Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania. Informacje Hiszpania to Najwi ę ksze z trzech pa ń stw poło ż onych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugali ą,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania. Informacje Hiszpania to Najwi ę ksze z trzech pa ń stw poło ż onych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugali ą,"— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania

2 Informacje Hiszpania to Najwi ę ksze z trzech pa ń stw poło ż onych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugali ą, na południu z nale żą cym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francj ą i Andor ą. Od Listopada 1975 r. głow ą pa ń stwa jest król Jan Karol I. Stolic ą kraju jest Madryt - najwi ę ksze miasto w Hiszpanii. Liczba ludno ś ci wynosi 47 213 100 mln. Król Jan Karol I

3 Co warto zobaczy ć ? Corrida Rytualna walka z bykiem. Specjalnie hodowanego byka wpuszcza się na arenę. Najpierw toreadorzy drażnią byka, prowokując go do ataków za pomocą żółto- różowych płacht (capa). Następnie Pikadorzy starają się wbić lancę w unerwiony garb tłuszczu na karku. Las Médulas Zachowały się tam pozostałości starożytnej, rzymskiej kopalni złota. Rzymianie drążyli tunele w tutejszych skałach, a następnie przepuszczali przez nie wodę, która rozmywała skały. Współcześnie miejsce to pełne jest nagich, czerwonych zboczy. Plaza Mayor Jest jednym z najbardziej znanych placów w Madrycie. Otaczają go trzypiętrowe budynki z 237 balkonami umieszczonymi od strony placu.

4 Co warto zobaczy ć ? Muzeum Prado Mieszczące się w Madrycie jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Zostało utworzone w 1819 r. Pałac Królewski w Madrycie Puerta de Alcalá Jest oficjalną rezydencją króla Hiszpanii, chociaż król Jan Karol I ani jego rodzina nie mieszka obecnie w pałacu. Ma 2800 pomieszczeń, część z nich jest udostępniona dla turystów. Pomnik znajdujący się na Plaza de la. w stolicy Hiszpanii - Madrycie. Puerta de Alcalá była niegdyś wschodnią bramą miasta.

5 Atrakcje Casa de Campo Jeden z Największych Parków w Madrycie. Znajduje się tam Zoo oraz ogromny park rozrywki z przeróżnymi atrakcjami takimi jak: kolejka górska, karuzele, kolejka linowa oraz różne mniejsze obiekty. Tańczące Fontanny w Barcelonie Ogromny zbiór Fontann. Po zachodzie słońca zaczyna się multimedialny pokaz. Ogrody Botaniczne W Hiszpanii znajdują się Miliony pięknych ogrodów botanicznych.

6 Kuchnia hiszpa ń ska DeseryDania Obiadowe Zakąski Gazpacho - chłodnik pomidorowy Tortilla española rodzaj omletu z jajek i ziemniaków. Najczęściej sprzedawany w formie dużego batonu wyrób z migdałów i miodu pomarańczowego. Turrón Serranito – kanapka z gotowaną kiełbasą.

7 Flamenco – taniec z charakterem… U źródeł flamenco leży taniec, śpiew i muzyka andaluzyjskich Cyganów. Taniec łączy w sobie wpływy różnych kultur, ale szczególną uwagę zwracają ruchy rąk charakterystyczne dla tańców hinduskich. Według niektórych źródeł flamenco wywodzi się bezpośrednio z hinduskiego tańca katak. Oba tańce łączy to, że nie polegają na odtwarzaniu sekwencji ruchów, lecz są żywą opowieścią. Flamenco jest bardzo emocjonalnym tańcem, który trzeba czuć sercem. Wyraża się w nim radość, szczęście, niepokój, oddanie, miłość, nienawiść oraz władza.

8 Corrida-hiszpa ń skie widowisko… Bogata kultura i historia Hiszpanii jest często kojarzona w pierwszej kolejności z budzącą kontrowersje corridą. Wiele osób marzy o obejrzeniu tego niezwykłego widowiska. Corrida jest wręcz symbolem Hiszpanii. Niektórzy uważają, że jest to rytuał zapoczątkowany na Półwyspie Iberyjskim przez Arabów. Jako datę pierwszej corridy, zorganizowanej na cześć Alfonsa VIII, przywołuje się rok 1133. Widowisko składa się z kilku etapów. Byk zostaje wpuszczony na arenę a następnie torreadorzy drażnią go wymachując przed nim płachtami. Następnie wkracza pikador i wbija lancę w otłuszczone miejsce na karku byka.

9


Pobierz ppt "Hiszpania. Informacje Hiszpania to Najwi ę ksze z trzech pa ń stw poło ż onych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugali ą,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google