Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wisła Najd ł u ż sza rzeka Polski-1047km. Ź ród ł o Wis ł y znajduje si ę na stokach Baraniej Góry. Przecina ca ł y kraj od Beskidu Ś l ą skiego po Zatok.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wisła Najd ł u ż sza rzeka Polski-1047km. Ź ród ł o Wis ł y znajduje si ę na stokach Baraniej Góry. Przecina ca ł y kraj od Beskidu Ś l ą skiego po Zatok."— Zapis prezentacji:

1 Wisła Najd ł u ż sza rzeka Polski-1047km. Ź ród ł o Wis ł y znajduje si ę na stokach Baraniej Góry. Przecina ca ł y kraj od Beskidu Ś l ą skiego po Zatok ę Gda ń sk ą. Uchodzi do morza Ba ł tyckiego.

2 Odra Druga co do długośći rzeka Polski-jej długość to 854km.Źródło Odry znajduje się w Czechach. Płynie przez województwo:śląskie,opolskie,dolnośląs kie,lubuskie,zachodniopomorskie.

3 Warta Długość 808km,płynie w środkowej i zachodniej Polsce.Jej źródło znajduje się na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej.Wykorzystyw ana do żeglugi,uchodzi do Odry.

4 Bug Rzeka w Polsce,Ukrainie i Białorusi.Lewy dopływ Narwi.Jej długość to 772km (w Polsce 587km).Uchodzi do Jeziora Zegrzyńskiego.Płynie doliną wód lodowcowych,przez Niziny Środkowopolskie.

5 Narew Rzeka we wschodniej Polsce,jej długość to 484km. Źródło znajduje się w Puszczy Białowieskiej na Białorusi.Uchodzi do Wisły

6 San Rzeka w płd.-wschodniej Polsce i na Ukrainie.Długość- 443,4km.Płynie przez woj. Podkarpackie,wpada do Wisły.

7 Note ć Rzeka w zachodniej Polsce.Jej długość to 388,5km.Przepływa przez liczne jeziora:Gopło,Pakoskie, uchodzi do Odry.Wykorzystywana do żeglugi.

8 Pilica Jej długość to 319km.Jest najdłuższym lewym dopływem Wisły.Dolina Pilicy jest podmokła.


Pobierz ppt "Wisła Najd ł u ż sza rzeka Polski-1047km. Ź ród ł o Wis ł y znajduje si ę na stokach Baraniej Góry. Przecina ca ł y kraj od Beskidu Ś l ą skiego po Zatok."

Podobne prezentacje


Reklamy Google