Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAŁOŻENIE FIRMY W ANGLII SZANSĄ DLA POLAKÓW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAŁOŻENIE FIRMY W ANGLII SZANSĄ DLA POLAKÓW"— Zapis prezentacji:

1 ZAŁOŻENIE FIRMY W ANGLII SZANSĄ DLA POLAKÓW

2 Jeśli dotąd nie odnalazłeś własnego sposobu na godziwe życie - Zostań przedsiębiorcą!
Dla części z przedsiębiorców własna firma bywa koniecznością, ale dla zdecydowanej większości to świadomy wybór modelu pracy i życia. Cenią sobie niezależność, elastyczność, pełną odpowiedzialność za końcowy efekt, nieograniczone możliwości przekuwania swoich umiejętności, zaangażowania i pasji na zyski. Nic nie cieszy tak, jak sukces własnego przedsięwzięcia. Wystarczy, że jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, lubisz i potrafisz się zmobilizować do pracy, chcesz mieć wpływ na swoją przyszłość.

3 Przedsiębiorczość po polsku: "Chciałbym, ale się boję"..
Mamy pomysły na biznes, ale myślimy że nam się nie uda.. Aż co trzeci Polak chciałby pracować "na swoim", a nie napychać kieszenie komuś innemu. Problem w tym, że wydaje nam się, że nie damy sobie rady. Wiele barier dla przyszłego przedsiębiorcy leży w jego własnej głowie. Boimy się tego, czego nie znamy, a rozpoczęcie działalności firmy kojarzy nam się często z drogą przez mękę.

4 Dlaczego Polacy boją się prowadzić działalność gospodarczą w kraju?
* Zawiła biurokracja (m.in. procedura rejestracji firmy). W Polsce około 40 instytucji może przeprowadzić kontrolę w Twoim przedsiębiorstwie. * Wysoki i podatki (Od lutego 2013 roku z kont przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę dłużej niż 2 lata, co miesiąc znika 1026,98 zł z tytułu zobowiązań wobec ZUS-u. Tylko od 2011 roku składki wzrosły o 15 proc.) Z danych prezentowanych w rocznikach statystycznych GUS-u wynika, że ponad 30% nowo utworzonych w Polsce firm plajtuje już w 1. roku, a dłużej niż 10 lat przetrwa najwyżej 5% firm.

5 Jest na to sposób! Zawiła biurokracja oraz coraz wyższe podatki niejednego przedsiębiorcę zniechęcają do prowadzenia własnej działalności. Jednak, czy posiadając dobry pomysł na biznes warto z niego rezygnować? Nie! - Są państwa, gdzie prowadzenie własnej działalności jest bardziej opłacalne niż w Polsce. Nawet pomimo istniejącej bariery językowej oraz braku znajomości obcych kultur wiele przedsiębiorców decyduje się na zagraniczną ekspansję lub też całkowite przeniesienie firmy poza granice naszego kraju. Co ich przekonuje do prowadzenia działalności w obcych państwach?

6 Dlaczego warto założyć firmę w Anglii?
Anglia najczęściej jest utożsamiana z miejscem emigracji rodaków w poszukiwaniu pracy. Jednak wiele osób pomija fakt, iż jest to państwo przyjazne przedsiębiorcom. Anglia zajmuje pierwsze w Europie i piąte na świecie, miejsce pod względem najłatwiejszego prowadzenia własnej firmy. Osoby, które pracują dłużej niż 6 miesięcy w ciągły roku mogą starać się o status rezydenta podatkowego. Oznacza to, że osoba taka, mimo, że jest obywatelem polskim, rozlicza się podatkowo w Anglii. W Zjednoczonym Królestwie kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa niż w Polsce. Wyższe są również progi, przy których zaczynają mieć zastosowanie wyższe stawki podatku. Podatek od zapłacenia będzie znacznie mniejszy, niż przy rezydencji podatkowej w Polsce.

7 Podatek VAT w Anglii W Anglii za pobór podatków bezpośrednio odpowiada Rada Dochodów Państwa (Board of Inland Revenue – IR). Zajmuje się ona podatkami dochodowymi od osób prawnych i fizycznych oraz podatkami od zysków kapitałowych. Sprawy dotyczące podatku VAT regulują w Anglii inne przepisy niż podatek dochodowy. Obowiązkowi rejestracji do podatku VAT podlegają firmy, których sprzedaż za ostatnie 12 miesięcy przekroczy pułap ustalony przez urząd podatkowy. Obecnie jest to kwota funtów.

8 Podatek VAT w Anglii Wysokość podatku dochodowego (Income Tax), jaki będziemy musieli zapłacić zależy przede wszystkim od wysokości naszych dochodów. Każda osoba zatrudniona legalnie na terenie Anglii otrzymuje kod podatkowy składający się z liczb i liter. Kod podatkowy stanowi informację na temat tego jak podatek jest obliczany i jakie ulgi przysługują podatnikowi. Podobnie jak w Polsce tak i w Anglii istnieje kwota wolna od podatku po przekroczeniu, której zaczynają się progi podatkowe. Nawet, jeśli wysokość naszych dochodów przekroczy kwotę wolną od opodatkowania, to nadal możemy liczyć na inne ulgi, które zmniejszą nasze obciążenie podatkowe.

9

10

11 Emerytura w Anglii Wiek emerytalny w Anglii obecnie wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Aby otrzymać emeryturę należy mieć przepracowaną określoną ilość lat, oczywiście jeśli wówczas płaciliśmy składki. Kobiety powinny mieć przepracowane 39 lat, a mężczyźni – 44. Jeżeli nie będziemy mogli wykazać, ile lat przepracowaliśmy, ponieważ przez kilka lat wychowywaliśmy dziecko lub opiekowaliśmy się osobą starszą, być może ilość przepracowanych lat, wymaganych do otrzymania emerytury, również zostanie obniżona. Obecnie minimalna emerytura w Anglii wynosi około 170 funtów tygodniowo. Prawo do emerytury nabywa się po przepracowaniu 25% ilości kwalifikowanych lat, czyli 11 lat. Należy przepracować 5 pełnych lat podatkowych, aby mieć prawo do brytyjskiej emerytury.

12 Ubezpieczenie społeczne (National Insurance)
Prowadząc spółkę w Anglii, będąc zatrudnionym w tej spółce i pracując w Anglii podlegamy brytyjskiemu systemowi ubezpieczeniowemu. Oznacza to, że my i członkowie naszej najbliższej rodziny możemy korzystać z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Wielkiej Brytanii oraz z nagłej pomocy medycznej w krajach Unii mając wyrobioną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EHIC). Nie musimy opłacać składki ubezpieczeniowej w innym kraju Unii (np. w Polsce).

13 Korzyści z założenia firmy w Anglii
Dzięki możliwościom, jakie nam stworzyły kontakty z Anglią i wejście Polski do Unii Europejskiej- możemy otworzyć na jej terenie spółkę Ltd. Do zalet z założenia bądź przeniesienia firmy do Anglii z oddziałami w Polsce nie wątpliwie wlicza się: czytelność oraz stałość przepisów brak kontroli z strony polskich organów kontrolnych, takich jak chociażby Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy. w przypadku spółki Limited brak jest jakiegokolwiek minimalnego kapitału początkowego

14 Korzyści z założenia firmy w Anglii
wszelkie prawa emerytalne w Anglii nabywa się już po trzech latach działalności Twojej firmy brak konieczności wymieniania wszystkich poszczególnych rodzajów prowadzonej działalności, co ma miejsce w naszym kraju. W Anglii wystarczy jedynie bardzo ogólnie określić cel, informując, iż będziemy prowadzić: ALL LEGAL ACTIVITIES"- czyli po prostu wszystkie legalne rodzaje działalności. właściciel spółki Ltd wcale nie musi płacić składek ZUS ani też podatku dochodowego w Polsce dostęp do bezpłatnej opieki medycznej na terenie całej Unii Europejskiej, dla przedsiębiorcy i jego rodziny

15 Korzyści z założenia firmy w Anglii
kwota wolna od podatku jest około dziesięciokrotnie wyższa, niż w naszym kraju sama rejestracja spółki w Anglii to koszt 250zł każda zmiana prawa czy stawek podatkowych ogłaszana minimum rok wcześniej nie musisz przyjeżdżać do Anglii aby założyć firmę twoja firma może mieć rachunek bankowy w polskim banku, i wiele wiele innych…

16 Jak to wszystko wygląda w liczbach?
Składka ZUS: w Polsce 1026,98zł - w Anglii £2,75 tygodniowo (55zł miesięcznie) Kwota wolna od podatku: W Polsce to 3091zł - w UK wynosi £ (50 000zł) Średnia emerytura: w Polsce to 1100zł netto - w Wielkiej Brytanii £110,15 (2203zł miesięcznie)

17

18

19 Ile trwa założenie działalności w Anglii?
Każdy kto zadaje sobie pytanie jak założyć firmę w Anglii powinien wiedzieć, że na samym początku wymagana jest rejestracja. Jeżeli zdecydujemy się na pomoc biura rachunkowego, to wszystkie formalności trwać będą aż... jeden dzień. Tak, sama rejestracja może być wykonana w ciągu zaledwie 24 godzin. Zakładanie firmy w Anglii wymaga również naszej obecności na wyspach Brytyjskich, ponieważ do założenia konta w banku oraz nadania numeru NIN musimy pojawić się osobiście i nie można tego przeprowadzić zdalnie. Jednak również tą czynność, łącznie z podróżą, można wykonać w jeden dzień. Według najnowszych badań, które zostały przeprowadzone przez Bank Światowy, firma w Wielkiej Brytanii jest naprawdę szybko przynoszącą zyski inwestycją. Założenie tam własnego biznesu zajmuje średnio 13 dni. Dla porównania europejska średnia wynosi aż 32 dni.

20 ZAŁÓŻ LUB PRZENIEŚ SWOJĄ FIRMĘ DO ANGLII
Ostatnio można zaobserwować wiele podatkowych migracji. Polscy przedsiębiorcy ze swoimi podatkami uciekają do innych krajów UE. Najwięcej polskich firm rejestruje się w Anglii, gdzie odprowadzają podatki i składki ZUS, mimo że działalność faktycznie wykonywana jest dalej na terytorium Polski. Na Wyspach powstało wiele firm księgowych, które pomagają polskim przedsiębiorstwom zarejestrować się, prowadzą księgowość, przygotowują i dostarczają do urzędu skarbowego niezbędne dokumenty, a nawet reprezentują swoich klientów podczas kontroli. Dzięki takim firmom nie trzeba wyjeżdżać z kraju ani znać języka angielskiego, żeby założyć i prowadzić działalność zarejestrowaną w Anglii.

21 PROCEDURY ZAŁOŻENIA FIRMY W ANGLII

22 WARIANT I – ZAŁÓŻ WŁASNĄ FIRMĘ W ANGLII
Zakładając własną działalność gospodarczą w Anglii trzeba rozważyć, w jakiej formie prawnej ma ona być prowadzona. Może to być: * Samozatrudnienie (self-employed) * Spółka partnerska – Partnership * Spółka partnerska z ograniczoną odpowiedzialnością - Limited Liability Partnership – LLP * Spółka kapitałowa z ograniczoną odpowiedzialnością - Limited Company – LTD * Spółka akcyjna - Public Limited Company – PLC WARIANT II -PRZENIEŚ SWOJĄ FIRMĘ Z POLSKI DO ANGLII Aby prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii nie musimy wcale zakładać tam osobnej spółki. Jeśli mamy już założoną spółkę kapitałową to możemy otworzyć na Wyspach oddział (branch). Do tego potrzebne będzie biuro na terenie UK i rejestracja w Companies House (koszt 20 £) Prowadzenie własnej działalności na zasadzie firma w Anglii oddział w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Oczywiste korzyści jakie z tego wynikają, wpływają na podjęcie decyzji o założeniu spółki w Anglii i otworzeniu oddziału w kraju. Dzięki temu zyskujemy zagraniczną firmę z korzystniejszym umocowaniem prawnym i podatkowym, a faktyczną działalność możemy wykonywać ,,u siebie".

23 OFERTA FINANCIAL HOUSE LTD
Financial House jest to firma która zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w biznesie oraz doradztwem finansowym wspierających sektor małych i średnich firm wskazując im szereg rozwiązań które pozwalają zaoszczędzić i poszerzyć obszar działalności np. o rynek Anglii. Firma oferuje usługi z zakresu rejestracji spółek LTD w Anglii, rejestracji VAT, prowadzenia księgowości, pozyskania brytyjskiej emerytury oraz ubezpieczenia.

24 Przygotowanie dokumentacji do rejestracji Limited Company
Zakres Usług: Przygotowanie dokumentacji do rejestracji Limited Company Bookkeeping (segregacja i wprowadzanie dokumentacji do systemu). Miesięczne rozliczenia płac oraz wystawianie Payslip (potwierdzenia wynagrodzeń) P45 & P60 (dokumenty przedstawiające roczne dochody z tytułu zatrudnienia) P35 & P14 (roczne sprawozdania pracodawcy) Annual Return (roczne sprawozdanie Limited Company do Companies House) Annual Account (roczne sprawozdanie finansowe Limited Company do HMRC) Corporation TAX (roczne rozliczenie podatku z zysku firmy)

25 Korzyści wynikające z naszej oferty:
Oszczędności podatkowe - nawet większe, niż Ci się wydaje! Zwolnienie z obowiązku prowadzenia księgowości w Polsce i rozliczania podatków CIT, VAT . Zwolnienie z płacenia składek ZUS, Większa konkurencyjność Twojej działalności. Wystawiamy faktury w kwotach netto. Faktury są akceptowane na całym Świecie. Uzyskanie większego zaufania wśród klientów, dzięki prowadzeniu firmy w Wielkiej Brytanii, Możliwość korzystania z kompleksowej obsługi biurowej i księgowej, Zapewnione fachowe doradztwo prawne i szkolenia, Możliwość prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach przez cały rok, Uczestnictwo w społeczności biznesowej w skali światowej

26 - Rejestracja Spółki w UK – 72 godziny
Czas oczekiwania - Rejestracja Spółki w UK – 72 godziny - Otwarcie oddziału w Pl. ok. 2 miesięcy - Oczekiwanie na numer NIN – 3 tygodnie - Oczekiwanie na apostille – 4 tygodnie Koszta Comiesięczne koszta to koszt abonamentu 450 zł lub 850 zł

27 PAKIETY FINANCIAL HAUSE
podstawowy 450 zł-m-c w skład którego wchodzi : ·         Pełna księgowośc społki ·         Rozliczenia pracownicze ·         Wyrobienie dokumentu ubezpieczeniowego EHIC ·         Odprowadzanie składek za dyrektora do NIC ·         Program do wystawiania faktur Rejestracja jako pracodawca profesionalny 850 zł m-c ·         Pełna księgowośc społki ·         Rozliczenia pracownicze ·         Wyrobienie dokumentu ubezpieczeniowego EHIC ·         Odprowadzanie składek za dyrektora do NIC ·         Program do wystawiania faktur ·         Rejestracja jako pracodawca ·         Możliwośc zatrudniania pracowników ·         Porady prawno-podatkowe Rejestracja spólki na VAT i rozliczenie VAT

28 Koszta dodatkowe (opcjonalne) to: - Apostille 750 zł
Koszty rejestracji firmy w Uk : rejestracja firmy jest całkowicie bezpłatna Koszta dodatkowe (opcjonalne) to: - Apostille 750 zł - Tłumaczenie przysięgłe 450 zł - Otworzenie oddziału lub spółki z.oo w Polsce 3300 zł - Adresy w UK 150 GB za jedne adres na rok - Rejestracja do VAT w PL 170 zł Doradztwo od 250 zł w zależności od trudności sprawy

29

30 NAPISZ DO NAS! Tel.:


Pobierz ppt "ZAŁOŻENIE FIRMY W ANGLII SZANSĄ DLA POLAKÓW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google