Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wisła Najdłuższa rzeka Polski-1047km.Źródło Wisły znajduje się na stokach Baraniej Góry . Przecina cały kraj od Beskidu Śląskiego po Zatokę Gdańską . Uchodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wisła Najdłuższa rzeka Polski-1047km.Źródło Wisły znajduje się na stokach Baraniej Góry . Przecina cały kraj od Beskidu Śląskiego po Zatokę Gdańską . Uchodzi."— Zapis prezentacji:

1 Wisła Najdłuższa rzeka Polski-1047km.Źródło Wisły znajduje się na stokach Baraniej Góry . Przecina cały kraj od Beskidu Śląskiego po Zatokę Gdańską . Uchodzi do morza Bałtyckiego.

2 Odra Druga co do długośći rzeka Polski-jej długość to 854km.Źródło Odry znajduje się w Czechach . Płynie przez województwo:śląskie,opolskie,dolnośląskie,lubuskie,zachodniopomorskie.

3 Warta Długość 808km,płynie w środkowej i zachodniej Polsce.Jej źródło znajduje się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.Wykorzystywana do żeglugi,uchodzi do Odry.

4 Bug Rzeka w Polsce,Ukrainie i Białorusi.Lewy dopływ Narwi.Jej długość to 772km (w Polsce 587km).Uchodzi do Jeziora Zegrzyńskiego.Płynie doliną wód lodowcowych,przez Niziny Środkowopolskie.

5 Narew Rzeka we wschodniej Polsce,jej długość to 484km. Źródło znajduje się w Puszczy Białowieskiej na Białorusi.Uchodzi do Wisły

6 San Rzeka w płd.-wschodniej Polsce i na Ukrainie.Długość-443,4km.Płynie przez woj. Podkarpackie,wpada do Wisły.

7 Noteć Rzeka w zachodniej Polsce.Jej długość to 388,5km.Przepływa przez liczne jeziora:Gopło,Pakoskie, uchodzi do Odry.Wykorzystywana do żeglugi.

8 Pilica Jej długość to 319km.Jest najdłuższym lewym dopływem Wisły.Dolina Pilicy jest podmokła.


Pobierz ppt "Wisła Najdłuższa rzeka Polski-1047km.Źródło Wisły znajduje się na stokach Baraniej Góry . Przecina cały kraj od Beskidu Śląskiego po Zatokę Gdańską . Uchodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google