Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ To, jak się zachowujemy w dużym stopniu zależy od tego, co myślimy o sobie, innych ludziach i świecie, w którym żyjemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Filozofia pozytywnego myślenia’’ To, jak się zachowujemy w dużym stopniu zależy od tego, co myślimy o sobie, innych ludziach i świecie, w którym żyjemy."— Zapis prezentacji:

1 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ To, jak się zachowujemy w dużym stopniu zależy od tego, co myślimy o sobie, innych ludziach i świecie, w którym żyjemy. Istnieje związek pomiędzy optymizmem a: sukcesami zawodowymi zadowoleniem z życia zdrowiem i efektami w zwalczaniu chorób

2 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ CECHY CHARAKTERYZUJĄCE OPTYMISTÓW I CECHY ICH KSZTAŁTOWANIA: 1.Rzadko dziwi ich fakt występowania trudności. Trudności i niepowodzenia wpisane są w życie każdego człowieka. Ważne jest natomiast zachowanie wobec ich właściwej postawy: wiara w to, że potrafi się znaleźć wyjście z sytuacji poszukiwaniu wielu możliwych rozwiązań przewidywanie problemów i trudności otwarte wyrażanie negatywnych uczuć i odczuć szukanie dobrych stron trudnych sytuacji.

3 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ 2.Gotowi są przyjąć przejściowe rozwiązania (w przypadku trudnych, skomplikowanych zadań ) dla zachowania nadziei na sukces konieczne jest: rozłożenie zadania na wystarczająco drobne części, tak by można je było wykonać uwolnienie się od perfekcjonizmu. 3.Wierzą, że sami decydują o swojej przyszłości (zobacz poczucie kontroli). 4. Poszukują sposobu własnej odnowy, nowych bodźców i sił życiowych.

4 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ 5. Nie dopuszczają do siebie czarnych myśli: kontroluj swoje myśli stopniowo zmniejszając liczbę myśli negatywnych sprawdź, czy te myśli są autentyczne (wiele negatywnych myśli ma swoje źródło w zaszczepionych nam przez rodziców, wychowawców, w mediach błędnych przekonaniach) unikaj tragizowania (na pewno mi się nie uda) oraz zbytniego uogólniania (jestem do niczego) naucz się widzieć dobre strony każdej sytuacji.

5 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ 6. Rozwijaj w sobie wdzięczność za to co masz. 7. Wykorzystuj wyobraźnię – wyobraźnie dobrych a nie złych rzeczy. 8. Zachowuj pogodę ducha nawet w trudnych chwilach: dobrze zacznij dzień stosuj terapię śmiechu, także z siebie nawet w trudnych chwilach nie zapominaj o świętowaniu wykorzystaj muzykę do poprawy swojego nastroju idź na spacer

6 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ 9. Bądź przekonany o możliwościach własnego rozwoju. 10. Wnoś miłość w otaczający świat:  nie odsuwaj się od innych, przeciwnie, wypróbowanym sposobem na wyjście z dołka jest zajęcie się problemami innych, co pozwala nabrać dystansu do własnych problemów, a jednocześnie umacnia nasze poczucie wartości. 11. Nikt nie może zostać optymistą bez miłości.:  miłość to zrozumienie, tolerancja, nie pielęgnowanie urazów i poniesionych krzywd, ważna jest sztuka przebaczania. 12. Nie narzekaj. Akceptuj to, czego nie możesz zmienić. 13. Rozpamiętywanie przeszłości, gdybanie na nic się nie zda.

7 ,,Filozofia pozytywnego myślenia’’ JAK ZDOBYĆ WIARĘ W SIEBIE?  Zapomnieliśmy o niej, albo w nią wątpimy.  Zacznijmy od przeświadczenia, że bez wiary w siebie nic nie będzie możliwe (ani miłość, ani szczęście, ani sukces zawodowy).  Nosimy w sobie bogactwo i energię, o którą siebie nawet nie podejrzewamy. Tylko, że często o tym nie wiemy.

8 JAK ZDOBYĆ WIARĘ W SIEBIE?  Samego siebie musimy przekonać o tym bogactwie i o sile.  Jesteśmy warci tyle samo, co inni ludzie i nie zapominajmy, że każdy jest nam równy.  Jeśli inni wierzą w siebie, może powinniśmy i my. Opracowała: Barbara Taraszkiewicz – doradca zawodowy,,Filozofia pozytywnego myślenia’’


Pobierz ppt ",,Filozofia pozytywnego myślenia’’ To, jak się zachowujemy w dużym stopniu zależy od tego, co myślimy o sobie, innych ludziach i świecie, w którym żyjemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google