Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Karoliny Szmigulan.  Szpak balijski – gatunek ptaka z rodziny szpakowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Leucopsar.  Upierzenie białe,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Karoliny Szmigulan.  Szpak balijski – gatunek ptaka z rodziny szpakowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Leucopsar.  Upierzenie białe,"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Karoliny Szmigulan

2

3  Szpak balijski – gatunek ptaka z rodziny szpakowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Leucopsar.  Upierzenie białe, z czarnymi końcówkami sterówek i lotek oraz niebieską otoczką wokół oczu.  Odkryty w 1911 na wyspie Bali, dla której jest endemiczną formą. Obecnie prawie na wymarciu, w stanie dzikim żyje 6 osobników. Często hodowany w zoo i w hodowlach badawczych, w Polsce m.in. w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu (gdzie wykluły się jedyne w Polsce młode tego gatunku) i w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Populacja w tych ośrodkach liczy 850 osobników.

4

5

6

7 Rodzinka! ^^

8 Szpak animowany i prawdziwy Cześć!! Kim on jest!?

9 ŹRÓDŁA -www.wikipedia.pl -www.youtube.pl -www.google.pl


Pobierz ppt "Prezentacja Karoliny Szmigulan.  Szpak balijski – gatunek ptaka z rodziny szpakowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Leucopsar.  Upierzenie białe,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google