Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Teraz dowiecie się nieco o odżywianiu się Waszych dzieci. DRODZY RODZICE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Teraz dowiecie się nieco o odżywianiu się Waszych dzieci. DRODZY RODZICE."— Zapis prezentacji:

1 Teraz dowiecie się nieco o odżywianiu się Waszych dzieci. DRODZY RODZICE

2 Ogólnie O zdrowiu Waszych dzieci decydujecie w znacznej mierze wy sami, poprzez różne zachowania ( zdrowe odżywianie, uprawianie sportu, itp.). Dzieci Was naśladują i czerpią wzorce.

3 Wskazówki Oto najważniejsze wskazówki dotyczące odżywiania dzieci i młodzieży ZAPRASZAMY

4 Śniadanie Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, więc powinno dostarczać 25% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Dbajcie o to aby Wasze pociechy codziennie rano zjadły takie śniadanie.

5 Odpowiednio zbilansowane śniadanie powinno być zróżnicowane i powinno zawierać minerały i witaminy oraz węglowodany złożone, które znajdują się w : pieczywie pełnoziarnistym, płatkach zbożowych, mleku, jajach, twarogu i wędlinach.

6 Pozostałe posiłki Dbajcie o to aby Wasze dziecko zawsze jadło 4-5 posiłków dziennie. Przygotowujcie kanapki do szkoły Nie zapominajcie o owocach!!!! Nie dopuszczajcie aby Wasze dziecko zastępowało drugie śniadanie słodyczami, fastfoodami, oraz innym „śmieciowym jedzeniem”.

7 Co do picia? Organizm potrzebuje co najmniej 2 litry płynów dziennie. Kształtujcie w dzieciach nawyki dotyczące wyboru napoju, niech będą to woda mineralna, kefir, jogurt, mleko a nie cola, oranżada, czy inne słodkie napoje ( wszystko z umiarem)

8 Owoce i warzywa Znaczną część w codziennej diecie Waszego dziecka. Pamiętajcie o podawaniu Waszym pociechom owoców i warzyw (surowych lub gotowanych na parze)

9 Aktywność fizyczna Ograniczcie dziecku czas spędzany przed komputerem (wszystko z umiarem) Zachęcajcie swoje dziecko do uprawiania ulubionej przez nie aktywności fizycznej, sami też możecie spróbować.

10 Co na pamięć? Aby dziecko miało dobrą pamięć zachęćcie je do jedzenia orzechów, ryb morskich oraz produktów pełnoziarnistych.

11 Wykonali Mateusz Wasilewski Adam Zalewski


Pobierz ppt "Teraz dowiecie się nieco o odżywianiu się Waszych dzieci. DRODZY RODZICE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google