Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodziną z socjologicznego punktu widzenia nazywamy najważniejszą i podstawową grupą społeczną na której opiera się całe społeczeństwo. Ale w praktyce,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodziną z socjologicznego punktu widzenia nazywamy najważniejszą i podstawową grupą społeczną na której opiera się całe społeczeństwo. Ale w praktyce,"— Zapis prezentacji:

1

2 Rodziną z socjologicznego punktu widzenia nazywamy najważniejszą i podstawową grupą społeczną na której opiera się całe społeczeństwo. Ale w praktyce, czym tak naprawdę jest rodzina?

3 Ź ródło ż ycia Rodzinę tworzy grupa osób ze sobą spokrewnionych. Początkowo jest tylko dwójka osób, ale z biegiem czasu to grono się powiększa. Dwoje ludzi daje nowe życie następnym pokoleniom.

4 Ź ródło szacunku W rodzinie uczy się szacunku do bliźnich, siebie samego, ciężkiej pracy i rzeczy materialnych. Od najmłodszych lat dziecku wpaja się najważniejsze wartości, ponieważ wszyscy rodzice pragną, aby ich potomek wyrósł na dobrego, spełnionego człowieka.

5 Szacunek do wiary Rodzice dziecka wysyłają go na lekcje religii i do kościoła, ponieważ pragną przekazać mu swoją wiarę. Uczą go podstawowych modlitw i zachowań w świątyni. Jest to bardzo ważna wartość w życiu każdego człowieka.

6 Szacunek do tradycji Każdy kraj i religia ma własne tradycje. Zgodnie z pochodzeniem bądź wyznaniem, rodzina kieruje się dziedzictwami swej kultury w życiu codziennym. Katolicy obchodzą Święta Bożego Narodzenia, a np. muzułmanie Aszure.

7 Ogólno poj ę ty szacunek Oprócz wymienionych wcześniej form poszanowania, rodzina jest także źródłem szacunku do samych siebie, bliźnich, historii, rzeczy materialnych oraz ciężkiej pracy.

8 Ź ródło miło ś ci W każdej rodzinie powinna gościć miłość. Dziecko wychowywane w przyjaznej mu atmosferze i wyżej wspomnianym uczuciu uczy się kochać i wyrasta na dobrego człowieka. Każdy powinien móc liczyć na swoich krewnych, mieć w nich oparcie, darzyć zaufaniem i troską.

9 Co kocha ć ? – Władysław Bełza Co masz kochać? pytasz dziecię, Co dla serca jest drogiego? Kochaj Boga, bo na świecie, Nic nie stało się bez Niego. Kochaj ojca, matkę twoją, Módl się za nich codzień z rana, Bo przy tobie oni stoją, Niby straż od Boga dana. Do Ojczyzny, po rodzinie, Wzbudź najczystszy żar miłości: Tuś się zrodził w tej krainie, I tu złożysz swoje kości. W czyjem sercu miłość tleje, I nie toczy go zgnilizna, W tego duszy wciąż jaśnieje: Bóg, rodzina i ojczyzna!

10 … Karolina Pasik 16 lat Miejskie Gimnazjum nr.3 w Dębicy Ul. Szkolna 3, 39-200 Dębica kara43@buziaczek.pl kara43@buziaczek.pl


Pobierz ppt "Rodziną z socjologicznego punktu widzenia nazywamy najważniejszą i podstawową grupą społeczną na której opiera się całe społeczeństwo. Ale w praktyce,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google