Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania

2 Informacje Król Jan Karol I
Hiszpania to Największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą. Od Listopada 1975 r. głową państwa jest król Jan Karol I. Stolicą kraju jest Madryt - największe miasto w Hiszpanii. Liczba ludności wynosi mln. Król Jan Karol I

3 Co warto zobaczyć ? Plaza Mayor Corrida Las Médulas Jest jednym
Rytualna walka z  bykiem. Specjalnie hodowanego byka wpuszcza się na arenę. Najpierw toreadorzy drażnią byka, prowokując go do ataków za pomocą żółto-różowych płacht (capa). Następnie Pikadorzy starają się wbić lancę w unerwiony garb tłuszczu na karku. Jest jednym z najbardziej znanych placów w Madrycie. Otaczają go trzypiętrowe budynki z 237 balkonami umieszczonymi od strony placu. Zachowały się tam pozostałości starożytnej, rzymskiej kopalni złota. Rzymianie drążyli tunele w tutejszych skałach, a następnie przepuszczali przez nie wodę, która rozmywała skały. Współcześnie miejsce to pełne jest nagich, czerwonych zboczy.

4 Co warto zobaczyć ? Muzeum Prado Pałac Królewski Puerta de Alcalá
w Madrycie Puerta de Alcalá Pomnik znajdujący się na Plaza de la . w stolicy Hiszpanii -Madrycie. Puerta de Alcalá  była niegdyś wschodnią bramą miasta.  Mieszczące się w Madrycie jedno z najważniejszych i najbogatszych  muzeów na świecie. Zostało utworzone w 1819 r.  Jest oficjalną rezydencją króla Hiszpanii, chociaż król Jan Karol I ani jego rodzina nie mieszka obecnie w pałacu. Ma 2800 pomieszczeń, część z nich jest udostępniona dla turystów.

5 Atrakcje Casa de Campo Tańczące Fontanny w Barcelonie
Ogrody Botaniczne Jeden z Największych Parków w Madrycie. Znajduje się tam Zoo oraz ogromny park rozrywki z przeróżnymi atrakcjami takimi jak: kolejka górska, karuzele, kolejka linowa oraz różne mniejsze obiekty. Ogromny zbiór Fontann. Po zachodzie słońca zaczyna się multimedialny pokaz. W Hiszpanii znajdują się Miliony pięknych ogrodów botanicznych.

6 Kuchnia hiszpańska Zakąski Desery Dania Obiadowe
Gazpacho -chłodnik pomidorowy Serranito – kanapka  z gotowaną kiełbasą. Turrón Najczęściej sprzedawany w formie dużego batonu wyrób z migdałów i miodu pomarańczowego. Tortilla española rodzaj omletu z jajek i ziemniaków.

7 Flamenco – taniec z charakterem…
U źródeł flamenco leży taniec, śpiew i muzyka andaluzyjskich Cyganów. Taniec łączy w sobie wpływy różnych kultur, ale szczególną uwagę zwracają ruchy rąk charakterystyczne dla tańców hinduskich. Według niektórych źródeł flamenco wywodzi się bezpośrednio z hinduskiego tańca katak. Oba tańce łączy to, że nie polegają na odtwarzaniu sekwencji ruchów, lecz są żywą opowieścią. Flamenco jest bardzo emocjonalnym tańcem, który trzeba czuć sercem. Wyraża się w nim radość, szczęście, niepokój, oddanie, miłość, nienawiść oraz władza.

8 Corrida-hiszpańskie widowisko…
Bogata kultura i historia Hiszpanii jest często kojarzona w pierwszej kolejności z budzącą kontrowersje corridą. Wiele osób marzy o obejrzeniu tego niezwykłego widowiska. Corrida jest wręcz symbolem Hiszpanii. Niektórzy uważają, że jest to rytuał zapoczątkowany na Półwyspie Iberyjskim przez Arabów. Jako datę pierwszej corridy, zorganizowanej na cześć Alfonsa VIII, przywołuje się rok Widowisko składa się z kilku etapów. Byk zostaje wpuszczony na arenę a następnie torreadorzy drażnią go wymachując przed nim płachtami. Następnie wkracza pikador i wbija lancę w otłuszczone miejsce na karku byka.

9


Pobierz ppt "Hiszpania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google