Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Energia elektryczna wczoraj, dziś, jutro Projekt „Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro” jest laureatem Konkursu Grantowego „Sieć dobrych pomysłów”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Energia elektryczna wczoraj, dziś, jutro Projekt „Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro” jest laureatem Konkursu Grantowego „Sieć dobrych pomysłów”"— Zapis prezentacji:

1 Energia elektryczna wczoraj, dziś, jutro Projekt „Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro” jest laureatem Konkursu Grantowego „Sieć dobrych pomysłów” organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia we współpracy z inicjatorem konkursu - Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi Operator S.A. (PSE Operator S.A.). Grant ufundował PSE Operator S.A. Więcej na temat Konkursu: www.siecdobrychpomyslow.pl. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Regulacji Energetyki.

2 Optymalne rozwiązania, które pomogą Ci w zaoszczędzeniu energii

3 W miarę możliwości ustawiajmy lodówkę jak najdalej od źródeł ciepła typu kaloryfer lub piekarnik, zmniejsza to zużycie energii o 15%

4 Nowoczesna technika świetlna, wykorzystująca świetlówki kompaktowe umożliwia ograniczenie zużycia energii o ok. 70% w stosunku do lamp żarowych (żarówek) przy zachowaniu tej samej wydajności świetlnej.

5 Średnio gospodarstwo domowe zużywa 4 % energii na przygotowanie posiłków i zagotowanie wody. Nowoczesne czajniki bezprzewodowe są ekonomiczne i nie zużywają niepotrzebnie ani „grama” energii.

6 Przy zakupie pralki zwróćmy uwagę czy posiada ona tzw. system wagowy oraz programy ekonomiczne. Tego typu pralki zużywają dużo mniej energii elektrycznej.

7 Nowoczesny kolorowy telewizor zużywa prawie o połowę mniej energii niż stary czarno - biały odbiornik.

8 Jedynym pewnym sposobem na dokładne sprawdzenie ilości zużywanej przez komputer energii jest dokonanie pomiaru za pomocą licznika energii.

9 Do rozmrażania i podgrzewania gotowanych potraw używajmy raczej kuchenki mikrofalowej. Zużywa ona dużo mniej energii niż np. tradycyjny piekarnik

10 Ciągle jeszcze niedoceniane w naszym kraju, pomagają oszczędzać wodę i energię, a przy tym znacznie ułatwiają codzienne obowiązki.

11 Użytkownicy komórek bardzo często nie wiedzą, że ładowarka, co prawda odłączona od telefonu ale pozostawiona w gniazdku, nadal pobiera prąd. Według szacunków w ten właśnie sposób marnuje się blisko 2/3 energii zużywanej przez urządzenia mobilne.

12 Stand-by Funkcja czuwania polega na tym, że urządzenie jest fizycznie podłączone do sieci elektrycznej (gniazdka), natomiast nie realizuje żadnych funkcji, ale jest w gotowości do uruchomienia (najczęściej pilotem). Stan czuwania sygnalizuje dioda świecąca, zazwyczaj na kolor czerwony lub niebieski, bądź też wyświetlacz z zegarem. Niewątpliwie jest to wygodna funkcja, urządzenie reaktywujemy błyskawicznie i to z reguły nie ruszając się z miejsca, np. z kanapy. W ten sposób jednak urządzenia zużywają energię elektryczną, mimo że same nie są używane.

13 Zawsze wyłączaj przyciski czuwania („czerwone diody – stand by”), kiedy nie korzystasz ze sprzętu RTV.

14 Dzięki temu wszystkiemu zaoszczędzimy, a pieniądze zawsze się przydają !!!

15 Dziękujemy za uwagę SKE

16 Energia elektryczna wczoraj, dziś, jutro Projekt „Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro” jest laureatem Konkursu Grantowego „Sieć dobrych pomysłów” organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia we współpracy z inicjatorem konkursu - Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi Operator S.A. (PSE Operator S.A.). Grant ufundował PSE Operator S.A. Więcej na temat Konkursu: www.siecdobrychpomyslow.pl. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Regulacji Energetyki.


Pobierz ppt "Energia elektryczna wczoraj, dziś, jutro Projekt „Energia elektryczna – wczoraj, dziś, jutro” jest laureatem Konkursu Grantowego „Sieć dobrych pomysłów”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google