Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa Ia wraz z wychowawcą panią Iwoną Karbownik uczestniczyła w spotkaniu z dyrektor pierwszego na świecie Muzeum Bajek Baśni i Opowieści MuBaBaO Panem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa Ia wraz z wychowawcą panią Iwoną Karbownik uczestniczyła w spotkaniu z dyrektor pierwszego na świecie Muzeum Bajek Baśni i Opowieści MuBaBaO Panem."— Zapis prezentacji:

1

2 Klasa Ia wraz z wychowawcą panią Iwoną Karbownik uczestniczyła w spotkaniu z dyrektor pierwszego na świecie Muzeum Bajek Baśni i Opowieści MuBaBaO Panem Michałem Malinowskim. Prezentacja przedstawia tylko znikomą cząstkę naszej wyprawy w dziecięcy świat. Dyrektor MuBaBaO Pan Michał Malinowski we własnej osobie Klasa Ia wraz z wychowawcą panią Iwoną Karbownik uczestniczyła w spotkaniu z dyrektor pierwszego na świecie Muzeum Bajek Baśni i Opowieści MuBaBaO Panem Michałem Malinowskim. Prezentacja przedstawia tylko znikomą cząstkę naszej wyprawy w dziecięcy świat. Dyrektor MuBaBaO Pan Michał Malinowski we własnej osobie

3 Na początku Pan Michał zabrał nas w podróż do świata bajek. Poznaliśmy przygodę króla Maciusia Pierwszego, która została stworzona przez obrońcę i ulubieńca dzieci Janusza Korczaka. Następnie, przy użyciu klocków MuBaBaO tworzyliśmy magiczne budowle inspirowane tą właśnie opowieścią. Co to takiego klocki MuBaBaO? Klocki MuBaBaO powstały z pasji do twórczego życia. Składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Wzbudzają entuzjazm dzieci, radość, dają fascynujące efekty. Rozwijają komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi wypływającej z procesu zabawy. Uczą precyzji, koncentracji, ćwiczą płynność i precyzję ruchów. Miłe w dotyku drewno relaksuje, pobudza wrażliwość zmysłów. Niekonwencjonalne kształty klocków zmuszają do główkowania, jak je ułożyć, aby osiągnąć zamierzony efekt, jak również są inspiracją dla nowych pomysłów.

4 Miejsce spotkania BOK „Na Żubardzkiej” oraz plac na słynnym „Kwadracie”

5

6

7

8

9

10

11 Przybywając do Królestwa Dziatwy można było narysować w wybranym kwadracie swój portret-popiersie w koronie i ubiorze królewskim i poczuć się królową albo królem. Czyż to nie piękne!

12 Nasza ocena zajęć – wszystkie nasze głosy na „tak” – podobało się! Poza tym nasze uśmiechy mówią same za siebie.

13 Ten cudowny słoń powstał z klocków MuBaBaO. Mieliśmy za mało czasu, aby mógł być naszym dziełem. Szkoda!

14 Kilka słów o autorze I jak Go można nie pokochać!? Michał Malinowski - założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści „MuBaBaO” opowiadacz, etnograf, pedagog, pisarz i podróżnik. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA (Wydział Folkloru i Mitologii na Harwardzie). Z wykształcenia jest grafikiem komputerowym, twórcą filmów animowanych. Pracował też jako nauczyciel języków obcych. W 1997 r. w ramach pracy nad wersją demonstracyjną serialu animowanego dla dzieci „Coco Baby in Tokyo” pojechał do Papui Nowej Gwinei. Szukając inspiracji, spotkał tradycyjnych opowiadaczy, którzy zaprosili go do wzięcia udziału w całonocnej sesji opowiadania historii. Zafascynowało go nie tylko piękno opowiadania, ale też uczestnictwo całej wioski w procesie tworzenia i odbioru historii. Właśnie wtedy narodził się pomysł założenia Muzeum Opowiadaczy Historii. Zostało ono otwarte w 2002 r. w Czarnowie (gmina Konstancin-Jeziorna) w jego prywatnym domu. Jak mówi Michał Malinowski: „Pragnę ocalić od zapomnienia niezwykłe historie opowiadane z pokolenia na pokolenie w różnych częściach świata. Tradycja ustna stopniowo zanika i wiele niespisanych opowieści może popaść w niepamięć”. Prowadzi badania etnograficzne związane z tradycją ustną i niematerialnym dziedzictwem kulturowym. Miał udział w powstaniu książki „Bajki znad Bugu, Narwi i Wisły”. Stworzył największy zbiór bajek polskich w języku angielskim pt. „Polish Folklore and Folktales” (książka otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association). W 2007/2008 r. otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy „Amadou Hampate Ba” o jednym z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. Jak twierdzi Michał Malinowski: „Szczególnie bliska jest mi jego myśl: »Starzec, który umiera, to tak, jakby płonęła biblioteka«”. W 2006 r. za swoją działalność otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści wydało audiobook pt. „Poławiacz pereł” z opowiadanymi przez Michała Malinowskiego baśniami.


Pobierz ppt "Klasa Ia wraz z wychowawcą panią Iwoną Karbownik uczestniczyła w spotkaniu z dyrektor pierwszego na świecie Muzeum Bajek Baśni i Opowieści MuBaBaO Panem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google