Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10, 14b)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10, 14b)"— Zapis prezentacji:

1 „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10, 14b)

2 Uśmiech jednego dziecka jest promieniem. Uśmiech wielu dzieci - słońcem.

3 Oaza Dzieci Bożych przy parafii św. Maurycego we Wrocławiu rozpoczęła swoją działalność w październiku 2007 roku. Obecnie do naszej grupy należy szesnaścioro dzieci. Opiekują się nimi animatorzy - Ania i Krzysztof. Nad całością czuwa ksiądz moderator - Waldemar Cwynar.

4 Choć bywa czasem srogi, nasz x. Waldemar drogi, my się Go nie boimy, bo w Jego dobroć szczerze wierzymy. Uśmiechem często nas darzy. O dalszym rozwoju ODB marzy. Tak o naszym sympatycznym moderatorze wypowiada się jedno z Dzieci Bożych:

5 Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 17.30 w salce domu katechetycznego. Sami dekorowaliśmy salę, w której mamy spotkania. JEST TO NASZA OAZA

6 Dzieci Boże to MY!!!

7 Basia Ewelina Kasia Weronika

8 Ola Monika Klaudia Julka Dominika

9 Andżelika Karolina Justynka Ania- animatorka Kasia

10 Kubuś Maciek Dominik Krzysiek- animator

11 „Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego.” (Łk 18,17) Na spotkaniach uczymy się przychodzić do Jezusa z dziecięcą ufnością, szczerością, prostotą i zachwytem.

12 W czasie Pierwszego Roku Formacji zdobywamy liczne „sprawności” - cechy Dziecka Bożego: obowiązkowość wdzięczność uczynność pracowitość posłuszeństwo prawdomówność punktualność wyczucie piękna koleżeńskośćwytrwałość

13 Uczymy się jak być człowiekiem z charakterem. Poznajemy cudowną moc przyjaźni. Głosimy naszym rówieśnikom Dobrą Nowinę.

14 Wiele nas łączy: ulubiona modlitwa : „Aniele Boży Stróżu mój…” ulubiona zabawa : „Gdzie jest Kropeczka?” chętnie śpiewamy, zwłaszcza refren z piosenki „Ziemia” lubimy konie i wszystko to, co z nimi związane

15 ulubiona piosenka Arki Noego: Nie lękaj się lubimy lody śmietankowe i Pepsi piszemy listy do Pana Boga uwielbiamy wyjeżdżać na wycieczki lubimy dużo mówić jednak nikt z nas nie ma tego, co mamy razem więc… nasze spotkania kończą się dla nas zawsze z a szybko

16 „ Niebo jest dla tych, którzy są prości jak dzieci, tak pełni zawierzenia jak one, tak pełni dobroci i czyści. Tylko tacy mogą odnaleźć w Bogu swojego Ojca i stać się za sprawą Jezusa również dziećmi Bożymi” Jan Paweł II, List do Dzieci

17 Oaza Dzieci Bożych podobna do sieci WWW. Tylko ten, kto jest podłączony do sieci, może wejść do Internetu i łączyć się z innymi ludźmi. Jeśli więc chcesz być w stałym kontakcie z Bogiem i z drugim człowiekiem (koleżanką, kolegą), dołącz do naszego grona.


Pobierz ppt "„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10, 14b)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google