Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co sprawia, że jesteśmy radośni i pogodni?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co sprawia, że jesteśmy radośni i pogodni?"— Zapis prezentacji:

1 Co sprawia, że jesteśmy radośni i pogodni?
Dobre samopoczucie - jak je sobie zapewnić?

2 Radośni i pogodni jesteśmy wtedy, kiedy mamy w sobie pozytywną energię i pogodę ducha. Ludzie pesymistycznie nastawieni do życia są bierni i apatyczni. Nic ich nie cieszy, a co za tym idzie mają gorsze samopoczucie.

3 Sport Dobre samopoczucie zapewniamy sobie uprawiając sport. Wiele osób po męczącym dniu gra w piłkę nożną czy koszykówkę. Niektórzy mają w sobie wiele energii i żeby dobrze się czuć i zrelaksować muszą bardzo ciężko trenować. Inni z kolei nie potrzebują tak intensywnych ćwiczeń i aby poczuć radość, wybierają długi spacer po lesie czy rower. Uprawiając swój ulubiony sport mamy dobre samopoczucie.

4 Sen Dobre samopoczucie zapewnimy sobie również wysypiając się. Kiedy jesteśmy zmęczeni robimy się rozdrażnieni i nic nam się nie chce.

5 Ruch i gimnastyka Regularny ruch sprawi, że serce i układ krwionośny będą dłużej i wydajniej pracować, przestaniemy się tak szybko męczyć. W odczuwalny sposób wzrośnie siła mięśni, które będą spalać więcej kalorii, nawet jeśli się nie ćwiczy. Systematyczny wysiłek fizyczny poprawi elastyczność mięśni i stawów. Dzięki temu ciało lepiej poradzi sobie z utrzymaniem równowagi w ekstremalnych warunkach, np. gdy nagle się poślizgniemy albo potkniemy. Trzeba jednak pamiętać, żeby dostosować intensywność wysiłku do formy fizycznej. Jeśli mamy słabą kondycję, ćwiczmy wolniej, ale dłużej.

6 Jakie konsekwencje niesie za sobą brak ruchu?
Unikanie aktywności prowadzi wprost do wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Na tej liście znajdują się naprawdę poważne choroby np. nowotwory piersi, prostaty. Oprócz tego, brak choć odrobiny sportu w życiu może wywołać w naszym organizmie cukrzycę lub choroby układu krwionośnego. Unikanie ruchu może także prowadzić do otyłości.

7 Ruch przedłużeniem życia
Uratować przed chorobami i wydłużyć życie o co najmniej kilka lat może po prostu pół godziny energicznego spaceru, na który trzeba się wybrać pięć razy w tygodniu. Jeżeli wybierzemy nieco bardziej wyciskającą pot z czoła aktywność, jak bieganie, wystarczy choćby 20 minut. Z tego najlepiej zdają sobie sprawę rozkochani w rowerach i spacerach Holendrzy, wśród których aktywność zaniedbuje zaledwie 18,2 proc. społeczeństwa.

8 Prezentację wykonał: Kamil Krok :D


Pobierz ppt "Co sprawia, że jesteśmy radośni i pogodni?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google