html) Zapytaj.onet (http://zapytaj.onet.pl/Category/002,019/2, ,Ki m_byl_rotmistrz_Witold_Pilecki.html) Zdjęcia pobrałyśmy z Google Grafika i z Wikipedii. Informacje uzyskałyśmy również z rozmów z naszymi rodzicami i oczywiście wywiadami z ludźmi.

7 Podsumowanie pracy przy projekcie
Sonda uliczna była bardzo fajnym przeżyciem. Miło było nam słuchać odpowiedzi ludzi. Szczególnie dłuższych opowiadań. Pojawiło się kilka zabawnych odpowiedzi, a nawet dłuższych rozmów. Same dużo dowiedziałyśmy się o Pileckim i Pietkunie.

8 Dziękujemy! Aleksandra Bielska Hanna Kowalewska Wiktoria Krasińska Patrycja Szymanowska


Pobierz ppt "Projekt Edukacyjny Ul. Witolda Pileckiego, ul. Witolda Pietkuna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google