Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja pt.” Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja pt.” Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek”"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja pt.” Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek”
Zapraszamy

2 To może teraz troszkę o jedzeniu
Aby zdrowo się odżywiać należy: Nie jadać fast food. Zawsze po posiłku sporadycznie jedz owoce i warzywa.

3 Jedz właśnie to !

4 Ile powinniśmy jeść posiłków ?
Zaleca się jeść co najmniej 3 posiłki dziennie, ale najlepszym rozwiązaniem są 4-5 posiłków dziennie. Taka ilość posiłków gwarantuje nam wzrost tempa metabolizmu. Trzeba też zaznaczyć, że nie wolno najadać się do syta, lecz tylko zaspokajać uczucie głodu. Organizm prawidłowo funkcjonuje jeśli otrzymuje regularne średnioenergetyczne posiłki. Należy więc zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu i rozłożyć 3 duże posiłki na 4-5 małych.

5 Jedz dużo surowych warzyw i owoców
Jedz dużo surowych warzyw i owoców. Dieta bogata w produkty nieprzetworzone. Surowe warzywa i owoce są najlepszym źródłem dostarczania do organizmu niezbędnych witamin, minerałów, błonnika oraz takich substancji jak: bioflawonoidy, antyoksydanty, węglowodany oraz inne substancje witaminopodobne. Posiłki, które są surowe i nie ulegają przetworzeniu poprzez gotowanie, smażenie, pieczenie, zawierają pełnowartościowe składniki odżywcze. Wartość kaloryczna surowych posiłków jest znacznie niższa od innych produktów.

6 Teraz Może coś o wypoczynku
Wypoczynek czynny - zdrowy tryb życia. Pamiętaj aby wypoczywać, nie siedząc przed ekranem telewizora czy komputera, tylko aby wypoczywać np. jeździć na rowerze, spacerować, jeździć na nartach. Uprawiaj sport, dzięki temu nie będziesz mieć tłuszczyku tu i tam ale także będziesz miała zainteresowanie! Pamiętaj! Narkotyki, papierosy, alkohol szkodzą zdrowiu! Jeśli będziesz ich używać nie będziesz żył zdrowo!

7 Uprawiaj dużo sportów zimowych

8 Sporty letnie

9 Przepis na dobry dzień Składniki: • Mnóstwo zdrowia • Fura szczęścia
• Trzy garnce przyjaźni • Garść wiary w siebie • Optymizm i śmiech do smaku . Sposób przyrządzenia: Szczęście starannie przesiać przez gęste sito; pozostałe na sicie drobinki pecha wybrać i zamknąć w szczelnej puszce. Miłość mocno podgrzać. Wszystkie składniki połączyć i dokładnie wymieszać. Jeśli pojawią się grudki problemów, dorzucić nieco przyjaźni i optymizmu. Na koniec doprawić poczuciem humoru i śmiechem. Podzielić na 365 porcji. Podawać codziennie po śniadaniu, wraz z dużą porcją radości i słońca.

10 Co należy robić po posiłku
- codziennie należy jeść pożywne i zdrowe śniadanie; - nie gimnastykować się i nie uprawiać sportu bezpośrednio po posiłku; - jeśli posiłek był obfity należy odczekać 2-3 godziny i dopiero wtedy przystąpić do wysiłku fizycznego; - jeść codziennie 5 porcji warzyw i owoców; - należy dbać o dobry rozkład węglowodanów w poszczególnych posiłkach, w zależności od wysiłku fizycznego; - ograniczyć spożycie nasyconych tłuszczów zwierzęcych; - zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w białka, przyspieszają one regenerację mięśni po wysiłku fizycznym; - owoce i warzywa powinny być zawsze sezonowe; - nie stosować z byt często suplementów soli mineralnych; - należy pic dużo wody; - białka zawarte w mięsie trzeba spożywać naprzemiennie z białkami zawartymi w rybach i jajach.

11 Wykonali Wojciech Pochylski & Filip Baranowski
Muzyka - Pitbull feat. Marc Anthony - Rain Over Me Dziękujemy za obejrzenie 


Pobierz ppt "Prezentacja pt.” Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google