Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EK -JUNI R przedszkole niepubliczne muzyczno-językowo-sportowe WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOŁACH PARTNERSKICH NA WĘGRZECH (04.2013), HISZPANII (03/04.2014)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EK -JUNI R przedszkole niepubliczne muzyczno-językowo-sportowe WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOŁACH PARTNERSKICH NA WĘGRZECH (04.2013), HISZPANII (03/04.2014)"— Zapis prezentacji:

1 EK -JUNI R przedszkole niepubliczne muzyczno-językowo-sportowe WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOŁACH PARTNERSKICH NA WĘGRZECH (04.2013), HISZPANII (03/04.2014) ORAZ KOŁACINKU Projekt Comenius „Wiem, że mogę.” Interaktywne gry i Technologie Informacyjne dla nowoczesnej edukacji europejskich dzieci.

2 Wycieczka do GEOPARKU - WĘGRY 04.2013 Podczas wyjazdu naszych przedszkolaków do szkoły partnerskiej na Węgrzech w kwietniu 2013r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Geoparku w Nograd/Nohrad.Ten słowacko-węgierski geopark to obszar zawierający szereg obiektów dziedzictwa geologicznego o dużej wartości historyczne i kulturowej oraz ogromnej różnorodności biologicznej.

3 Wycieczka do Oceanarium- WĘGRY 04.2013 Wyjazd na spotkanie partnerskie w Nogradsipek został również wzbogacony o wizytę w stolicy Węgier – Budapeszcie, gdzie nasz eko- przedszkolaki zwiedziły słynne Oceanarium. Tam dzieci miały możliwość zapoznania się z dziką przyrodą lasów amazońskich oraz wspaniałą podwodną florą i fauną zbiorników słodko i słonowodnych.

4 Muzeum olimpijskie - Hiszpania 03.2014 Podczas wyjazdu do szkoły partnerskiej w Hiszpanii na przełomie marca i kwietnia 2014r. dzieci zwiedziły interaktywne muzeum olimpijskie. Była to cenna lekcja dla podopiecznych przedszkola sportowego, jakim jest Eko-Junior.

5 Muzeum archeologii w Madrycie – 02.04.2014 Wizyta w Muzeum Archeologicznym dała dzieciom sposobność do obserwowania eksponatów prezentujących ewolucję człowieka, zwierząt, a także roślin oraz zmianę potrzeb człowieka na przestrzeni tysiącleci, w tym warunków jego życia. To była niebywała okazja dostrzeżenia postępu cywilizacyjnego - wynikających z niego korzyści, a także konsekwencji dla przyrody.

6 Wystawa „Epoka Lodowcowa” – 03.04.2014 Dzieci, podczas pobytu w Guadalajarze odwiedziły wystawę, na której poznały gatunki zwierząt, żyjących w epoce lodowcowej. To byłą dobra sposobność do wyjaśnienia im pojęcia epoki lodowcowej oraz cech charakterystycznych klimatu w tym okresie. Przy tej okazji poruszyliśmy problematykę wymierających gatunków zwierząt.

7 Wystawa „Epoka Lodowcowa”– 03.04.2014 Przedszkolaki miały sposobność zabawy w paleontologa i odszukiwały części „szkieletów” zwierząt/kości ukrytych w piasku. Dzieci wykonały również kilka prac plastycznych przedstawiających zwierzęta epoki lodowcowej.

8 Wycieczka do Parku Jurajskiego 27.09.2013 Przy okazji opracowywania interaktywnej gry ekologiczno-przyrodniczej dzieci odwiedziły park jurajski w Kołacinku. Celem wycieczki było poznanie zwierzęcych form życia, występujących w prehistorii, zapoznanie dzieci z wyglądem różnych gatunków dinozaurów oraz środowiska ich życia, a także poznanie hipotez na temat wyginięcia dinozaurów, w tym wyjaśnienie pojęcia zmian klimatycznych.


Pobierz ppt "EK -JUNI R przedszkole niepubliczne muzyczno-językowo-sportowe WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOŁACH PARTNERSKICH NA WĘGRZECH (04.2013), HISZPANII (03/04.2014)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google