Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I NTERNETOWE C ENTRUM I NFORMACJI M ULTIMEDIALNEJ Szkoły Podstawowej nr 20 im. S. Batorego w Poznaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I NTERNETOWE C ENTRUM I NFORMACJI M ULTIMEDIALNEJ Szkoły Podstawowej nr 20 im. S. Batorego w Poznaniu."— Zapis prezentacji:

1 I NTERNETOWE C ENTRUM I NFORMACJI M ULTIMEDIALNEJ Szkoły Podstawowej nr 20 im. S. Batorego w Poznaniu

2 Spis treści Projekt ICIM Misja ICIM Wyposażenie Centrum Multimedialnego Regulamin Godziny otwarcia ICIM

3 Projekt ICIM Od 18 grudnia 2007 r. w Szkole Podstawowej nr 20 im. S. Batorego w Poznaniu działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Powstało ono w ramach projektu „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” Jest ono współfinansowane przez Unię Europejską (EFS Europejski Fundusz Społeczny), a wdrażane przez MENiS.

4 Misja ICIM ICIM to nowoczesny warsztat pracy współczesnego ucznia i nauczyciela, który stanowi integralną część naszej biblioteki. Dzięki ICIM nasi uczniowie i nauczyciele mają dostęp do źródeł informacji we wszystkich możliwych wyszukiwarkach internetowych. ICIM to szansa na szybkie dotarcie do potrzebnych materiałów, które nie zawsze można zdobyć w tradycyjny sposób. Centrum Multimedialne to także nowoczesne narzędzie informacji wspomagające kształcenie i rozwijanie różnych zainteresowań. Wraz z komputeryzacją wzrośnie prestiż biblioteki wśród uczniów oraz wzrost poziomu czytelnictwa. Podczas wyszukiwania bezpiecznych informacji ( pozbawionych m.in. agresji) zainstalowano program komputerowy,,Opiekun ucznia”. W procesie nauczania i wychowania niezbędna jest biblioteka rozumiana jako pracownia interdyscyplinarna i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej dla uczniów, nauczycieli, a także dla rodziców.

5 Wyposażenie Centrum Multimedialnego Otrzymaliśmy 4 stanowiska komputerowe, sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka) oraz oprogramowanie multimedialne. Pakiet multimedialny to: Encyklopedia PWN Wielki multimedialny atlas świata PWN Słowniki PWN: Słownik języka polskiego Słownik wyrazów obcych Słownik ortograficzny Słownik poprawnej polszczyzny Nasza szkoła dysponuje innymi programami edukacyjnymi, z których korzystają nauczyciele na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

6 Regulamin 1.Z ICIM mogą korzystać nieodpłatnie wszyscy pracownicy SP nr 20 w Poznaniu oraz uczniowie naszej szkoły. 2.Z komputerów można korzystać za zgodą opiekuna Centrum po uprzednim wpisaniu się do zeszytu ICIM. 3.Opiekun Centrum przydziela numer stanowiska, którego użytkownik nie może samowolnie zmienić. 4.Przy stanowisku pracy może się znajdować jedna osoba. W wyjątkowych sytuacjach (np. wspólne opracowanie dokumentu) mogą pracować maksymalnie 2 osoby. 5.Maksymalny czas pracy przy komputerze wynosi 30 minut, ale będzie możliwość przedłużenia, jeśli nikt nie czeka w kolejce do stanowiska komputerowego. 6.Użytkownik ma obowiązek: a) stosować się do poleceń opiekuna ICIM, b) informować o nieprawidłowym działaniu komputera. 7.Użytkownik nie powinien: a) włączać urządzeń do sieci elektronicznej i z niej wyłączać, b) instalować jakichkolwiek programów oraz dokonywać zmian w ustawieniach systemowych, c) wykonywać czynności naruszające prawa autorskie twórców oraz właścicieli danych, d) wykorzystywać komputer do gier i zabaw.

7 Regulamin Cd. 8.Chęć wydrukowania wyszukanych informacji należy zgłosić opiekunowi Centrum Multimedialnego. 9.Programy komputerowe na płytach CD-ROM udostępniane są tylko na miejscu. 10.W Centrum należy zachować ciszę. Korzystając z programów emitujących dźwięk, należy ustawić odpowiednio głos, aby nie przeszkadzał innym użytkownikom. 11.W ICIM obowiązuje zakaz picia oraz spożywania posiłków. 12.Za nieprzestrzeganie regulaminu czytelnik może zostać pozbawiony prawa korzystania z Centrum na określony czas wskazany przez opiekuna. 13.Za szkody wyrządzone w wyniku umyślnego działania odpowiada użytkownik. Jeśli jest on niepełnoletni odpowiedzialność ponoszą jego rodzice. 14.Użytkownik komputera musi posiadać znajomość obsługi komputera i programu. Nauczyciel-opiekun ICIM nie ma obowiązku udzielania stałej pomocy w tworzeniu dokumentów. Udziela on tylko wskazówek wszystkim użytkownikom w zakresie korzystania z programów,które posiada biblioteka szkolna.

8 Godziny otwarcia ICIM PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEK 13.00-15.008.00-10.0013.00-15.008.00-10.00 13.00-14.00

9

10 Powrót do strony głównej Szkoły Podstawowej nr 20 im. S. Batorego w Poznaniu Opracowała -Ewa Zabrocka


Pobierz ppt "I NTERNETOWE C ENTRUM I NFORMACJI M ULTIMEDIALNEJ Szkoły Podstawowej nr 20 im. S. Batorego w Poznaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google