Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Brytyjska rodzina królewska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Brytyjska rodzina królewska"— Zapis prezentacji:

1 Brytyjska rodzina królewska

2 Drzewo genealogiczne Brytyjskiej rodziny królewskiej :

3 Rodzina    Brytyjska rodzina królewska jest najsłynniejszą rodziną na świecie a monarchia brytyjska jest najstarszą, która istnieje do dziś. Do tej wyjątkowej grupy ludzi zaliczamy osoby, które są w bezpośredniej relacji rodzinnej (pokrewieństwo, powinowactwo) z monarchą.   Tron brytyjski jest dziedziczony przez najstarszego potomka monarchy (bez względu na płeć).   Historia tego najpopularniejszego rodu jest bardzo długa i zawiła. Sam książę Karol powiedział kiedyś w wywiadzie, że Windsorowie są "operą mydlaną". Dzieje się u nich dużo.

4 Herb królewskiej rodziny Brytyjskiej

5 Pałace Pałac Buckingham Pałac Holyroodhouse

6 Królowa Elżbieta II

7 Smak dzieciństwa Elżbieta Aleksandra Maria Windsor urodziła się na Bruton Street 17 w Mayfair w Londynie 21 kwietnia 1926. Jej ojcem był książę Yorku Albert, późniejszy król Jerzy VI. Jej matką była ,Elżbieta Bowes - Leyo. Elżbieta została ochrzczona w Pokoju Muzycznym pałacu Buckingham przez Cosmo Langa, arcybiskupa Yorku. Pierwsze imię otrzymała po swojej matce, drugie po swojej prababce, królowej Aleksandrze, trzecie po swojej babce, królowej Marii. Jej wychowaniem zajmowała się niania, późniejsza pokojówka królowej, Margaret MacDonald, zwana "Bobo". Elżbieta była posłusznym dzieckiem, ale przekonanym o swojej wysokiej pozycji i dbałą o należną jej rangę. 

8 Z rodzinnego albumu

9 Edukacja W 1932 Elżbieta z rodzicami i siostrą przeprowadziła się do Royal Lodge w parku przy zamku Windsor. Rok później edukacja księżniczki została powierzona guwernantce Marion Crawford, zwanej "Crawfie". Elżbieta wychowywała się z siostrą w odosobnieniu, daleko od rówieśników, co miało chronić Elżbietę przed chorobami dziecięcymi. Elżbieta, u której guwernantka dostrzegła "niezachwiane poczucie obowiązku", uczyła się według bardzo prostego programu – historia, geografia i Biblia. Program edukacji był skromny i miał swoje braki. Na kilka lat przed objęciem tronu Elżbieta zwierzyła się pokojówce. Przyszła królowa była dzieckiem poważnym, zorganizowanym i systematycznym. Zdarzało jej się wstawać wieczorem z łóżka, aby sprawdzić, czy ubrania w szafie są dobrze złożone. Układała również cukierki według wielkości i zjadała je od najmniejszego do największego

10 Mężczyzna mojego życia
Królewska para poznała się 22 lipca 1939 r., gdy młodziutka wtedy, zaledwie 13 letnia Elżbieta z siostrą i rodzicami udały się z wizytą do Akademii Marynarki w Dartmouth. Niestety, wybuchła tam epidemia świnki i wizyta nie mogła się odbyć. Wówczas lord Louis Mountbatten wyznaczył na przewodnika i opiekuna księżniczek młodego oficera grecko-niemiecko-duńskiego pochodzenia, Filipa, kuzyna Elżbiety i Małgorzaty.

11 Zakochani

12 Ślubuję …

13 Nadal zakochani …

14 Stroje Elżbiety

15 Pojazdy

16 Obecnie

17 Ciekawostki 1. Uwielbia rozwiązywać krzyżówki. 2.  Pisze tylko wiecznym piórem, które dostała w spadku po ojcu, królu Jerzym VI.  3. Przez swą rodzinę nazywana jest pieszczotliwie Brendą. 4.  Krótko po II wojnie światowej wystąpiła po raz pierwszy w filmie, którego była główną bohaterką. 5.  W czasie jazdy samochodem nigdy nie zapina pasów bezpieczeństwa. 6.  Jej grupa krwi to 0 Rh-. 7.  Jej rozmiar buta to 37. Ma 160 cm wzrostu.  8. Uwielbia wyścigi konne. W czasie gonitw w jej gabinecie zawsze włączony jest telewizor. Gdy wygrywa koń z jej stajni, z radości potrafi krzyczeć i tańczyć. Gdy jej koń jest gorszy dżokeja wyzywa od głupków. 9.  Gdy zauważy, że jeden z jej tysiąca zegarów nie dokładnie wskazuje czas, natychmiast każe sprawdzić wszystkie i ustawić na właściwą godzinę. 10. Codziennie o godzinie jedenastej rano dzwoni do swojej mamy 11.  Gdy jej mąż książę Filip jest choć trochę przeziębiony, rozmawiają ze sobą jedynie przez telefon, bowiem Elżbieta panicznie wręcz boi się, że może się zarazić. 12.  Ma najmniejszy zegarek świata. Zdarzyło się kiedyś, że go zgubiła, wobec czego zrobiono dla niej drugi. Był to prezent od francuskiego prezydenta.

18 Wykonały : Karolina Gapińska Sylwia Rybicka Patrycja Bilicka Magda Gawińska


Pobierz ppt "Brytyjska rodzina królewska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google