Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszamy Jedz właśnie to ! Ile powinniśmy jeść posiłków ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszamy Jedz właśnie to ! Ile powinniśmy jeść posiłków ?"— Zapis prezentacji:

1

2 Zapraszamy

3

4 Jedz właśnie to !

5 Ile powinniśmy jeść posiłków ?

6

7 Teraz Może coś o wypoczynku Wypoczynek czynny - zdrowy tryb życia. Pamiętaj aby wypoczywać, nie siedząc przed ekranem telewizora czy komputera, tylko aby wypoczywać np. jeździć na rowerze, spacerować, jeździć na nartach. Uprawiaj sport, dzięki temu nie będziesz mieć tłuszczyku tu i tam ale także będziesz miała zainteresowanie! Pamiętaj! Narkotyki, papierosy, alkohol szkodzą zdrowiu! Jeśli będziesz ich używać nie będziesz żył zdrowo!

8 Uprawiaj dużo sportów zimowych

9 Sporty letnie

10 Przepis na dobry dzień Składniki: Mnóstwo zdrowia Fura szczęścia Trzy garnce przyjaźni Garść wiary w siebie Optymizm i śmiech do smaku. Sposób przyrządzenia: Szczęście starannie przesiać przez gęste sito; pozostałe na sicie drobinki pecha wybrać i zamknąć w szczelnej puszce. Miłość mocno podgrzać. Wszystkie składniki połączyć i dokładnie wymieszać. Jeśli pojawią się grudki problemów, dorzucić nieco przyjaźni i optymizmu. Na koniec doprawić poczuciem humoru i śmiechem. Podzielić na 365 porcji. Podawać codziennie po śniadaniu, wraz z dużą porcją radości i słońca.

11 Co należy robić po posiłku - codziennie należy jeść pożywne i zdrowe śniadanie; - nie gimnastykować się i nie uprawiać sportu bezpośrednio po posiłku; - jeśli posiłek był obfity należy odczekać 2-3 godziny i dopiero wtedy przystąpić do wysiłku fizycznego; - jeść codziennie 5 porcji warzyw i owoców; - należy dbać o dobry rozkład węglowodanów w poszczególnych posiłkach, w zależności od wysiłku fizycznego; - ograniczyć spożycie nasyconych tłuszczów zwierzęcych; - zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w białka, przyspieszają one regenerację mięśni po wysiłku fizycznym; - owoce i warzywa powinny być zawsze sezonowe; - nie stosować z byt często suplementów soli mineralnych; - należy pic dużo wody; - białka zawarte w mięsie trzeba spożywać naprzemiennie z białkami zawartymi w rybach i jajach.

12


Pobierz ppt "Zapraszamy Jedz właśnie to ! Ile powinniśmy jeść posiłków ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google