Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ignacy Krasicki Poeta, pisarz, Polak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ignacy Krasicki Poeta, pisarz, Polak."— Zapis prezentacji:

1 Ignacy Krasicki Poeta, pisarz, Polak

2 Biografia Urodził się w 1735r. Został duchownym i zaprzyjaźnił się ze Stanisławem Poniatowskim który w 1764r. Wstąpił na tron Polski i mianował Krasickiego naczelnym kapelanem. Ok. roku 1765r. zaczyna pisać. Wkrótce po I rozbiorze Polski, wpadł w ręce Pruskiego Króla. Zaprzyjaźnił się z nim i całkowicie oddał się pisaniu wierszy. Pisał jeszcze przez wiele lat pozostawiając wielki dorobek literacki a w 1795r. Zostaje Arcybiskupem. Niestety już w 1801 umiera w Berlinie.

3 Twórczość Napisał wiele wierszy artykułów i satyr oto niektóre z nich:
Antymonarchomania ( Poemat ) Myszeida ( Poemat ) Przyjaciele, Szczur i Kot ( Bajki ) Świat Zepsuty ( Satyra ) Naturalnie to tylko niektóre z jego prac. Swoimi opowieściami nawiązywał do jednej najważniejszej rzeczy: Do skromności

4 Ksiądz - Poeta Jako młody ksiądz spędził dwa lata na studiach w Rzymie. Potem został Kapelanem dzięki kontaktom z królem Polski. Następnie został biskupem warmińskim a pod koniec swojego życia w 1795 roku został arcybiskupem. Był człowiekiem pobożnym i skromnym.

5 Specjalne podziękowania: Ściąga.pl - Informacje & fakty.
Krasicki.zOne.webpark.pl – Zdjęcia Wiw.pl – Dorobek literacki Pani od Informatyki która na pewno postawi mi 5 jak to zobaczy ;)


Pobierz ppt "Ignacy Krasicki Poeta, pisarz, Polak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google